Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Maszyna do szycia Weltbild Profi nie zalapuje nitki

koziolek2 27 Maj 2013 14:22 4545 25
  • #1 27 Maj 2013 14:22
    koziolek2
    Poziom 8  

Witam! Mam maszyne do szycia Weltbild Profi. Mam ja od stycznia i jak do tej pory dzialala sprawnie, uzywalam jej kilka razy. Jakis czas temu pekla mi igla i kupilam nowe. Wlozylam i wczoraj chcialam cos uszyc i przez piec minut maszyna szyla po czym przestala lapac nitke. Czytalam wiele tematow, i wyczytalam, ze igla moze byc za krotka wiec ja opuscilam i ten chwytacz czy jak sie to nazywa raz lapie nitke, a raz nie. I jak szyje to kilka szwow jest dobrych a kilka nastepnych nie ma wogole- zostaja luki(dziury). Jest poprostu przeciagnieta wzdluz nitka i dziury po igle, ale nici nie sa ze soba zloczone. Po czym znow kilka chwyci i znow zostaja luki. Nie wiem czy wyjasnilam to jasno... Przeczytalam mnostow postow i nie wiem co mam robic. A czasami prawie w ogole nie szyje tylko tak przeciaga ta nitke... Wie ktos co moge z tym zrobic?

Chcialam dodac zdjecia, ale nie moge...

Dodano po 37 [sekundy]:

0 25
  • #2 27 Maj 2013 17:26
    axxx
    Specjalista AGD

Prawdopodobnie igła źle założona.Jeżeli nawlekasz igłe od przodu maszyny to musisz ją założyć tym rowkiem do siebie.

0
  • #3 27 Maj 2013 18:23
    Roszer
    Poziom 17  

Druga sprawa to kręć ręką za koło maszyny przy prawidłowo założonej igle i patrz czy czubek chwytacza przejdzie nad oczkiem od nawlekania nici kiedy igła wraca już do góry.
    Trzecia to załóż bębenek ze szpulką lub samą szpulkę(zależy od typu maszyny) i wyciągnij nić przez dziurę w płytce ściegowej,pociągnij za nic od góry, powinna wychodzić z leciutkim oporem.

0
  • #4 27 Maj 2013 19:13
    koziolek2
    Poziom 8  

Igla jest dobrze zalozona, sprawdzilam... A jak patrze to chwytacz lapie nitke w wolnym tempie, jak zaczyna szybko pracowac to juz jej nie lapie. Igle kupilam uniwersalna. Mozliwe, ze jest za krotka??

0
  • #5 27 Maj 2013 19:52
    axxx
    Specjalista AGD

W pierwszej kolejności zwróć uwagę jak ostrze chwytacza przechodzi przez igłę.
    Czy ostrze jest nad otworem igły.Sprawdź to bez nici.Igła oczywiście max.włożona do końca.

0
  • #6 27 Maj 2013 19:58
    Roszer
    Poziom 17  

Jeżeli chwytacz przechodzi około 1mm do1,5mm pod dziurką igły i około 0,1do 0,3mm od igły to jest ok.po za tym ostrze chwytacza powinno przechodzić w zagłębieniu igły które jest po jednej stronie igły zaraz nad dziurką do przewlekania nici.
    Te odłegłości o których piszę są umowne ponieważ zależą od tego co się szyje na jakich niciach i jaką igłą.

0
  • #7 27 Maj 2013 20:03
    axxx
    Specjalista AGD

Roszer napisał:
    Jeżeli chwytacz przechodzi około 1mm do1,5mm pod dziurką igły i około 0,1do 0,3mm od igły to jest ok.po za tym ostrze chwytacza powinno przechodzić w zagłębieniu igły które jest po jednej stronie igły zaraz nad dziurką do przewlekania nici.
    Te odłegłości o których piszę są umowne ponieważ zależą od tego co się szyje na jakich niciach i jaką igłą.

Nie pod tylko nad oczkiem.

0
  • #8 27 Maj 2013 21:08
    Roszer
    Poziom 17  

axxx napisał:
    Roszer napisał:

Nie pod tylko nad oczkiem.

Tak masz rację moje przejęzyczenie, oczywiście że nad dziurką przepraszam za tę gafę.

0
  • #9 27 Maj 2013 21:48
    koziolek2
    Poziom 8  

No wiec tak: Docisnelam igle do konca i chwytacz przechodzi pod dziurka, malo tego pod igla! Jak ja obnizylam maksymalnie jak sie da to jest chwytacz rowno pod dziurka a nie nad. I tylko czasami uda mu sie jakims cudem zlapac nitke. a pozy tym jak igla jest obnizona to boje sie, ze moze wyleciec podczas szycia, ze jest to niebezpieczne. Czyli co? Musze nowe igly kupic? Dluzsze? Tylko dlaczego te sa niby uniwersalne? Jakas chinska podroba?

0
  • #10 27 Maj 2013 23:16
    axxx
    Specjalista AGD

Nie ma czegoś takiego jak igły uniwersalne.Jest tzw.system igieł i w większości do maszyn domowych występuje jeden gatunek igieł.Prawdopodobnie podczas złamania igły doszło do przestawienia się maszyny.I tu doszło do cofnięcia się igielnicy w górę lub do przestawienia się chwytacza.

0
  • #11 27 Maj 2013 23:31
    koziolek2
    Poziom 8  

Wiec jak to naprawic? Trzeba rozkrecac cala maszyne? Czy do igielnicy dostane sie bez rozkrecania?

0
  • #12 28 Maj 2013 05:47
    axxx
    Specjalista AGD

Nie miałem okazji mieć takiej maszyny przed sobą,ale jeżeli otwiera się ten boczny dekielek to będzie dostęp do regulacji igielnicy.Trzeba ustalić czy nastąpiło przesunięcie się igielnicy,czy też przestawienie chwytacza.

0
  • #13 28 Maj 2013 12:53
    koziolek2
    Poziom 8  

Nie otwiera sie niestety. Od dolu tez jej sie nie otwiera. Z tylu jest tylko kilka srub od obudowy tylko nie weim co ma wieksze prawdobodobienstwo, ze sie przestawilo...

0
  • #14 31 Maj 2013 19:16
    Basiabarbara
    Poziom 2  

Witam
    Kupiłam właśnie taką maszynę, ale otrzymałam istrukcję obsługi w języku niemieckim. Czy ktoś może mnie poratować Polską instrukcją ?
    Basia

0
  • #15 31 Maj 2013 23:05
    koziolek2
    Poziom 8  

Ja niestety nie mam instrukcji...

0
  • #16 01 Cze 2013 11:20
    Basiabarbara
    Poziom 2  

Mam pytanie
    Ponoć ta maszyna szyje overlokiem mogłabym prosić o małą podpowiedź jak ją dobrze ustawić na tą funkcję - do tej pory szyłam na starym łuczniku, i tą maszynę kupiłam ze względu na overlok , i jestem trochę rozczarowana.......

0
  • #17 01 Cze 2013 21:44
    bartekm3
    Poziom 1  

Tak z ciekawości - czy ta maszyna jest wyposażona w regulator obrotów?

0
  • #18 03 Cze 2013 01:16
    Kobra87PZN
    Poziom 2  

Witam, kupiłam ta maszynę i mam zagwostkę. Jak zamontować dolna szpulkę. Z górna nie mam problemów, ale dolna wkładam do środka, (bębenka nie było w komplecie, więc zapewne jest to wersja na sama szpulkę) ale za Chiny Ludowe nie wiem jak igła ma złapać nić skoro szpulka jest dość daleko od niej i fizycznie nie ma możliwości żeby sięgnęła szpulki. Może powinnam coś przełożyć? Będę bardzo wdzięczna za pomoc

0
  • #19 03 Cze 2013 17:04
    axxx
    Specjalista AGD

Wkładasz szpulkę i po problemie ten układ chwytacza nie potrzebuje żadnego bębenka.Szpulkę wkładasz tak aby nitka była założona podsiębiernie do ruchu wchytacza.Nitkę wsuwasz w szczelinę w której jest sprężynka,która dociska nitkę i to by było na tyle.

0
  • #20 03 Cze 2013 17:35
    Kobra87PZN
    Poziom 2  

A tak trochę bardziej łopatologicznie? :) w którym miejscu wkładać tą nitkę? z prawej czy od góry? i co to oznacza podsiębiernie :) szyłam wcześniej na łuczniku mamy i tam umiem zakładać nitkę z bębenkiem, ale w tej maszynie to czarna magia

0
  • #21 03 Cze 2013 17:43
    axxx
    Specjalista AGD

Włóż szpulkę.Pokręć kołem a sama zrozumiesz o co chodzi.Nie mam pod ręką łopaty.
    Poproś poprzedników o instrukcję obsługi.

0
  • #22 30 Cze 2013 19:43
    koziolek2
    Poziom 8  

To znow ja:) Mam pytanie do wszystkich posiadaczy identycznej maszyny. Prosze napiszcie mi jaka dlugosc dokladna maja wasze igly?? Te ktore byly od poczatku w maszynie i z ktorymi dobrze sie szyje... Z gory dziekuje:)

0
  • #23 30 Cze 2013 21:49
    krau
    Poziom 20  

Do tej maszyny pasują igły systemu 705H lub 705HS. Całkowita długość igły to przedział od 38 do 39mm.

0
  • #24 30 Cze 2013 22:17
    koziolek2
    Poziom 8  

Pytalam fachowca i powiedzial mi, ze mam igle za krotka... A mam wlasnie 38mm. 705H. Czyli jednak cos sie przestawilo... Ale jakbym igle dluzsza wlozyla to by wszystko gralo. Tylko czy sa do tych maszyn dluzsze igly...?

0
  • #25 01 Lip 2013 08:27
    krau
    Poziom 20  

Nie. Te igły to standard. Niestety wymagana bedzie regulacja igielnicy tej maszyny, a konkretnie jej opuszczenie tak, by oczko igły w jej najniższym położeniu znajdowało się ok. 2 mm poniżej chwytacza.

0
  • #26 01 Lip 2013 12:36
    koziolek2
    Poziom 8  

Dzieki za rade. Moze moj maz to zrobi, ale to nie takie latwe, bo zeby dostac sie do igielnicy trzeba pol maszyny rozebrac..

0