Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Abaxo/820C - Dołożenie dodatkowej kamery zewnętrznej

Norcio12 27 May 2013 15:47 3531 7
    Norcio12
    Level 13  
    Witam
    Mam pewien problem odnośnie znalezienia odpowiedniej kamery do wideodomofonu. Mój (zamówiony) wideodomofon jest firmy Abaxo model 820c i posiada jedną kamerę w zestawie ale ma także możliwość podłączenia dodatkowej kamery. I ostatnio narodził mi się pomysł, że dołożę tą kamerę aby mieć podgląd na bramę wjazdową.
    Moje pytanie brzmi czym się sugerować aby dobrać dobrą kamerę do tego wideodomofonu. Aktualnie mam pociągnięte kabelki do wideodomofonu: 2xUTP/FTP 6cat. i zasilanie 230V. Jeden mam doprowadzony do centrali od bramy aby można było otworzyć/zamknąć z przycisku na domofonie bez używania pilota,drugi jest w słupku przy bramce do kamery i elektrotrzymacza. W garażu mam pozostawiony jeden przewód UTP/FTP właśnie do tej dodatkowej kamery.
    Moja prośba jest taka aby ktoś mi napisał w jaki sposób dobrać kamerę kolorową aby działała w nocy i dzień do tego wideodomofonu, oraz aby ona działała na tym przewodzie FTP.

Za informację bardzo dziękuje i pozdrawiam norcio12

P.S do moderatorów
    Jak źle zatytułowałem lub w złym dzielę zamieściłem wątek proszę o zmianę lub przeniesienie tematu.
    suworow
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Każda analogowa kamera CCTV oferowana przez przez liczne hurtownie z zabezpieczeniami. Tulejowa lub kopułkowa zew z doświetlaczem. Do kabla typu skretka możę byc konieczne zastosowanie transmiterow pasywnych Stałoogniskowa w cenie około 200 zł i zmiennoogniskowa w cenie około 300 do wideodomofonu powinny wystarczyć. Przy stosowaniu kamer z IR pamiętaj by nie znalazły się one zbyt blisko obserowanengo obiektu. najlepiej min 2- 3 metry.

Pozdrawiam
    Norcio12
    Level 13  
    Dziękuję za odpowiedz. Ale miał bym prośbę czy można by był mi podać jakiś przykład (jakieś linki ) do poszczególnych elementów? Rozumiem że potrzebuję dwa te transmitery do sygnału Audio i osobny do Video aby przejść na skrętkę?U mnie jest 6cat. i te druty są lekko grubsze jak w UTP 5cat. i nie wiem czy się zmieści ten Ftp.

pozdrawiam
    suworow
    Wideodomofon łaczysz w/g załączonej instrukcji uwzględniając jedynie może podwojenie masy i +12V.
    Z rzeczy o których warto jeszcze pamętać to niskoprądowy elektrozaczep.
    Transmitery mogą być przydatne do podłączenia dodatkowej kamery:
    http://www.alarmyhurt.pl/standard/shop/-857-6...-odbiornik-sygna%C5%82u-wizyjnego-VT-402.html

kamery ( wybór przypadkowy):
    http://www.alkam-security.pl/p/119/2093/kamer...r-kamery-analogowe-telewizja-przemyslowa.html

http://www.alkam-security.pl/p/119/2866/kamer...r-kamery-analogowe-telewizja-przemyslowa.html

Pozdrawiam
    Norcio12
    Level 13  
    Dziękuję z linki
    Odnośnie elektrozaczepu to nie powinno być problemy ponieważ mam założony coś około 300mA a centralka jest do tego typu.Mam tylko jeszcze jedno pytanie odnośnie tych transmiterów to powinno się założyć dwa na sygnał Video czy wystarczy jak założę jeden i drugi koniec przewodu podepnę pod wideodomofon.I czy na sygnał audio potrzebuję też te transmitery.

Dziękuje za pomoc Pozdrawiam
    suworow
    1. 300 mili to raczej zwykły. co nazywasz centralką?
    2. audio bez transmiterów
    3. Transmitery na oba końce kabla dla dodatkowej kamerki. Wideodomofon z panelem bramowym łączysz w/g instrukcji bez transmiterów ( chodź przy duzych odległosciach moga pomóc.
    4. Do audio nie dajesz transmiterów
    5. może narysujes to swoje okablowanie?

Pozdrawiam
    Norcio12
    Level 13  
    Witam w załączeniu rzut jak to wygląda. A odnośnie elektrotrzymacza to ma 300mA a z kolei wideodomofon ma napisane w instrukcji że takie odsługuje. Odnośnie długości przewodów to sięgają max 28mb. najdłuższy kawałek ten z domu do garażu.Zastanawia mnie tylko jak podłączyć tą kamerę dodatkową pod wideodomofon jak bym założył na dwóch końcach te transmitery gdyż na płycie tego urządzenia są tylko zaciski śrubowe nie ma żadnych chinch.Podłączenie tej podstawowej kamery co znajduję się na słupku jest proste.
    suworow
    Norcio12 wrote:
    A odnośnie elektrotrzymacza to ma 300mA a z kolei wideodomofon ma napisane w instrukcji że takie odsługuje. Odnośnie długości przewodów to sięgają max 28mb.
    Mimo to zasilanie do kamery podstawowej daj podwojone.

Norcio12 wrote:
    Zastanawia mnie tylko jak podłączyć tą kamerę dodatkową pod wideodomofon jak bym założył na dwóch końcach te transmitery gdyż na płycie tego urządzenia są tylko zaciski śrubowe nie ma żadnych chinch

te transmitery od strony urządzeń zakończone są stykiem BNC. Po stronie kamery nie bedzie problemu bo kamera CCTV ma własnie takie złacze. Po stronie monitora można oczywiście bawić się w przejścia ale prościej tę koncówkę obciąć ( dlatego linkowałem taki tansmiter BNC na cawałku kabelka) Gorący łaczysz do pinu Video. oplot ( masę ) do masy.
    Pozdrawiam