Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

ręczny hydrauliczny

Royals 01 Mar 2005 12:29 5481 5
    Royals
    Poziom 10  
    jak najtaniej założyć ręczny hydrauliczny do zacisków tarczowych oczywiście tył słyszałem że można wykożystać pompę o d sprzęgła i dwa siłowniki ale od jakiego samochodu to nie wiem ktoś coś na ten temat może wie?
  • Sklep HeluKabel
  • Sklep HeluKabel
    Royals
    Poziom 10  
    dzięki za informację

ale ten układ ma małą wadę rośnie ciśnienie w całym układzie więc koła przednie też mogą być hamowane tak mi się wydaje
    gabik001
    Poziom 37  
    Nic nie bedzie. preciez pompka hamulcowa ma dwie sekcje jedna na tyl druga na przod. Recznym wpinasz sie na tyl przed trojnik (za pomoca innego trojnika) i napewno cisnienie nie spododuje ze kola przednie bede hamowaly (raczej powiedzial bym ze powstanie efekt odwrotny).
    Pozdrawiam
    paum1
    Poziom 10  
    Podając "lewe" ciśnienie do przewodów hamulcowych ,czy to przednich ,czy tylnych-zostanie wepchnięte do zbiorniczka płynu!Nie ma możliwości zrobić domowym sposobem takiego hamulca.Zostaje jedynie założyć dodatkowy zacisk na tarczę ,lub kupić kit do samochodów sportowych..
    krolik144
    Poziom 14  
    Jak to nie ma mozliwości zrobienia takiego czegoś??

Jedziemy na szrot, bierzemy pompe hamlucowa z byle jakiego auta i wykrecamy przewód hamulcowy elastyczny. Poźniej wyjmujemy zbiorniczek. Wyjmujemy te gumy uszczelniające zbironiczek a pompe. Później bierzemy ten przewód hamulcowy elastyczny. Ucinamy go tam gdzie sie wkreca przewód hamulcowy tak żeby została nam końcówka z gwintem na wkrecenie przewodu. Zaspawujemy tą końcówke w tylnim układzie tam gdzie dochodzi płyn ze zbiorniczków. Potem tylko montujemy pompe tam gdzie ma być. Poźniej tylko do tej końcówki(tam gdzie był zbiorniczek) przykrecamy przewód hamulocwy idący z pompy nożnej a z pompy od ręcznego przykręcamy przewód do trójnika. Pozostałe otwory na układ przedni zaslepiamy.

I oto mamy przelotową pompe do ręcznego. Ja tak mam w buggy swoim na bazie malucha.

Pozdrawiam