Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[VBA]-Excel makro - pętla For

prosto1989 27 May 2013 17:46 3933 9
    prosto1989
    Level 8  
    Witam,
    W miarę możliwości proszę o pomoc w stworzeniu pętli "For" dla następującego makro. Chciałbym aby powtarzało czynność 32 000 razy.
    Dziękuję z góry za pomoc.
    Poniżej zamieszczam makro.

Code: vb
    Log in, to see the code
    [28-30.06.2022, targi] PowerUP EXPO 2022 - zasilanie w elektronice. Zarejestruj się za darmo
    adamas_nt
    Moderator of Programming
    Zdaje się, że źle zadałeś pytanie. Z treści wynika, że chcesz 32000 razy skopiować to samo. W jakim celu?
    prosto1989
    Level 8  
    Do Adamas_nt :

To jest makro które po upływie np. 200 iteracji zapisuje mi wyniki z poszczególnych komórek.
    Zeby osiągnąć 32 000 iteracji musiałbym 160 razy wciskać klawisz F9 a chciałbym zeby sie to robilo automatycznie.

Dodano po 22 [minuty]:

Faktycznie źle zadałem pytanie.
    Jak wykonuję obliczenia iteracyjne to wciskam klawisz F9 daj mi to 200 symulacji i zapisuje wyniki w arkuszu, nastepnie F9 mam 400 symulacji i zapisuje mi wyniki w arkuszu itd aż do 32 000 symulacji. Chciałbym zeby automatycznie wykonywało mi te obliczenia w postaci pętli.
    markoz7874
    Level 31  
    Ale na czym polega problem? Nie wiesz jak działa pętla?
    adamas_nt
    Moderator of Programming
    No i wszystko jasne. Zapuść pętlę (patrz post kolegi Dżyszla) i jeśli licznik pętli podzielny przez 200 (funkcja Mod) zapisz wyniki. Oczywiście opcję "włącz obliczenia interakcyjne" odznacz, a obliczenia wykonuj w pętli.
    prosto1989
    Level 8  
    Tak to jest kontynuacja tematu.

Wprowadziłem makro i nie działa tak jak ma działać ponieważ nie zapisuję wyników iteracji. Dodatkowo pojawia się błąd :
    Code: vb
    Log in, to see the code

Dodano po 11 [minuty]:

Błąd był
    ostatni_wiersz = _ Worksheets("Arkusz2").UsedRange.SpecialCells(xlCellTypeLastCell).Row <- tu błąd wystepuje - bez ukośnika dolnego

Dodano po 6 [minuty]:

Chciałbym żeby przeliczyło mi 200 iteracji i zapisało wynik w arkuszu2 , nastepnie 200 iteracji i zapis w arkuszu2 itd....
  • Helpful post
    czeles
    Level 17  
    Kreska jest błędem, natomiast makro działa jak należy. Makro jest uruchamiane przez przycisk, który należy dodać do arkusza lub przez menu Narzędzia.Makro.Makro.. Uruchom.
    prosto1989
    Level 8  
    Dzięki CZELES działa jak powinno!!