Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Vectra b lift brak pierwszego biegu

27 May 2013 17:55 4653 5
 • Level 14  
  Witam. Mam vectre z 2000r skrzynia F23 (na linkach). Problem polega na tym że nie moę włożyć pierwszego biegu, zawsze wskakuje trójka. Problem jest nie zależnie czy samochód stoi czy jedzie i czy silnik pracuje czy nie. Chciałem ustawić linkę ale jak przestawiam do takiej pozycji żebywchodziła jedynka to wstecznego nie da się włożyć. Patrzyłem już i na wybieraku są jakieś minimalne luzy ale pa prawde minimalne przy skrzyni linki też prawie idealnie. dodam że reszta biegów chodzi bardzo ładnie.
 • Level 31  
  Robiłeś regulację na czuja, czy tak jak producent przewidział?
  Wrzucasz luz, wajchy przy linkach do góry, ustawiasz dźwignię na luz i unieruchamiasz drucianą klamrą, która jest z tyłu drążka. Wajchy w dół, wyciągasz klamrę i powinno być ok.
 • Level 14  
  Dziś dokonałem kolejnej regulacji tak jak kolega radził i jedynka jest ale za to wstecznego nie ma czyli to samo jak było przy mojej mniej fachowej regulacji.
 • Level 14  
  W lewarku wszystko OK, dziś konkretnie zajrzałem pod maske. Na skrzyni jest wybierak z dwiema dźwigniami. Górna chodzi bardzo ładni bieki wkładałem dosłownie jednym palcem natomiast dolna ani drgnie. Jutro planuje wyjąć ten wybierak i spróbować go zreanimować. Mam tylko pytanie czy jak go wyjmę to czy nie wyleje sie olej? I czy wystarczy odkręcić te pięć śrób czy coś jeszcze. Oczywiście domyślam się że wybierak ma być w pozycji na luz.
 • Helpful post
  Level 31  
  Olej się nie wyleje.
  Zanim zaczniesz wyciągać wybierak, znajdź kogoś (w dwie osoby idzie dużo lepiej), kto będzie ruszał dźwignią lewo-prawo, a Ty w tym czasie aplikuj jakiś penetrant, typu WD, nafta, na wybierak. Nie żałuj cieczy, a po kilku minutach spotka Cię nagroda :-).
 • Level 14  
  Orochimaru wrote:
  Olej się nie wyleje.
  Nie żałuj cieczy, a po kilku minutach spotka Cię nagroda :-).


  Chyba wiem co kolega miał na myśli. Wyjąłem ten wybierak, trzeba się nieźle nagimnastykować, i go zreanimowałem. Teraz wszystkie biegi wchodzą idealnie.

  Vectra b lift brak pierwszego biegu
  W zaznaczonym miejscu wybiarak stanął.