Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mercedes Vito 638 - Brak hamulców z tyłu.

27 Maj 2013 20:20 4119 16
  • Poziom 18  
    Mam problem z Mercedesem Vito. Samochód stał sporo czasu, trzeba było zrobić min. hamulce. Po zrobieniu okazało się, że nie działają hamulce z tyłu. Co zostało zrobione: Wyczyszczone, przesmarowane, rozruszane zaciski- tłoczki chodzą. Pominięty korektor siły hamowania. Zregenerowana pompa hamulcowa, sprawdzone przewody, wątpliwe wymienione, całość oczywiście odpowietrzona.
    Przód hamuje idealnie, ręczny trzyma prawidłowo, a tylne koła można obrócić mimo wciśniętego pedału. Brakuje już mi pomysłów gdzie szukać przyczyny.
  • Pomocny post
    Poziom 39  
    neo2k napisał:
    Pominięty korektor siły hamowania.
    Mam nadzieję że wiesz czym to grozi.
    neo2k napisał:
    Zregenerowana pompa hamulcowa,
    Sprawdzić jeszcze raz.

Dodano po 37 [sekundy]:

neo2k napisał:
    a tylne koła można obrócić mimo wciśniętego pedału.
    Płyn dociera do tyłu?

Dodano po 29 [sekundy]:

Masz ABS?
  • Poziom 18  
    Korektor pominięty kontrolnie, wiem czym to grozi. Korektor jest sprawny więc wróci do układu. Pompa podaje dobrze, płyn dopływa do tylnych zacisków, co więcej zaciski pracują. Samochód ma ABS.
  • Poziom 18  
    pytanie dodatkowe, czy winna temu może być vacumpompa?
  • Poziom 43  
    neo2k napisał:
    . Pompa podaje dobrze, płyn dopływa do tylnych zacisków, co więcej zaciski pracują. .

Jak podaje ciśnienie i tłoki dopychają klocki do tarcz to jak może nie hamować.????????
  • Poziom 29  
    neo2k napisał:
    pytanie dodatkowe, czy winna temu może być vacumpompa?

Nie.
  • Poziom 18  
    andrzej20001 napisał:
    neo2k napisał:
    . Pompa podaje dobrze, płyn dopływa do tylnych zacisków, co więcej zaciski pracują. .

Jak podaje ciśnienie i tłoki dopychają klocki do tarcz to jak może nie hamować.????????

No właśnie... Jeśli chcesz zobaczyć to zjawisko to zapraszam.
  • Poziom 34  
    Sprawdź grubość tarczy oraz klocków.
  • Poziom 18  
    jerry1960 napisał:
    Sprawdź grubość tarczy oraz klocków.

Tarcze nowe, widać już ktoś z tym walczył przede mną, klocki niewiele zużyte. Dodam, że tarcze zostały przetarte i całość zmyta.
  • Poziom 18  
    dabu napisał:
    Może temu być winna pompa ABS.

ABS działa, w prawdzie na przednie koła, bo tylko te udaje się zablokować.
  • Poziom 22  
    Złe cylinderki? może za mało się wysuwają??
  • Pomocny post
    Poziom 27  
    Podmień pompę hamulcową i daj znać. Sekcja może nie dawać rady wytworzyć odpowiedniego ciśnienia ale płyn dopływać będzie.
  • Poziom 18  
    markslew napisał:
    Podmień pompę hamulcową i daj znać. Sekcja może nie dawać rady wytworzyć odpowiedniego ciśnienia ale płyn dopływać będzie.

Do takich wniosków doszedłem, nowa pompa zamówiona, w piątek założę, odpowietrzę i zobaczymy. Względnie się gdzieś przelewa w pompie bo hamulec złapie po czym zaczyna puszczać, a skoro nie ma wycieków to pozostaje pompa.
  • Poziom 39  
    trans-serwis napisał:
    neo2k napisał:
    Sprawdzić jeszcze raz.
    Napisałem ci o tym już dwa dni temu. Wtedy odpowiedziałeś że na pewno pompa jest dobra.
  • Poziom 18  
    trans-serwis napisał:
    trans-serwis napisał:
    neo2k napisał:
    Sprawdzić jeszcze raz.
    Napisałem ci o tym już dwa dni temu. Wtedy odpowiedziałeś że na pewno pompa jest dobra.

To prawda. Oryginalna pompa została zregenerowana, więc byłem pewien, że to nie wina pompy. Efekt taki jak pisałem, więc trzeba nówkę wrzucić.
  • Poziom 18  
    Założona nowa pompa i problem rozwiązany.
    Dziękuje i pozdrawiam.