Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

podłaczenie pegasus do philips

jejstar 27 Maj 2013 22:43 3435 8
  • #1 27 Maj 2013 22:43
    jejstar
    Poziom 9  

Witam,przejrzalem tematy na forum ale nie znalazlem odpowiedzi.Moj pegasus ma 3 wyjscia video;audio i rf switch.W telewizorze jest ich wiecej,probowalem wielu kombinacji i jedynie słychac buczenie.Telewizor to Philips 42pfl3207,wrzucam rozkład wejsc w philipsie,przelacza na tryb av i nic...

Proszę przeczytać:
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=9767614#9767614
    I poprawić link/ załączniki!

0 8
  • #2 27 Maj 2013 23:36
    Ronin64
    Poziom 35  

Podłącz pod CVBS/Y wyjście Video a dźwięk pod L lub R albo oba na raz jak jest możliwość i wtedy zacznij szukać sygnału.

0
  • #3 28 Maj 2013 14:59
    anmedia
    Poziom 39  

Najlepszym rozwiazaniem ... i ze zadziala na pewno to przejsciowka euro-3xchinch (IN). Podlaczenie banalne zolty wideo, bialy i czerowny audio. W TV wystarczy wybrac AV Scart. Bedzie dzialac, o ile pegasus jest sprawny.

0
  • #4 31 Maj 2013 14:35
    jejstar
    Poziom 9  

Chyba z pegasusem cos jest nie tak :/ poszukam takiej przejsciowki,dzieki za odpowiedz

0
  • #5 31 Maj 2013 15:01
    anmedia
    Poziom 39  

jejstar napisał:
    Chyba z pegasusem cos jest nie tak :/

Niekoniecznie. Swego czasu widzialem ze pegasus mial problemy z podlaczeniem do nowszych TV. Zaskakujace jest to ze nawet przez wejscie AV nie tylko antena. Ale to nie jedyna konsola co tak ma.

Dla pewnosci podlacz pod stary odbiornik kineskopowy i spradz czy dziala.

0
  • #6 14 Gru 2013 12:23
    jejstar
    Poziom 9  

Witam ponownie,okazało sie ze mam spalony zasilacz od pegazusa,kupiłem juz nowy.Niestety ,do nowego philipsa nie udało sie go podłączyc.Próbuje wiec dalej.Znalazłem przejsciowke euro-chich i kable (wszystko sprawne).Kolejny telewizor to Panasonic tx-w32d5f(stary duzy i prosty).
    Podłączam pod euro (przestawiam przyciskiem na nim na input) podłączam chinche.
    Na przejsciowce mam video ,audio R i audio mono.Czerwonym video-video białym, audio-audio mono..... i nic sie nie dzieje,jakies dziwne szare paski sie pojawiaja i telewizor dziwnie buczy.Co robie żle albo co moze byc jeszcze popsute?
    ps. chyba nie jest mi dane zagrać :P
    RF switc

0
  • #7 14 Gru 2013 19:33
    Ronin64
    Poziom 35  

Może ten Pegazus jest po prostu popsuty i nic się nie da z niego wykrzesać już.

0
  • #8 14 Gru 2013 23:21
    anmedia
    Poziom 39  

jejstar napisał:
    jakies dziwne szare paski sie pojawiaja i telewizor dziwnie buczy.Co robie żle albo co moze byc jeszcze popsute?

Sprobuj podlaczyc poprzez wejscie antenowe. O ile pamietam, pegasusy oryginalne posiadaly pokretlo dostrojenia do kanalu (poprzez antene). Jest to maly regulator z tylu obudowy (albo znajduje sie w otworze, albo jest widoczne na zewnatrz.). Dzieki temu sprawdzisz czy wogole dziala.

jejstar napisał:
    Na przejsciowce mam video ,audio R i audio mono.

Chmm, dobrze ze zalaczasz zdjecia. Co to za przejsciowka?

jejstar napisał:
    Czerwonym video-video białym, audio-audio mono..... i nic sie nie dzieje,

A jak sie ma dziac. Ani czerwony ani bialy nie sa do sygnalow wideo!

0
  • #9 22 Gru 2013 21:21
    jejstar
    Poziom 9  

:D ,ok zdjecie przejsciowki zrobie jutro, pokretła do strojenia niestety nie mam i powiem, ze po raz pierwszy o nim słysze. Pegasus ma tak prosta budowe, ze nie moze sie chyba psuc :) .

0