Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

LED PHILIPS 32PFL6606 czy SAMSUNG UE32F5000-Telewizja kablowa i do gier

emsiq111 27 May 2013 22:50 4731 10
    emsiq111
    Level 8  
    Witam serdecznie,

Mam pytanie- tak jak w temacie..
    otóż planuje kupić TV i podłączyć go pod komputer. Interesuje mnie oglądanie filmów, korzystanie z internetu plus gry.
    Dużo gram w grę "pro evolution soccer 2011" i nowsze części. Chciałbym wiedzieć czy ktoś testował ten tytuł i inne gry na którymś z wymienionych wyżej telewizorów.
    generalnie chodzi mi o efekt smużenia a w zasadzie o to by go nie było. Słyszałem że to Odświeżanie ( Clear Motion Rate 100 Hz) - to tak naprawdę chwyt marketingowy i że to tak naprawdę 50hz.

Philips ma 2ms czasu reakcji matrycy, z kolei w "samsungu" wartość tego parametru nie jest nigdzie podana.

A oczywiście zależy mi na płynności w grach.

a może Wy zaproponujecie coś lepszego? -niestety ograniczeniem jest cena, ma być to telewizor do 1300zł.

z góry dziękuje za zainteresowanie i ewentualne odpowiedzi.

Pozdrawiam.
    jacekRCA
    Level 25  
    Może lepiej rozglądaj się za plazmą niż za LCD?
    emsiq111
    Level 8  
    jacekRCA wrote:
    Może lepiej rozglądaj się za plazmą niż za LCD?

teraz tak patrzę że faktycznie plazmy mają o wiele lepsze parametry, czas reakcji... Ale ja mam nieduży pokój, a plazmy praktycznie zaczynają się chyba od 42 cali. Poza tym z tego co patrzę to za 1300zł chyba nie kupi się niczego poza czymś używanym.
    User removed account
    Level 1  
    emsiq111
    Level 8  
    LOCOLOCO wrote:
    Przecież plazm nie produkuje się od kilku lat w tym rozmiarze. Najmniejsza pplazma to 42".
    Wejdzie Ci 42 " ?
    Do komputera plazma SIę i tak nie nadaje doo serfowania.
    W klasie cenowej Sharp 32 LE 244, Toshiba 32HL 933

Dzięki za zainteresowanie i opinię.

42" to zdecydowanie za dużo do mojego pokoju i ze względu na to i na ceny plazma bankowo odpada.

co do wymienionych przez Ciebie modeli to tak- Sharp ma dość niezły czas reakcji 6,5 ms ale ma za to 50hz odświeżania, natomiast toshiba ma napisane 100hz ale ma 16ms czasu reakcji matrycy. Aco myślisz o tym samsungu który jest w temacie? co prawda nie podają tam czasu reakcji ale ogólnie szukałem opinii i ludzie chwalą ten telewizor.. poza tym o co chodzi w zasadzie z tym odświeżaniem -100 Hz CMR? czy to jest prawdziwe 100hz w końcu?

wiesz, chodzi mi o płynność w Pro Evolution soccer i w innych grach i filmach i nie wiem w zasadzie jaki wpływ ma na to odświeżanie a jaki czas reakcji matrycy..

wiesz, mój kumpel ma kilkuletni już i w cale nie jakiś wypasiony tv LG HD ready i u niego "PES" działa fajnie, nie smuży, nie rozmywa. Z kolei inny kumpel ma panasonica, na którym testowaliśmy "PESA 11" i tak smużyło, że nie dało się grać.

wiec prawdę mówiąc nie wiem czym już mam się kierować. a Ten samsung UE32F5000 jest Wg Was słaby?
    a może ten- model wyższy, SAMSUNG UE32F5300? to jest taki niby smart już a znalazłem go za 1299zł z gwarancją "Door to Door". On ma jakiś 2rdzeniowy procesor podobno :)
    User removed account
    Level 1  
    emsiq111
    Level 8  
    LOCOLOCO wrote:
    Model 5300 możesz kupić nawet taniej. Ale to nie jest doby pomysł.
    Wszystkie modle mają 50Hz - nawet jak ktoś w błysku fantazji podaje 300Hz.
    Czas reakcji dziś to historia. Liczy się Input Lag do grania. A ten w Sharpie jest najlepszy.

czemu myślisz że to słaby pomysł? ten samsung to po prostu słaby TV?
    jak dla mnie to fajnie że ma opcję PIP (picture in Picture) no i słyszałem ze samsungi mają dobre matryce. Ale w zasadzie po to pytam by poznać Wasze opinię. Tylko że przydałoby się ich więcej, żeby można było się odnieść, porównać itd.

a jak sprawdzić który TV jaki ma input lag? - przy sharpie jak i przy innych modelach nie podają takiej wartości..
    User removed account
    Level 1  
    emsiq111
    Level 8  
    LOCOLOCO wrote:
    Mają dobre matryce ale w tym modelu jest nierówne podświetlenie.
    Chętnie się go pozbędę poniżej kosztów zakupu.
    Input Lag musisz dokonać porównania do sprzętu który nie ma opóźnień - np monitor CRt

hm.. Trochę sie zmartwiłem w tym momencie.. bo..

mam u siebie 1 sklep praktycznie- "Helios", no i umówiłem się tak, że oni go sprowadzą (f5000) i że Koleś ze sklepu przyniesie mi i podłączy.. jeżeli będzie mi odpowiadać, nie będzie smużenia itd, to wezmę a jak cokolwiek bedzie nie tak, to typ od razu go zabiera. Jak tam byłem wczoraj był też ich jakis koleś od zamówień i pytałem też o sharpa, a oni pytali tego gościa czy tego sharpa ma- ten że nie.

no i tak nie wiem co tu robić bo trochę nastraszyłeś mnie tym podświetleniem... ale z drugiej strony, gdzie bym nie brał, nikt nie da mi takiej możliwości że przyniesie mi i że będę mógł sprawdzić go na swoim komputerze itd. bo myślę że jednak np sprawdzanie na konsoli jest średnim rozwiązaniem, bo z komputera i tak chyba jest trochę inaczej- a ja mam stacjonarny PC. Nawet jak pytałem o zwrot w allegro to podobno nie jest z tym tak łatwo.

Mają niby na Piątek go sprowadzić. Zapytam dziś może czy nie da się Sharpa jednak jeszcze sprowadzić- przecież ktoś i tak kupi te TV ;)

a wracając do podświetlenia w samsungu- czy to jest uciążliwe lub jakieś mocno widoczne? Pewnie widać to nierównomierne podświetlenie przy czerniach.. tak? czernie ogólnie są słabe w tym tv?

bo nie natknąłem się na to w opiniach, ale dobrze że chociaż teraz się dowiaduje ;)
    User removed account
    Level 1  
    emsiq111
    Level 8  
    no w sumie tak- masz rację... - najlepiej postawić dwa i porównać, ale obawiam się że takiej możliwości mieć jednak nie będę ;)

okazało się też że otworzono w mojej miejscowości kilka dni temu sklep taki RTV i tam (oczywiście wybór spełniający moje kryteria- malutki) były dwa Telewizory Sharp'a 32le240e (1070zł) i le240ex (1210zł)

ten ex to chyba może nagrywać na usb i ma parę innych dodatkowych funkcji (chyba ;) ) - no ale sklep jest nowy, koleś jest nowy i trochę zielony jeśli chodzi o znajomość... telewizorów i komputerów przy okazji- z tego co zauważyłem :)

wg Ciebie któryś z tych Sharpów i tak jest lepszy niż samsung (f5000)? szkopuł w tym, że w tym sklepie nie będę miał możliwości wzięcia do domu i sprawdzenia na komputerze-, grach i kablówce. Taką opcję mam tylko w tym Heliosie tak jak pisałem wcześniej.

no nić- zobaczymy- może w Piątek już mi gość przyniesie i sprawdzimy tego samsunga, jak coś nie będzie mi odpowiadać to przecież go nie wezmę ;)
    a może jeszcze razem z tym samsungiem złożyli jakieś zamówienia na inne telewizory- to może będzie okazja sprawdzić i porównać ;)

Dzięki za zainteresowanie, opinie i rady.

Jak przyjdzie Ci coś jeszcze do głowy- pisz ;)

Pozdrawiam.

Dodano po 3 [minuty]:

LOCOLOCO wrote:
    Każdy ma inny punkt odniesienia
    Najłatwiej postawić dwa obok siebie i sprawdzić.
    Ja tak zrobiłem, Sharp zagrał zdecydowanie lepiej.

a jeszcze coś mi się przypomniało :)

masz może okazję sprawdzić na obu telewizorach lub przynajmniej na samsungu, sprawdzić jakieś gry spod komputera? (najlepiej Pes 11)? Lub jakieś inne tytuły? chodzi o to czy widać smużenie jakiekolwiek, bo jeśli nie, to w zasadzie nie ma się czego bać ;) (do pesa potrzebny jest dość dobry komputer- potrzebuje on więcej do płynnego działania niż to co podają wymagania)

z góry dzięki.