Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

LED PHILIPS 32PFL6606 czy SAMSUNG UE32F5000-Telewizja kablowa i do gier

emsiq111 27 Maj 2013 22:50 4380 10
  • #1 27 Maj 2013 22:50
    emsiq111
    Poziom 8  

Witam serdecznie,

Mam pytanie- tak jak w temacie..
    otóż planuje kupić TV i podłączyć go pod komputer. Interesuje mnie oglądanie filmów, korzystanie z internetu plus gry.
    Dużo gram w grę "pro evolution soccer 2011" i nowsze części. Chciałbym wiedzieć czy ktoś testował ten tytuł i inne gry na którymś z wymienionych wyżej telewizorów.
    generalnie chodzi mi o efekt smużenia a w zasadzie o to by go nie było. Słyszałem że to Odświeżanie ( Clear Motion Rate 100 Hz) - to tak naprawdę chwyt marketingowy i że to tak naprawdę 50hz.

Philips ma 2ms czasu reakcji matrycy, z kolei w "samsungu" wartość tego parametru nie jest nigdzie podana.

A oczywiście zależy mi na płynności w grach.

a może Wy zaproponujecie coś lepszego? -niestety ograniczeniem jest cena, ma być to telewizor do 1300zł.

z góry dziękuje za zainteresowanie i ewentualne odpowiedzi.

Pozdrawiam.

• #2 27 Maj 2013 23:25
    jacekRCA
    Poziom 25  

Może lepiej rozglądaj się za plazmą niż za LCD?

• #3 27 Maj 2013 23:39
    emsiq111
    Poziom 8  

jacekRCA napisał:
    Może lepiej rozglądaj się za plazmą niż za LCD?

teraz tak patrzę że faktycznie plazmy mają o wiele lepsze parametry, czas reakcji... Ale ja mam nieduży pokój, a plazmy praktycznie zaczynają się chyba od 42 cali. Poza tym z tego co patrzę to za 1300zł chyba nie kupi się niczego poza czymś używanym.

• #4 28 Maj 2013 13:04
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Przecież plazm nie produkuje się od kilku lat w tym rozmiarze. Najmniejsza pplazma to 42".
    Wejdzie Ci 42 " ?
    Do komputera plazma SIę i tak nie nadaje doo serfowania.
    W klasie cenowej Sharp 32 LE 244, Toshiba 32HL 933

• #5 28 Maj 2013 14:25
    emsiq111
    Poziom 8  

LOCOLOCO napisał:
    Przecież plazm nie produkuje się od kilku lat w tym rozmiarze. Najmniejsza pplazma to 42".
    Wejdzie Ci 42 " ?
    Do komputera plazma SIę i tak nie nadaje doo serfowania.
    W klasie cenowej Sharp 32 LE 244, Toshiba 32HL 933

Dzięki za zainteresowanie i opinię.

42" to zdecydowanie za dużo do mojego pokoju i ze względu na to i na ceny plazma bankowo odpada.

co do wymienionych przez Ciebie modeli to tak- Sharp ma dość niezły czas reakcji 6,5 ms ale ma za to 50hz odświeżania, natomiast toshiba ma napisane 100hz ale ma 16ms czasu reakcji matrycy. Aco myślisz o tym samsungu który jest w temacie? co prawda nie podają tam czasu reakcji ale ogólnie szukałem opinii i ludzie chwalą ten telewizor.. poza tym o co chodzi w zasadzie z tym odświeżaniem -100 Hz CMR? czy to jest prawdziwe 100hz w końcu?

wiesz, chodzi mi o płynność w Pro Evolution soccer i w innych grach i filmach i nie wiem w zasadzie jaki wpływ ma na to odświeżanie a jaki czas reakcji matrycy..

wiesz, mój kumpel ma kilkuletni już i w cale nie jakiś wypasiony tv LG HD ready i u niego "PES" działa fajnie, nie smuży, nie rozmywa. Z kolei inny kumpel ma panasonica, na którym testowaliśmy "PESA 11" i tak smużyło, że nie dało się grać.

wiec prawdę mówiąc nie wiem czym już mam się kierować. a Ten samsung UE32F5000 jest Wg Was słaby?
    a może ten- model wyższy, SAMSUNG UE32F5300? to jest taki niby smart już a znalazłem go za 1299zł z gwarancją "Door to Door". On ma jakiś 2rdzeniowy procesor podobno :)

• #6 28 Maj 2013 14:36
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Model 5300 możesz kupić nawet taniej. Ale to nie jest doby pomysł.
    Wszystkie modle mają 50Hz - nawet jak ktoś w błysku fantazji podaje 300Hz.
    Czas reakcji dziś to historia. Liczy się Input Lag do grania. A ten w Sharpie jest najlepszy.

• #7 28 Maj 2013 16:50
    emsiq111
    Poziom 8  

LOCOLOCO napisał:
    Model 5300 możesz kupić nawet taniej. Ale to nie jest doby pomysł.
    Wszystkie modle mają 50Hz - nawet jak ktoś w błysku fantazji podaje 300Hz.
    Czas reakcji dziś to historia. Liczy się Input Lag do grania. A ten w Sharpie jest najlepszy.

czemu myślisz że to słaby pomysł? ten samsung to po prostu słaby TV?
    jak dla mnie to fajnie że ma opcję PIP (picture in Picture) no i słyszałem ze samsungi mają dobre matryce. Ale w zasadzie po to pytam by poznać Wasze opinię. Tylko że przydałoby się ich więcej, żeby można było się odnieść, porównać itd.

a jak sprawdzić który TV jaki ma input lag? - przy sharpie jak i przy innych modelach nie podają takiej wartości..

• #8 29 Maj 2013 02:05
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Mają dobre matryce ale w tym modelu jest nierówne podświetlenie.
    Chętnie się go pozbędę poniżej kosztów zakupu.
    Input Lag musisz dokonać porównania do sprzętu który nie ma opóźnień - np monitor CRt

• #9 29 Maj 2013 10:22
    emsiq111
    Poziom 8  

LOCOLOCO napisał:
    Mają dobre matryce ale w tym modelu jest nierówne podświetlenie.
    Chętnie się go pozbędę poniżej kosztów zakupu.
    Input Lag musisz dokonać porównania do sprzętu który nie ma opóźnień - np monitor CRt

hm.. Trochę sie zmartwiłem w tym momencie.. bo..

mam u siebie 1 sklep praktycznie- "Helios", no i umówiłem się tak, że oni go sprowadzą (f5000) i że Koleś ze sklepu przyniesie mi i podłączy.. jeżeli będzie mi odpowiadać, nie będzie smużenia itd, to wezmę a jak cokolwiek bedzie nie tak, to typ od razu go zabiera. Jak tam byłem wczoraj był też ich jakis koleś od zamówień i pytałem też o sharpa, a oni pytali tego gościa czy tego sharpa ma- ten że nie.

no i tak nie wiem co tu robić bo trochę nastraszyłeś mnie tym podświetleniem... ale z drugiej strony, gdzie bym nie brał, nikt nie da mi takiej możliwości że przyniesie mi i że będę mógł sprawdzić go na swoim komputerze itd. bo myślę że jednak np sprawdzanie na konsoli jest średnim rozwiązaniem, bo z komputera i tak chyba jest trochę inaczej- a ja mam stacjonarny PC. Nawet jak pytałem o zwrot w allegro to podobno nie jest z tym tak łatwo.

Mają niby na Piątek go sprowadzić. Zapytam dziś może czy nie da się Sharpa jednak jeszcze sprowadzić- przecież ktoś i tak kupi te TV ;)

a wracając do podświetlenia w samsungu- czy to jest uciążliwe lub jakieś mocno widoczne? Pewnie widać to nierównomierne podświetlenie przy czerniach.. tak? czernie ogólnie są słabe w tym tv?

bo nie natknąłem się na to w opiniach, ale dobrze że chociaż teraz się dowiaduje ;)

• #10 29 Maj 2013 16:34
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Każdy ma inny punkt odniesienia
    Najłatwiej postawić dwa obok siebie i sprawdzić.
    Ja tak zrobiłem, Sharp zagrał zdecydowanie lepiej.

• #11 29 Maj 2013 17:11
    emsiq111
    Poziom 8  

no w sumie tak- masz rację... - najlepiej postawić dwa i porównać, ale obawiam się że takiej możliwości mieć jednak nie będę ;)

okazało się też że otworzono w mojej miejscowości kilka dni temu sklep taki RTV i tam (oczywiście wybór spełniający moje kryteria- malutki) były dwa Telewizory Sharp'a 32le240e (1070zł) i le240ex (1210zł)

ten ex to chyba może nagrywać na usb i ma parę innych dodatkowych funkcji (chyba ;) ) - no ale sklep jest nowy, koleś jest nowy i trochę zielony jeśli chodzi o znajomość... telewizorów i komputerów przy okazji- z tego co zauważyłem :)

wg Ciebie któryś z tych Sharpów i tak jest lepszy niż samsung (f5000)? szkopuł w tym, że w tym sklepie nie będę miał możliwości wzięcia do domu i sprawdzenia na komputerze-, grach i kablówce. Taką opcję mam tylko w tym Heliosie tak jak pisałem wcześniej.

no nić- zobaczymy- może w Piątek już mi gość przyniesie i sprawdzimy tego samsunga, jak coś nie będzie mi odpowiadać to przecież go nie wezmę ;)
    a może jeszcze razem z tym samsungiem złożyli jakieś zamówienia na inne telewizory- to może będzie okazja sprawdzić i porównać ;)

Dzięki za zainteresowanie, opinie i rady.

Jak przyjdzie Ci coś jeszcze do głowy- pisz ;)

Pozdrawiam.

Dodano po 3 [minuty]:

LOCOLOCO napisał:
    Każdy ma inny punkt odniesienia
    Najłatwiej postawić dwa obok siebie i sprawdzić.
    Ja tak zrobiłem, Sharp zagrał zdecydowanie lepiej.

a jeszcze coś mi się przypomniało :)

masz może okazję sprawdzić na obu telewizorach lub przynajmniej na samsungu, sprawdzić jakieś gry spod komputera? (najlepiej Pes 11)? Lub jakieś inne tytuły? chodzi o to czy widać smużenie jakiekolwiek, bo jeśli nie, to w zasadzie nie ma się czego bać ;) (do pesa potrzebny jest dość dobry komputer- potrzebuje on więcej do płynnego działania niż to co podają wymagania)

z góry dzięki.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME