Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

VF EasyBox 802 - Podłączenie do linii ISDN

Remiasz 28 Maj 2013 00:19 2325 4
  • #1 28 Maj 2013 00:19
    Remiasz
    Poziom 9  

Witam
    Próbuję podłączyć do routera VF EasyBox 802 linię miejską ISDN. Nie bardzo mi to wychodzi. Linię analogową udało mi się podłączyć, ale jak podłączyć linię ISDN.
    Być może to kwestia kabla podłączanego w gniazdo DSL. Próbowałem użyć kabla jakim miałem podłączony FritzBox ale nie zadziałało. Może potrzebna jest jakaś zmiana ustawień routera ale nie znalazłem żadnej takiej opcji.
    Czy ktoś mi pomoże?

• #3 28 Maj 2013 11:54
    Remiasz
    Poziom 9  

Nie obraź się, ale jeśli uważasz ten rysunek
    VF EasyBox 802 - Podłączenie do linii ISDN
    za dokładne opisanie to trochę się dziwię.

Ale do tematu.
    Próbuję podłączyć linię miejską ISDN do EasyBox 802.
    W NTBA mam gniazdo S0 RJ45, do którego podłączam aparat ISDN. Teraz aparat mam teraz podpięty do gniazda S0 w routerze i on działa.
    Jak teraz podłączyć linię ISDN z NTBA do routera?
    Jedyne dostępne gniazdo to DSL. Podłączenie wprost z gniazda S0 w NTBA nie działa.
    Miałem router FritzBox i tam też było gniazdo DSL RJ45 gdzie podłączało się i linię DSL i linię miejską. We Fritz'u para 3-6 to była linia miejska analogowa, 4-5 to linia DSL, a pary 1-2 i 7-8 to linia ISDN. Próbowałem tak samo podłączyć EasyBox ale to rozwiązanie też nie działa. Podłączyłem do styków 4-5 linię analogową i to zadziałało.
    Opcje na stronie konfiguracyjnej (np. numery MSN) sugerują, że urządzenie obsługuje linię miejską ISDN. We Fritzu można było wprost wybrać czy linia miejska jest analogowa czy cyfrowa. Tutaj takiej opcji nie znalazłem. Ale opcji umożliwiającej podłączenie internetu przez port LAN1 też nie ma wprost z menu tylko trzeba z klawiatury wpisać adres strony. Być może tak samo jest w przypadku wybory rodzaju linii miejskiej.
    Stąd prośba o pomoc do kogoś kto podłączał już EasyBoxa do linii ISDN.

• #4 28 Maj 2013 12:59
    freetz_master
    Poziom 30  

Ten router ma wbudowany NTBA i spliter, wiec ten rysunek jest "dla idiotow", bo zalaczony fabrycznie kabel ma wtyczke TAE. Kupiles boxa z orginalnym kablem? Wtedy lepszym rozwiazaniem byloby kupienie "niemieckiego" gniazdka TAE i tam trzeba by dopasowac uklad kabli. Jak nie masz kabla orginalnego, to trzeba zrobic samemu, tylko nie mam pojecia jak u ciebie takie gniazdko pod ISDN wyglada.

Nie podpowiem Ci, jak to zrobic, bo sam nie mam ani tego modelu, ani ISDN. Moge jedynie pomoc Ci w czytaniu instrukcji i rozejrzec sie po niemieckich forach. No i moge Ci jedynie powiedziec o zasadach "kablologii" niemieckiej, bo na ten rynek to jest robione.

Moze najpierw sprobuj pominac NTBA i spliter. "Prosto" do gniazdka, jakie masz.
    Nie jestem na 100% pewny, czy w tym EasyBox rozkad jest taki sam jak we Fritzach, ale podejrzewam, ze tak, wiec musisz te kable ISDN 1-2, 7-8 jakos podlaczyc do gniazda, ktore masz.

• #5 18 Lis 2013 13:49
    Remiasz
    Poziom 9  

Faktycznie router ma wbudowany NTBA i należy podpiąć mu wprost linię z pominięciem dotychczasowego NTBA. Męczyłem się bo okazało się że wbudowane NTBA jest uszkodzone. W innym egzemplarzu zagrało.

Black Friday do -15%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Ferguson