Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

HP 4520s - Czyszczenie układu chłodzenia

28 Maj 2013 13:15 4281 9
  • Poziom 10  
    Witam, w związku z tym że mój laptop (HP probook 4520s) bardzo się przegrzewa, buczy itp., postanowiłem go wyczyścić. W internecie nie mogę znaleźć poradnika jak to zrobić krok po kroku. Nigdy nie rozbierałem laptopa i boję się, że mogę coś uszkodzić. Czy jest to trudne do wykonania ? Prosiłbym o jakieś wskazówki, na co należy uważać podczas czyszczenia i jak się do tego zabrać żeby wszystko działało. Pozdrawiam!
  • Spec od komputerów
    Jeśli nigdy tego nie robiłeś nie dysponujesz odpowiednimi narzędziami i materiałami t oddaj do serwisu.
  • Poziom 29  
    Probook to niezbyt łatwe laptopy do rozebrania ;)
    Jakąś ściągawkę pewnie znajdziesz np. na Youtube, jednak jednocześnie muszę zgodzić się z kolegą wyżej.
    Potrzebujesz kilku narzędzi + pastę termo. Dodatkowo może być potrzebny termopad.
  • Poziom 31  
    Bardzo delikatnie i ostrożnie inaczej nauka będzie bardzo kosztowna to z doświadczenia
  • Poziom 9  
    Cytat:
    Witam, w związku z tym że mój laptop (HP probook 4520s) bardzo się przegrzewa, buczy itp., postanowiłem go wyczyścić. W internecie nie mogę znaleźć poradnika jak to zrobić krok po kroku. Nigdy nie rozbierałem laptopa i boję się, że mogę coś uszkodzić. Czy jest to trudne do wykonania ? Prosiłbym o jakieś wskazówki, na co należy uważać podczas czyszczenia i jak się do tego zabrać żeby wszystko działało. Pozdrawiam!

Link

Powiem tak:
    - odpowiedni zestaw śrubokrętów oraz, powietrze w spray'u, jak również pasty termoprzewodzące oraz środki do czyszczenia z zewnątrz
    - reszta to doświadczenie i wiedza, o tym jak to zrobić.

Nie proponuję robienia tego samemu, w porządnym serwisie powinni wziąć za usługę od 100-150zł, dlatego, że HP mają to do siebie, że żeby dostać się do procesora niestety trzeba rozkręcić laptop w całości włącznie z odkręceniem matrycy od podstawy obudowy.

/Pozdrawiam i powodzenia
  • Poziom 39  
    Jeżeli żeby dostać się do chłodzenia trzeba odkręcić jedną klapkę to naprawdę możesz to zrobić sam.
    Ja jako kobieta nie boje się rozkręcać laptopów nawet jeżeli muszę rozkręcić prawie całego. Powoli i trzeba sobie przygotować klika jakiś pojemniczków na śrubki, także nic na siłę żeby nic nie urwać.
    Jeżeli boisz się to lepiej nie rozkręcaj, z filmów na youtube widać, że jednak trochę trzeba się narobić w tym modelu żeby się dostać do chłodzenia:
    http://www.youtube.com/watch?v=gjgH0xjba4U

Możesz też na początek przedmuchać go sprężonym powietrzem, może to da dość spory rezultat :)
  • Poziom 29  
    kasiunia7777 napisał:
    Możesz też na początek przedmuchać go sprężonym powietrzem, może to da dość spory rezultat

Na przykład taki, że ścianka kurzu zawinie się wokół wentylatora skutecznie go unieruchamiając :)
  • Spec od komputerów
    kasiunia7777 napisał:

Możesz też na początek przedmuchać go sprężonym powietrzem, może to da dość spory rezultat :)

Dmuchanie sprężonym powietrzem jeszcze bardziej zaszkodzi.
  • Poziom 39  
    Jeżeli w wylocie siedzi naprawdę duża ilość zbitego kurzu to rzeczywiście może to zaszkodzić. W sumie macie racje. Na małe ilości kurzu np przedmuchać raz na miesiąc sprężone powietrze można używać, ale nie w takiej sytuacji jak autor tematu.
  • Poziom 25  
    Wystarczy odkręcić panel nad klawiaturą i klawiaturę i już jest dostęp .