Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zmiana taryfy budowlanej i kilka pytań odnośnie umowy

28 Maj 2013 16:36 6240 13
  • Poziom 10  
    Witam, posiadam taryfę budowlaną G, C1x i chciałbym ją zmienić na jakąś normalną. I tutaj mam kilka pytań:

Gdzie sprawdzić:

- Rodzaj zabezpieczenia przedlicznikowego

- Rodzaj zabezpieczenia głównego

Dorzucam zdjęcia skrzynki z bezpiecznikami. Również mogę dorzucić zdjęcia licznika znajdującego się po za domem.

Zmiana taryfy budowlanej i kilka pytań odnośnie umowy Zmiana taryfy budowlanej i kilka pytań odnośnie umowy Zmiana taryfy budowlanej i kilka pytań odnośnie umowy Zmiana taryfy budowlanej i kilka pytań odnośnie umowy
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Specjalista elektryk
    adamziomal napisał:
    Przed licznikiem, zwykle znajduje się w jego okolicach.

adamziomal napisał:
    W złączu.
  • Poziom 16  
    Witam!
    Kolego jeżeli masz taryfę budowlaną to C1x nie G, zabezpieczenie przedlicznikowe tak jak pisał TWK w miejscu zainstalowania licznika, natomiast zalicznikowe powinno być o stopień mniejsze od ww wymienionego. Zmiana taryfy z C na G (normalnej) będzie możliwa po zawarciu umowy przyłączeniowej docelowej z tamtejszym ZE. Możliwe jest, że masz już zawartą taką umowę i wystarczy złożyć oświadczenie od elektryka o wykonaniu instalacji do ZE. W odpowiedzi otrzymasz "poświadczenie możliwości świadczenia usług dystrybucji" na podstawie którego możesz z dowolną spółką obrotu zawrzeć umowę sprzedaży energii elektrycznej docelową (czyli zmienić taryfę z C na G).
  • Poziom 17  
    adamziomal napisał:
    posiadam taryfę budowlaną G, C1x

To jaką w końcu masz taryfe G czy C ?
    adamziomal napisał:
    zmienić na jakąś normalną.

A to normalna to jaka powinna być wg ciebie?
    adamziomal napisał:
    zdjęcia skrzynki z bezpiecznikami

A kto ci zainstalował ci jako bezpiecznik główny 20 A 4 - polowy - to nie jest wcale dobrze?
    Na tym forum jest jeszcze nadal wątek o temacie jak ten.
  • Poziom 10  
    To instalował znajomy elektryk. I w czym to może przeszkadzać?

A co do taryfy to nie jestem na chwilkę obecną w stanie określić jaką mam gdyż za nim przekope wszystkie papiery i znajdę to chwila się zejdzie. Wiem tylko tyle że jest to budowlana. Kiedyś zajmował się tym mój ojciec ale odszedł i wszystko spadło na moją głowę a w tym temacie jestem kompletnie ciemny wiec przepraszam za te pytania.

Normalna? Na pewno ma być tańsza od tej bo miesięczne rachunki są nie do zniesienia przy tak niskim zużyciu.

Generalnie pani w urzędzie kazała dowiedzieć mi się tylko te dwie rzeczy:

Dodaje zdjęcie głównego licznika który znajduje się po za budynkiem:

• Poziom 12  
    Ze zdjęć, które umieściłeś wynika tylko tyle, żę masz licznik trójfazowy i jakiś wyłącznik nadprądowy D10A prawdopodobnie zalicznikowy. Na każdej fakturze od dostawcy masz podaną moc, zabezpieczenie przedlicznikowe i taryfę. Pofatyguj się więc przejrzeć papiery zanim zadasz pytanie. Nikt za Ciebie tego nie zrobi. Nie mam szklanej kuli.
    Pozdrawiam
  • Poziom 15  
    Niekoniecznie zalicznikowy, w prawym górnym rogu na zdjęciu widoczny fragment drutu do plombowania.

Dodano po 3 [minuty]:

Czyli wynikałoby że przedlicznikowy.
  • Poziom 10  
    zmiana z taryfy C na G (czyli odbiorcę prywatnego) nastąpi po całkowitym odbiorze budynku mieszkalnego , tak jest już od 2012 roku , a obecna opłata jest naliczana w zależności od zadeklarowanej mocy (widać po zabezpieczeniu przedlicznikowym niewielka bo 10A ) i czy przypadkiem nie przekraczasz zadeklarowanego poboru , a co za tym idzie płacisz za nadwyżkę poboru .
  • Poziom 10  
    Dobra więc tak mój dostawca prądu to PGE.

Taryfa to C11.

Niestety na fakturze nie mogę znaleźć ani rodzaju zabezpieczenia przedlicznikowego ani rodzaju zabezpieczenia głównego.

Dwa zdjęcia podane wyżej to bezpiecznik i licznik które są umieszone obok siebie w skrzynce na zewnątrz budynku.

Czyli jak mówili koledzy wyżej wychodzi na to że:

rodzaj zabezpieczenia przedlicznikowego: D10A

rodzaj zabezpieczenia głównego: B20

Dobrze myślę?
  • Poziom 15  
    Przede wszystkim warunkiem do uzyskania taryfy G przyznawana dla gospodarstw domowych,jest wykonanie instalacji wewnątrz budynku,zgodnie ze wszystkimi normami el.i wykonanie dokumentacji el. takiej jakiej wymaga PGE,a nie będę wypowiadał się na temat odbioru budynku, czy jest wymagany, kiedyś nie był.Raczej bym twierdził,budynek,instalacja, dokumentacja.
  • Poziom 10  
    Ja tylko potrzebuję wiedzieć te dwie rzeczy

• Poziom 10  
    Podbijam, pomoze ktos?
  • Admin Elektroenergetyka
    Przez rok czasu nie doszedłeś do tego? Zaproś elektryka na miejsce otworzy skrzynkę i odpowie na Twoje pytanie.
    My nie mamy szklanej kuli i nie potrafimy wróżyć z fusów siedząc przed komputerem. Ze zdjęć, które wkleiłeś rok temu nic nie wynika.