Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zewnętrzna karta dźwiękowa do zestawu stereo.

Naix163 28 Maj 2013 16:47 9087 21
  • #1 28 Maj 2013 16:47
    Naix163
    Poziom 9  

Witam, zwracam się do was z prośbą o pomoc w kwestii wyboru zewnętrznej karty dźwiękowej USB do mojego laptopa, w laptopie trochę mi się wyrobiło gniazdo jack i gra na obie kolumny tylko jak docisnę wtyczkę, w związku z czym stwierdziłem że pora zakupić zewnętrzną kartę dźwiękową oczywiście na USB, tym bardziej że integra wiadomo szału nie robi i już wcześniej nosiłem się z zamiarem zakupu takiej karty. Mój sprzęt to wzmacniacz Yamaha AX-596 oraz kolumny JBL LX 4. Kwota jaką chcę przeznaczyć to max 250zł, sprzęt może być używany. Obecnie biorę pod uwagę Audiotrak Maya U5, Audiotrak Prodigy CUBE i creative Xi-fi HD USB. Karta będzie wykorzystywana tylko do współpracy z wyżej wymienionym stereo, żadnych słuchawek nie przewiduję. Odtwarzane będą na niej filmy i muzyka w proporcji 50/50. Która z tych kart będzie najlepszym wyborem ? Mniemam że najwięcej osób będzie za Audiotrakiem CUBE ale czytałem że bas jest w niej trochę jak by schowany i niewiem czy warto się na nią zdecydować.

0 21
  • #2 28 Maj 2013 23:33
    Przemmeekk
    Poziom 18  

Ta karta ( http://www.ceneo.pl/1627844 ) powinna w 100% spełnić Twoje wymagania. Dobre sterowniki, dobrze wykonana i daje nam dobrą jakość dźwięku. No i cena 200 zł. Ja bym się nie zastanawiał tylko brał tego Creative'a

0
  • #3 30 Maj 2013 23:40
    pateffon
    Poziom 12  

kolega Przemmeek to posiada ową kartę, bo widzę że zachwalasz ją już w drugim temacie ? Jak posiadasz to opisz co i jak bo ja szukam właśnie karty i zastanawiam się nad tą lub jakieś inne widziałem na allegro i czy takie kupić taniej czy lepiej dodać te 100 zł i niby będzie lepsza

Z tych tanich to takie http://allegro.pl/ak103a-zewnetrzna-karta-dzwiekowa-5-1-7-1-spdi-usb-i3282982488.html

http://allegro.pl/sweex-zewnetrzna-karta-dzwiekowa-5-1-7-1-usb-2-0-i3284614681.html

http://allegro.pl/zewnetrzna-8-kanalowa-karta-dzwiekowa-7-1-usb-i3218124692.html

0
  • #4 31 Maj 2013 08:28
    Przemmeekk
    Poziom 18  

Kolega ma i bardzo dobrze mu się sprawuję. Osobiście mam Asus'a Xonara D1, ale to karta na do stacjonarnego komputera, bo montujesz ją na PCI Express. Karty co podałeś to tanie chińskie dziadostwo, bez sterowników... Lepiej zostaw kartę zintegrowaną, bo będzie na pewno lepsza niż te za 50zł. Dopłacisz trochę i masz bardzo dobrą kartę ale jak chcesz..

0
  • #5 31 Maj 2013 08:32
    buczo11
    Poziom 27  

Witam!

Naix163 napisał:
    Obecnie biorę pod uwagę Audiotrak Maya U5, Audiotrak Prodigy CUBE i creative Xi-fi HD USB

Ja polecam Audiotrak Maya U5. Karta współpracuje z ze sprzętem Technics SLCH-530 (tak, tak, trochę wiekowy). Z jakości dźwięku (i basów) jestem zadowolony-jak na tę cenę.

0
  • #6 31 Maj 2013 10:12
    Naix163
    Poziom 9  

Zdecydowałem się na Maye U5, jak dojdzie to ocenię czy jest warta tych 200zł ;) szkoda tylko że nie ma pokrętła od volume ale jakoś to przeżyję :P

0
  • #7 31 Maj 2013 10:19
    Przemmeekk
    Poziom 18  

Maya U5 jest dobrą kartą, ale bas lepszy będzie z Creative'a.

0
  • #8 31 Maj 2013 19:14
    pateffon
    Poziom 12  

Ja się zastanawiam nad tą, co wy na to: http://allegro.pl/karta-dzwiekowa-audiotrak-maya-u5-usb-dac-krk-fvat-i3263481565.html

Kolega już widzę że taką zamówił daj znać jak się sprawuje i jakim kablem się podłącza do niej np wzmacniacz spdif widzę że ma, to raczej powinna być dobra.

Czy dobrze rozumiem, że te karty mają swoje sterowniki i działają na własnej płycie i jak ją podłączam do kompa to dźwięk idzie przez tą kartę a zintegrowana wtedy nie działa tak ?

0
  • #9 31 Maj 2013 20:30
    Przemmeekk
    Poziom 18  

Tak, jak kupujesz kartę to dostajesz płytkę ze sterownikami do niej. U mnie działały obie (zintegrowana i Xonar) do póki nie odinstalowałem sterowniki Realtek'a.

0
  • #10 01 Cze 2013 11:39
    petrus
    Poziom 24  

Na wyjściu liniowym na głośniki (mini jack) są czy nie ma szumów lub innych zakłóceń, przy większej głośności ? Większość kart ściąga sporo "śmieci" do dźwięku.

0
  • #11 01 Cze 2013 13:34
    pateffon
    Poziom 12  

One mają wyjścia S/PDIF optyczne, a czy jest taki kabel S/PDIF optyczne na chincz do wzmacniacza takie przejście ?

0
  • #13 02 Cze 2013 00:13
    pateffon
    Poziom 12  

Czyli w tej karcie jest DAC tak i dwa w jednym i można ją brać petrus?

Moderowany przez Mirek Z.:

Czy kolega wreszcie nauczy się pisać po polsku? Poprawiłem wszystkie posty kolegi w tym temacie! Udzielam kolejnego ostrzeżenia.

0
  • #14 02 Cze 2013 10:35
    petrus
    Poziom 24  

Inaczej - DAC to m.in. ta właśnie przejścówka z SPDIF na 2x cinch pod wzmacniacz. Na SPDIF nie ma szumów ale zwykły wzmacniacz tego nie obsłuży, wejścia cyfrowe mają amplitunery do kina głównie.

0
  • #15 02 Cze 2013 13:55
    jurek.adam
    Poziom 43  

Przemmeekk napisał:
    Creative przegrywa przy odsłuchu na dobrym sprzęcie, wiem, bo wszystkie wymienione karty słyszałem i słoń nie nadepnął mi na ucho. Mam na myśli czysty, wierny dźwięk, nie zniekształcony żadnymi dodatkami w rodzaju "podbijaczy" basów.

0
  • #16 02 Cze 2013 16:24
    Przemmeekk
    Poziom 18  

jurek.adam napisał:
    Przemmeekk napisał:
    Creative przegrywa przy odsłuchu na dobrym sprzęcie, wiem, bo wszystkie wymienione karty słyszałem i słoń nie nadepnął mi na ucho. Mam na myśli czysty, wierny dźwięk, nie zniekształcony żadnymi dodatkami w rodzaju "podbijaczy" basów.

Jasne, że tak, tylko nie każdy słucha muzyki jak ty.

0
  • #17 02 Cze 2013 22:51
    pateffon
    Poziom 12  

Właśnie trzeba nadmienić że ja potrzebuję karty gdzie 97 % to słucham muzyki

0
  • #18 04 Cze 2013 15:41
    zyzio1991
    Poziom 10  

Podepne się do tematu . Panowie czy istnieje conajmniej tak dobrego jak Creative x-fi tyle że do laptopa. Poszukuje i sam już nie wiem co wybrać. chciałbym słuchać muzyki w lepszej jakości mam Laptopa Acer e1-571 i na zintegrowanej jest masarka(wysokie, scena) w porównaniu do x-fi ze stacjonarnego.
    Ma to grać na :

Yamaha RX-V371
    Zestaw kolumn 5.0 YAMAHA NS-50 NS-P60 (Ustawiona pod muzyke, ściszony tył, centralny wyl.)
    Sub: Yamaha RSW-300

0
  • #19 04 Cze 2013 18:52
    petrus
    Poziom 24  

petrus napisał:
    Na wyjściu liniowym na głośniki (mini jack) są czy nie ma szumów lub innych zakłóceń, przy większej głośności ? Większość kart ściąga sporo "śmieci" do dźwięku.

Czy ktoś może się wypowiedzieć, jak to wygląda w przypadku Maya u5 ?

0
  • #20 04 Cze 2013 20:38
    Rafal_JSN
    Poziom 21  

Wiadomo niemal w każdym sprzęcie są jakieś "śmieci" ale w przypadku Maya u5 sa prawie niesłyszalne, no i sama jakość dźwięku dobra jak na tą cenę.
    Powiem tak, słuchałem tej Maya u5 i Asusa Xonara DG (wewnętrzna pod PCI) i HK980 i na obu urządzeniach nie było słuchać szumów. Zastanawiałem się co wybrać i jednak zdecydowałem się na Xonara. Jest wiele opinii negatywnych na temat tego Asusa ale jak na moje ucho, powtarzam na moje ucho jakość dźwięku Xonara była niewiele lepsza. Krótko, zarówno u5 jak i Xonar są bardzo dobre wg mnie. Jeśli chcesz więcej bajerów tzn korekcji i wgl ustawień to Maya u5 spełni Twoje oczekiwania, możesz również próbować trafić na wyższy model skoro może być używany.
    Pozdrawiam.

Aa bo bym zapomniał, kabel np JACK-2x CHINCH koniecznie ekranowany, najlepiej podwójnie i solidne wtyki.

0
  • #21 06 Cze 2013 20:21
    pateffon
    Poziom 12  

Zakup zrealizowany :) maya u5 już jest testowana i pierwsze wrażenia są bardzo miłe brzmienie zrobiło się ciekawsze i takie jakby miękkie i bas też jest taki cieplejszy i nie jest taki niski i dociekliwy i taki drżący jak wcześniej

0
  • #22 09 Cze 2013 14:14
    Rafal_JSN
    Poziom 21  

Gratuluję wyboru i życzę miłego słuchania ;)

0