Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Uchwyt pod laptop do fotela

28 Maj 2013 16:51 4374 1
  • Poziom 9  
    Witam !

Nie wiedziałem do końca gdzie szukać pomocy i w jakim dziale założyć temat. Postanowiłem, że zrobię to tutaj. Ostatnimi czasy noszę się z pomysłem skonstruowania uchwytu pod laptop przymocowanego do fotela. Poniżej zamieszczę zdjęcie o jaki uchwyt dokładnie mi chodzi. Nie mam 300 zł żeby wydać na takie coś, a wydaje mi się, że dałoby radę coś takiego samemu skonstruować, pytanie pozostaje jak to zrobić..

Uchwyt pod laptop do fotela
  • Poziom 31  
    Dam radę nieco poboczną, ale z własnego doświadczenia. Lata temu sytuacja zmusiła mnie do pracy z komputerem stacjonarnym na fotelu pokojowym. Czyli należało mieć klawiaturę "na fotelu". Próbowałem wymyślać jakieś uchwyty, żeby ją wygodnie odsuwać do wstawania lub innych prac. Kiedy przekonałem się z jaką siłą palec działa na podłoże i jak to wszystko nie wytrzymuje obciążeń mechanicznych, to dałem sobie spokój z amatorszczyzną.

Zastosowałem solidny blat kładziony na podłokietnikach. Wygoda mniejsza, ale stabilność większa i mogłem przykręcić lampę kreślarską. Potem wpadłem na pomysł zrobienia takiego blatu na kółkach - coś jak stolik dla ludzi chorych na łóżku lub fotelu. Nie miałem pomysłu jak całość usztywnić, bo to miałoby kształt odwróconej, "prostokątnej" litery U. Takie stoliki dla chorych widywałem najczęściej jednostronne, ale nie podjąłbym się w warunkach domowych zrobić odpowiednio lekkiej i sztywnej konstrukcji.

W każdym razie dla mnie sprawdziło się rozwiązanie najbardziej proste, czyli decha na podłokietnikach. Ale Ty masz gorszą sytuację: laptop jest cięższy od klawiatury, a fotel chcesz mieć komputerowy, czyli o krótkich, plastikowych podłokietnikach, może dodatkowo wygiętych. Obawiam się, że jak coś wyprodukujesz, to w sumie materiały i Twoja robocizna wyjdą drożej od gotowego, profesjonalnego uchwytu lub stoliczka. Jakość efektu końcowego też może nie sprostać warunkom mechanicznym.

Krzysztof Podstawa