Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Indesit WISL 105 PL - Jak czytać kody błędów- wytopiona cyna kondensatorów elekt

star4you 28 Maj 2013 16:58 9378 14
  • #1 28 Maj 2013 16:58
    star4you
    Poziom 12  

Witam
    Posiadam spis listy błędów lecz nie wiem jak je czytać, nigdzie nie jest opisane jak to robić. Pierwszy moduł spalony w okolicy wtyczki najdłuższej, konkretnie wypalona dziura w tym złączu sześciostykowym, najbardziej drugi i trzeci konektor od prawej (idąc po kabelkach prowadzi do grzałki która jest pozornie sprawna- brak upłynności do masy nawet w wodzie). Po założeniu drugiego modułu używanego zrobiła trzy prania i przestała działać. Po oględzinach modułu powytapiana cyna na kondensatorach elektrolitycznych.
    Po założeniu używanego modułu wymieniłem upaloną wtyczkę 6-pin na nową, zastanowiło mnie jednak czemu od razu cały czas świeci na desce rozdzielczej dodatkowe płukanie, którego nie da się wyłączyć. Hydrostat sprawdzałem, jest ok, reszta gratów w pralce też wydaje się być ok.
    Teraz gdy ją włączę to świeci dioda opóźniony start 4h, dodatkowe płukanie, miga czerwona dioda od blokady drzwi i nie blokuje ich.
    Proszę o instruktaż jak czytać kody błędów w tym modelu.
    Pozdrawiam zainteresowanych

-1 14
  • #2 28 Maj 2013 21:12
    313094
    Użytkownik usunął konto  
  • #3 28 Maj 2013 23:16
    star4you
    Poziom 12  

mam spis kodów ale nie mam opisu jak czytać kody

2
  • #4 29 Maj 2013 01:30
    machefi
    VIP Zasłużony dla elektroda

star4you napisał:
    Witam
    Posiadam spis listy błędów lecz nie wiem jak je czytać, nigdzie nie jest opisane jak to robić.
    Proszę o instruktaż jak czytać kody błędów w tym modelu.

Jak to nie ma jak czytać , trzeba szukać , np. https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=11122500#11122500 Jednak i tak podejrzewam u Ciebie rozprogramowany eeprom .

0
  • #5 29 Maj 2013 07:37
    star4you
    Poziom 12  

Który to jest eprom? moze to ten scalak 7-nóżkowy? gdzie mogę go zaprogramować i od jakiej pralki wsad pasuje do mojego modelu?

0
  • #6 29 Maj 2013 10:44
    kle
    Poziom 14  

Czy mógłbyś mi powiedzieć jak sprawdzić hydrostat w tej pralce ,chodzi o przejścia ,
    u mnie w stanie spoczynku nie ma przejścia na żadnej parze .W ogóle dochodzi pięć przewodów do hydrostatu a w hydrostacie są tylko trzy styki.

0
  • #7 29 Maj 2013 11:29
    axxx
    Specjalista AGD

Jeśli styk presostatu jest sklejony na wskazaniu pusty, pralka pobiera wodę
    do osiągnięcia poziomu przepływu. Pompa spustowa zostanie automatycznie uruchomiona przez
    styk na presostacie przepływu.
    - Sprawdzić wydajność styków łącznika J3 na płycie
    - Sprawdzić stan presostatu upewniając się, czy na łączniku przewodów J3 między pin 2 i
    4 jest ciągłość rezystancji (powinna być jedynie przy pustym bębnie), między pin
    2 i 3 ciągłość rezystancji (powinna być jedynie przy wodzie w bębnie), oraz między
    pin 2 i 1 ciągłość rezystancji (powinna być jedynie, jeśli woda jest w bębnie
    na poziomie wyższym niż standardowy, tj. powyżej połowy drzwiczek).
    - Sprawdzić przewody między łącznikiem J3 a presostatem

0
  • #8 29 Maj 2013 17:10
    star4you
    Poziom 12  

ponawiam zapytanie; który to eprom i od jakiej innej pralki wsadem mogę go zaprogramować?
    Odnośnie kodów to czytam na obrazku które diody się świecą i sumuję razem i wtedy mam kod wyświetlany? Mają świecić czy mrugać?

0
  • #9 29 Maj 2013 21:41
    313094
    Użytkownik usunął konto  
  • #10 30 Maj 2013 23:13
    agdrtv
    Poziom 15  

Witam, nie musi być od 105, może być od innej Wil, Wisl, wise - jeśli tylko procek zaakceptuje sumę kontrolną kodu, poprostu trzeba pokombinować z różnymi wsadami - jak nie masz oryginału

0
  • #11 30 Maj 2013 23:37
    machefi
    VIP Zasłużony dla elektroda

star4you napisał:
    gdzie mogę go zaprogramować

U kogoś kto ma odpowiedni programator i odpowiedni wsad pamięciowy do tego modelu . Można też kupić w internecie zaprogramowaną kośc , ale jeśli będzie ona w wersji smd to trzeba ją wlutować , a to nie jest takie proste dla laika .

0
  • #12 31 Maj 2013 00:01
    agdrtv
    Poziom 15  

Witam, w tych modułach jest miejsce na dużą kość, najlepiej wlutować podstawkę, a małą wylutować, jak będziesz pewien że to wina pamięci/wsadu to wal do mnie mam programator i wsad do 107pl

Dodano po 2 [minuty]:

Do 105 też się znajdzie i nie tylko, pozdro

0
  • #13 04 Cze 2013 07:58
    star4you
    Poziom 12  

Do agdrtv; podaj nr tel do siebie może się przydać.
    szypek72 dzięki za ten link ze zdjęciem odnośnie kodów:-)

Dodano po 2 [minuty]:

Potrzebuję wsad do Indesit WISL 105PL V , gdzie takie coś mogę wykopać?

0
  • #15 05 Cze 2013 00:45
    star4you
    Poziom 12  

dzięki Wielkie wszystkim za zainteresowanie tematem.
    Dorwałem moduł od wisl 105 pl który miał wypaloną dziurę w złączu 6-pinowym, styk od grzałki, pewnie był slaby kontakt z konektorem i dlatego tak się stało, wylutowałem eproma z tego wypalonego modulu i podmieniłem z uszkodzonym, pralka ożyła.

0