Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kosiaka Tecumseh 5KM - silnik nie odpala

28 Maj 2013 17:39 2769 3
  • Poziom 15  
    #Historia problemu
    Podczas koszenia zgasła mi kosiarka, efekt był taki jakby zabrakło paliwa, później okazało się że paliwo było (I nóż w nic nie uderzył).
    Rozebrałem gaźnik, przeczyściłem.. dalej nie odpala.
    Ponownie zdjąłem gazik I przy okazji zobaczyłem, że kabel idący z pod koła zamachowego przetarł się, zaczął on zwierać do masy i prawdopodobnie to było przyczyną zatrzymania silnik.
    Przewód zaizolowałem, iska jest ... ale silnik dalej nie odpala (nawet się nie ‘krztusi’)
    Ponieważ podczas odpalania świeca była 'sucha' wiec trochę podniosłem poziom paliwa w gaźniku, co skończyło się przelaniem gaźnika (i zalaniem w nocy całego garażu paliwem .. ech ..).
    #1 Iskra niby jest ale czy jest możliwe ze np. uszkodził się kondensator podczas tego zwarcia ?
    #2 Jak sprawdzić ze zapłon następuje w odpowiednim momencie (nie mam serwisówki)?
    #3 Jak wyregulować poziom paliwa w gaźniku (przepustnica jest otwarta na max)?
    #4 No i może podstawowe pytanie – jak radzicie podejść do tematu .. długi weekend się zbliża a trawa po pas 
  • Sklep HeluKabel
  • Użytkownik usunął konto  
  • Sklep HeluKabel
  • Poziom 15  
    ad 2: Niestety starły się oznaczenia na silniku (naklejki), jest to kosiarka z roku 2001 New Gardena TD 534 TR
    Silnik 5KM z filtrem powietrza w kształcie walca (nie ma wyjmowanej gąbki), tak więc sądze że to wczesny model Centura

A jak sprawdzić czy zapłon następuje w odpowiednim momencie ?
  • Użytkownik usunął konto