Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

SONY MHC-RG440s - Podłączenie kolumn i subwoofera do radia samochodowego w domu

p4w318 28 Maj 2013 18:38 1731 2
  • #1 28 Maj 2013 18:38
    p4w318
    Poziom 1  

Witam,

Mam pomysł, aby podłączyć kolumny razem z subwooferem z wieży SONY MHC-RG440s do radia samochodowego (np. jakiś JVC 4x50W z wejściem AUX i wyjściem na subwoofer). Radio samochodowe ma na celu zastąpić wieżę, która już niedomaga (prawdopodobnie padnięty przekaźnik załączania kolumn, oraz niedziałające przyciski na całym panelu przednim - działa tylko pilot), a nie chce mi się jej naprawiać.

Radio podłączyłbym do zasilacza komputerowego (Chieftec 300W - nie powinno być spadków napięć). Jednak nasuwa się pytanie czy to ma rację bytu. Jeśli tak, to jakie zasilanie puścić na subwoofer, ewentualnie czy będzie potrzeba stosowania dodatkowego wzmacniacza?

Tak, czytałem temat gdzie odradza się podłączanie kolumn nie od zestawu, bo nie będzie to grało... Ale mimo wszystko chciałbym spróbować, bo za 150 zł (cena radia) żadnego normalnego zestawu nie kupię :)

0 2
  • #2 28 Maj 2013 19:14
    Krzysiek99
    Poziom 27  

Audiofil zawsze będzie marudził. Jak dla mnie spokojnie możesz tak zrobić ponieważ również tak sam zrobiłem w pracy by coś grało ze starego radia i dwóch kolumn od wierzy panasonic. Grało to lata i jakoś się nic nie spaliło.

0
  • #3 29 Maj 2013 12:51
    egon42
    Poziom 36  

Wszystko zależy od zasilacza komputerowego bo taki zasilacz to też potężne źródło zakłóceń i nie każdy zasilacz będzie dobry.

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo