Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

zasilacz czterozaciskowy 0-30V 5A

kolton 12 Mar 2003 23:29 3080 3
  • #1 12 Mar 2003 23:29
    kolton
    Poziom 16  

robilem zasilacz umieszczony na elektrodzie https://www.elektroda.pl/download/dwpl.php?file=inne/pe2/zasilaczcztero0-30v5a.pdf Mam problem z tym zasilaczem a dokladnie z woltomierzem i amperomierzem tego zasilacza. Woltomierz ten posida automatyczna kalibracje oparta na kluczu analogowym, klucz ten dzila ale niestety nie jestem w stanie wysterowac woltomierza

0 3
  • #2 26 Maj 2003 14:31
    Robert Wakulik
    Poziom 2  

Witam.
    Ja jestem w trakcie budowy tego zasilacza, niestety na tym etapie nie potrafię Ci nic doradzić. Jeśli będę miał już jakieś doświadczenia z uruchomieniem to się z Tobą nimi podzielę.
    Napisz jak działa zasadniczy układ zasilacza, czy regulacja napięcia przebiega poprawnie i czy nie miałeś jakichś niespodzianek z błędami w schemacie.
    Pozdrawiam i życzę powodzenia.
    Robert

0
  • #3 26 Maj 2003 19:43
    kolton
    Poziom 16  

przypomina mi sie ze jak kupowalem czesci to byly jakis problem, ale niestety nie pamietam jakie :(

0
  • #4 26 Maj 2003 23:26
    Robert Wakulik
    Poziom 2  

Witam ponownie.
    Ja swój zasilacz postanowiłem rozbudować o dodatkowy moduł wskaźnika na ICL7107 (kupiłem płytkę drukowaną za 10zł do modułu AVT-01 i zmontowałem ją) by móc śledzić jednocześnie i prąd i napięcie.
    Układ elektroniczny kitu AVT-01 jest prawie identyczny z tym zawartym w " naszym zasilaczu" lecz nie ma automatycznej zmiany zakresu.
    Ja ten dodatkowy moduł zaadoptuję do wskazywania prądu.
    Obecnie układ już odpaliłem i działa bez zarzutu, nie miałem problemów z jego odpaleniem.
    Napisz czego nie możesz skalibrować, na czym konkretnie polega Twój problem z tym układem, do jakich wniosków doszedłeś?.
    Jestem elektronikiem z praktyką i spróbuje Ci pomóc tylko opisz mi więcej szczegułów.
    Co do problemu z częściami to czy nie dotyczyło to przypadkiem scalaka LF411A, lub któregoś z podanych w opisie części jego odpowiedników?. Ja tego scalaka ani innych podanych w wykazie jako jego odpowiednik nie mogłem nigdzie dostać. Kupiłem więc zamiast odpowiednika LF356B scalak LF356N, mam nadzieję, że będzie pracował poprawnie. Napisz jaki Ty zastosowałeś scalak US1 i gdzie go kupiłeś.
    Nie odpowiedziałeś mi na pytanie jak pracuje Twój zasilacz, czy regulacja napięcia przebiega poprawnie?.
    I jeszcze raz prośba do Ciebie, opisz wszystko jak najdokładniej a nie ogólnikanmi, może będę mógł Ci pomóc.
    Pozdrawiam.
    Robert

0