Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Seat TOledo 1M - Swap licznika na model z MFA Toledo 1M

matts84 28 Maj 2013 19:47 1980 0
  • #1 28 Maj 2013 19:47
    matts84
    Poziom 10  

Mam problem ze swapem licznika na MFA w Tolku.

Posiadam w Toledo 1M rocznik 2000r silnik 1.8 20V benzyna licznik W1M0 920 800 A z kwietnia 99r , zakupiłem licznik z MFA o oznaczeniu W1M0 920 820 A z września 99r, 820 czyli z MFA

Przy swapie do Toledo nie da się odczytać z nowego licznika eprom a co za tym idzie PIN. Odczyt epromu comanderem z mojego licznika 800A idzie bez problemu. A 820A jest wykrywany ale przy próbie odczytu epromu wywala timeout, ponadto nie gaśnie kontrolka poduszek, nie ma komunikacji licznika z airbag. Ponoć wystarczy przełożyć lcd z obrotomierza i tak zrobiliśmy, jednak jakiego wsadu poszukać aby wszystko działało? znalazłem tylko wsady z TDI ale z końcówkami 822 E, 821 lecz nie działają one z moim licznikiem ponieważ sa chyba od Diesla. Być może jesteście w stanie mi pomóc rozwiązać ten problem?

Manetkę dokładałem ale instalacja już była, nic nie musiałem robić. Po podłączeniu licznika 820A MFA działa, po przełożeniu LCD do mojego. LCD się krzaczy. Poratuje ktoś wsadem? BTW Licznik 820 A był opisany jako licznik z Leona, czy tam jest inny opis pinów że nie da się odczytać epromu. Liczniki produkowane zaledwie kilka miesięcy jeden po drugim.

Edycja: 28.05.2013 godz. 15:57

W sumie tak sobie pomyślałem że na moim liczniku ten wsad może nie ruszyć, Liczniki z tego co patrzyłem mają tez różne oznaczenia hardware. Więc pozostaje mi próba odczytania eepromu na stole. Czyli z pominięciem wiązki. Ponoć rozstaw pinów jest taki jak w golfie i Passacie B5. Czyli musiałbym podać + i minus na licznik na odpowiednie piny, i z wtyczki commandera połączyc linię K ?

Edycja: 29.05.2013

Na stole niestety commander też nie odczytuje eepromu licznika. Nie wiem czemu. Licznik ma VDO12. Albo ten kabel go nie łyka, albo eeprom uwalony. Pozostaje mi przełożenie LCD do mojego licznika który nie miał MFA i chyba kombinowanie z wsadami.

Edit: 01.06.2013

Dla potomnych, wsad odczytałem Programem Vag eeprom programmer 1.19g i kablem KKL USB

0 0