Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Laptop, Toshiba, L300, matryca - Migotanie i "syczenie" matrycy

28 Maj 2013 20:08 2244 5
  • Poziom 9  
    Witam,

W komputerze Toshiba L300 zaczęła migotać i "syczeć" matryca. Dodatkowo z okolic gdzie słychać syczenie (lewy dolny róg matrycy) czuć zapach spalonej elektroniki.

Jestem pewny, że objawy dotyczą lewego dolnego rogu matrycy, bo rozkręciłem komputer i upewniłem się, że nie jest to problem z innymi częściami komputera.

Wymieniłem taśmę łączącą matrycę z laptopem. Niestety nie dało to poprawy. Czy powyższe objawy mogą świadczyć o tym, że coś jest nie tak z inwerterem? Czy może żywotność samej matrycy dobiegła końca?

Pozdrawiam,
    Paweł
  • Poziom 19  
    Dokładnie, sprawdź inwerter.
  • Pomocny post
    Poziom 26  
    Nie łączy kabel przy świetlówce.Wymień/dolutuj świetlówkę lub zmień matryce.
  • Pomocny post
    Spec od komputerów
    depablo napisał:
    Witam,

W komputerze Toshiba L300 zaczęła migotać i "syczeć" matryca. Dodatkowo z okolic gdzie słychać syczenie (lewy dolny róg matrycy) czuć zapach spalonej elektroniki.

Upalony przewód od świetlówki.

Rozbierz matrycę i przylutuj go ponownie jeśli potrafisz.
  • Poziom 9  
    DominTR3B, boro1234567,

Strzał w dziesiątkę. Rozebrałem matrycę i dobrałem się do tej świetlówki.

Udało się przylutować przewód i poskładałem matrycę. Zanim ostatecznie zamontowałem do laptopa sprawdziłem, że działa. Zadowolony poskręcałem wszystko i uruchomiłem komputer. Zobaczyłem na środku ekranu pionowy biały pas... Okazało się, że przy skręcaniu naruszyłem taśmę w matrycy (był otwór i myślałem, że to kolejne miejsce do wkręcenia śrubki). Teraz przynajmniej nie migocze i nie piszczy. :)

Pozdrawiam,
    Paweł