Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Lenovo X200 Tablet - Strasznie głośno piszczy

parasite 28 May 2013 20:36 2532 5
    parasite
    Level 10  
    Witam,

Przymierzam się do zakupu używanego laptopa Lenovo x200 Tablet. Dzisiaj byłem w jednym sklepie obejrzeć interesujący mnie model i wszystko byłoby ok poza strasznie głośnym piszczeniem zaraz po uruchomieniu. Pan sprzedawca upiera się, że to wina niskonapięciowego procesora :) Niestety laptop nie ma systemu operacyjnego zainstalowanego więc wszystko sprawdzane było w biosie.
    Objawy to strasznie głośne piszczenie, które znika po zamknięciu klapy lub po wyłączeniu ekranu. Częstotliwość zmienia wraz ze zmianą jasności ekranu więc wynikałoby, że to inwerter chyba? Ale najbardziej ciekawi mnie to, że piszczenie znika jeśli obrócę laptopa na bok i już nie powraca do kolejnego uruchomienia :)
    Jak to możliwe i co jest tego przyczyną? Obok stał X200s z tym samym procesorem i tam była cisza. Po podłączeniu zasilacza dalej piszczy. Generalnie pomaga przechylenie laptopa na bok :)
    Zastanawiam się czy warto go brać i ewentualnie samemu sobie go naprawić. Miałem już piszczące cewki w T23, ale tam to było je leciutko słychać, a w tym egzemplarzu jest to naprawdę dość głośny dźwięk.

Pozdrawiam
  • Helpful post
    adamadi33
    Level 43  
    Inwerter a dokładnie transformator.
    Wymiana inwertera.
    parasite
    Level 10  
    adamadi33 wrote:
    Inwerter a dokładnie transformator.
    Wymiana inwertera.

Dzięki, też mi się tak wydaje, ale może mi ktoś wyjaśnić dlaczego to piszczenie ustaje po przechyleniu laptopa na bok i już nie powraca? :)
    adamadi33
    Level 43  
    parasite wrote:
    le może mi ktoś wyjaśnić dlaczego to piszczenie ustaje po przechyleniu laptopa na bok i już nie powraca?

Sprawdź wtyczkę zasilania inwertera i wtyczkę od świetlówki.
    parasite
    Level 10  
    adamadi33 wrote:
    parasite wrote:
    le może mi ktoś wyjaśnić dlaczego to piszczenie ustaje po przechyleniu laptopa na bok i już nie powraca?

Sprawdź wtyczkę zasilania inwertera i wtyczkę od świetlówki.

Ok, spróbuję z nimi jeszcze pogadać.
    W tym modelu jest podświetlenie LED :)

Pozdrawiam
    adamadi33
    Level 43  
    Skoro jest Led to brak inwertera.
    Więc problem leży gdzieś indziej.