Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

podczac formatu komputer przypadkiem zresetowałem

28 Maj 2013 20:45 2286 26
  • Poziom 7  
    Witam, dziś podczas formatowania komputera przy podziale na partycje przez przypadek dałem, że ma być jedna a chciałem podzielić na trzy. Nacisnąlem enter i zaczął instalować się system. Więc ja nacisnąłem reset. wiem że nie było to zbyt mądre. Teraz gdy włączam komputer to do napisów z biosu jest ok a potem pisze " dowolny przycisk spowoduje rozruch dysku CD " naciskam i nic się dalej nie pojawia. Na dysku nie ma żadnego oprogramowania, ponieważ mi się stary zepsuł
    Proszę o szybką odpowiedź.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 10  
    Na dysku nie ma żadnego oprogramowania, ponieważ mi się stary zepsuł-co masz na myśli? Nie startuje z dysku cd czy zhdd?
  • Poziom 39  
    Dysk jest widoczny w biosie?

xspeedcuberx napisał:
    Na dysku nie ma żadnego oprogramowania, ponieważ mi się stary zepsuł-co masz na myśli?

Ja domyślam się że autor miał dysk, który mu się zepsuł, kupił nowy (ten, o którym w temacie) i stawiał na nim system gdzie podczas formatowania wcisnął reset.

xspeedcuberx napisał:
    Nacisnąlem enter i zaczął instalować się system. Więc ja nacisnąłem reset. wiem że nie było to zbyt mądre.

Bo to nie było wogóle mądre, po zainstalowaniu systemu później mógłbyś sobie dysk jeszcze podzielić na partycję kilkoma kliknięciami w panel sterowania-narzędzia administracyjne-zarządzanie komputerem.
  • Poziom 21  
    witaj.
    Jeśli masz menu wyboru napędu (na dole powinno być napisane, aby nacisnąć któryś przycisk F...) z którego ma startować: wybierz CD/DVD-ROM. Wtedy będziesz mógł rozpocząć instalację od nowa.
    Jeśli nie masz menu wyboru - wchodzisz do biosu i tam ustawiasz kolejność bootowania CD/DVD , a następnie HDD...

Instalujesz od nowa wszystko.

Naciśnięciem przycisku reset nie powinieneś nic zepsuć (99%).
  • Poziom 39  
    grzemach napisał:
    wchodzisz do biosu i tam ustawiasz kolejność bootowania CD/DVD , a następnie HDD...

To raczej ma ustawione, skoro odpalił instalatora windows i dopiero po resecie nie chce bootować i coś się zepsuło.
  • Poziom 15  
    Jak masz innego kompa to podłącz dysk pod inny, znając życie klasycznie zwalił się MBR i instalator się nie odpali.
  • Poziom 21  
    kasiunia7777 napisał:
    To raczej ma ustawione, skoro odpalił instalatora windows i dopiero po resecie nie chce bootować i coś się zepsuło.

Jeśli miał nowy dysk i kolejność była HDD -> CD/DVD. To przy pierwszym uruchomieniu HDD ominie kolejkę. Gdy, stworzy partycje, Windows wrzuci swoje pliki - już nie pominie.
  • Poziom 7  
    Więc co propnujecie zrobić? Milałem stary dysk ale się zepsuł, więc podłaczyłem inny ale on nie jest nowy i ma tylko 80 GB, na tym "nowym" nie mam wgranego oprogramowania.
  • Poziom 39  
    zawartek napisał:
    znając życie klasycznie zwalił się MBR i instalator się nie odpali.

A co ma sektor MBR dysku do tego, że płyta nie bootuje :P nic.
    grzemach napisał:
    Jeśli miał nowy dysk i kolejność była HDD -> CD/DVD. To przy pierwszym uruchomieniu HDD ominie kolejkę.

A tu możliwe, że masz rację dawno stawiałam system na czystym dysku i dokładnie nie pamiętam. Więc jednak warto sprawdzić też w biosie bootowanie.
  • Poziom 7  
    Mam w biosie ustawione, że najpierw otwiera cd/dvd a potem dysk
  • Poziom 15  
    A co ma piernik do wiatraka. MBR bardzo wiele ma do bootu szczególnie na płytach Asusa ,które selektywnie mają w tendencji do pomijania ustawień bootowania wg sekwencji z Biosu i na siłę próbują odpalić 1 HDD. Rozwiązaniem jest tu clear CMOS, który przywraca sekwencję. Ale wracając do MBR spotkałem się już nie raz ,że instalator uszkodził MBR i kończył czarnym ekranem. Powiem lepiej czasami trzeba było dysk odpalić pod Linuchem bo podpięcie dysku w Windowsie kończyło się blue screenem !

Dodano po 3 [minuty]:

Kolego jeszcze jedna rada.. Czy ty czasem nie masz klawiatury na USB ???
    Bo istnieje duże prawdopodobieństwo że w biosie dla portów USB nie masz włączonej obsługi LEGACY USB - lub usb key enable. ( chodzi o emulację klawiatury w Dosie) I komputer czeka na klawisz a nie dostaje jej bo dla niego klawa USB jest transparentna
  • Poziom 43  
    Nie pisz koledze speedcuber, że
    zawartek napisał:
    klawa USB jest transparentna

, bo on jest na etapie 'formatowania komputera'

Jeśli to nie wina klawiatury USB:
    Obawiam się, że przyczyna jest bardziej prozaiczna, po tym co przeczytałem w zdublowanym poście:
    xspeedcuberx napisał:
    Chce sformatować komputer ale teraz wszystko jest ok do momentu gdy pisze : "dowolny przycisk spowoduje rozruch CD " naciskam i potem pojawia się czarny ekran a normalnie powinien się zaczynać format.

Nieprawda, po naciśnięciu klawisza, jest przez chwilę czarny ekran, a potem odpala się instalator! Format jest dużo dalej!
    Może trzeba po prostu poczekać, aż instalator się odpali? :D :D :D
  • Poziom 7  
    Czekałem 10 minut i nic.
  • Poziom 43  
    safbot1st napisał:
    Jeśli to nie wina klawiatury USB:
  • Poziom 39  
    xspeedcuberx napisał:
    Czekałem 10 minut i nic.

Ale na co czekałeś? wcisnąłeś klawisz i napis "dowolny przycisk spowoduje rozruch dysku CD" zniknął, czy nadal pozostał?
    Jeżeli masz klawiaturę na USB i po naciśnięciu klawisza napis "dowolny przycisk spowoduje rozruch dysku CD" nie znika i wszystko stoi w miejscu na tym etapie to podłącz klawiaturę na PS/2 lub zobacz czy możesz w BIOSIE włączyć wsparcie dla klawiatury USB.

Zobacz też jedną podstawową rzecz czy dysk twardy jest widziany w biosie.
  • Poziom 7  
    Dysk jest widziany w biosie, napis znikł i zostało tlko czarne tło.
  • Poziom 39  
    Pokaż jeszcze dla pewności zdjęcie z biosu jak masz ustawione bootowanie. Napis znikł odrazu po naciśnięciu klawisza?

Dodano po 1 [minuty]:

artaa napisał:
    Pobrać PM wypalić na CD i sprawdzić czy HDD się jeszcze do czegoś nadaje (SMART)
    jak tak podzielić z linuxa i zacząć instalkę W7 na już podzielonym HDD.
    http://partedmagic.com/doku.php?id=screenshots

Także dobry pomysł :)
  • Poziom 43  
    kasiunia7777 napisał:
    Napis znikł odrazu po naciśnięciu klawisza?
    to jest kluczowe
  • Poziom 7  
    Mam ci zdjecie telefonem zrobic i wrzucic?

Dodano po 1 [minuty]:

Tak znikł odrazu po naciśnięciu klawisza
  • Poziom 43  
    jak odłączysz dysk twardy i zostawisz sam cd-rom to też się instalator nie uruchamia z płyty?
  • Poziom 39  
    xspeedcuberx napisał:
    Tak znikł odrazu po naciśnięciu klawisza

Czyli z klawiaturą jest wszystko ok.
    xspeedcuberx napisał:
    Mam ci zdjecie telefonem zrobic i wrzucic?

Czymkolwiek, aby było widać napisy :D

Wypal też Parted Magic na płytę, zbootuj (mam nadzieje, że się uda) i będziesz miał tam na pulpicie Disc Health. Zrób z disc health zrzuty ekranowe(czy zdjęcia) wszystkich zakładek i wstaw na forum to będziemy wiedzieli czy dysk jest sprawny. Jeżeli sprawny to z poziomu Parted Magic podzielisz sobie też dysk na partycje.
  • Poziom 7  
    Faktycznie instalator odpalił jak odliczyłem dysk

Dodano po 1 [minuty]:

jak teraz zainstalowac windowsa?
  • Poziom 43  
    xspeedcuberx napisał:
    Faktycznie instalator odpalił jak odliczyłem dysk

przynajmniej wiemy, że klawiatura i instalator windy są ok.
    Niestety moja wiedza tu sie kończy. Kasiunia i koledzy pomóżcie.
    Czy dysk już umarł, czy czas na machlojki z mbr?
  • Poziom 39  
    kasiunia7777 napisał:
    Wypal też Parted Magic na płytę, zbootuj (mam nadzieje, że się uda) i będziesz miał tam na pulpicie Disc Health. Zrób z disc health zrzuty ekranowe(czy zdjęcia) wszystkich zakładek i wstaw na forum to będziemy wiedzieli czy dysk jest sprawny. Jeżeli sprawny to z poziomu Parted Magic podzielisz sobie też dysk na partycje.

To na początek. Oczywiście jak będziesz odpalał parted magic to miej podłączony dysk.
    Jak nie pomoże to będziemy dalej kombinować. Jeżeli dysk jest sprawny(okaże się gdy dasz fotki z parted magic) i gdy z jego poziomu zrobisz partycje i nadal nie wystartuje instalator windowsa ostatecznie ja proponuje wyzerowanie pierwszego sektora dysku twardego i po bólu :)

Dodano po 7 [minuty]:

Podaj jeszcze specyfikację komputera wraz z marką zasilacza.
  • Admin grupy komputery
    Podstawy!

1-Model płyty gł.
    2-Model dysku twardego.
    3-Jeśli dysk ATA, czy poprawnie ustawione zworki?
    4-Jeśli dysk ATA, czy jest na taśmie 80tce?
    5-Jeśli dysk SATA, możliwe że będą potrzebne sterowniki kontrolera SATA lub odpowiednie zmiany w biosie.
    6-Jeśli jest kilka modułów RAM, wyjąć i pozostawić tylko jeden (najmniejszy), na czas instalacji systemu.