Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jak oszukać zasilacz impulsowy 50W-150W ?

28 May 2013 20:46 1764 5
  • Level 10  
    Witam wszystkich czytelników.
    Mam potrzebę podmienić halogeny 12v ( 4 sztuki) na Ledy 12v ( 4 sztuki ) , jest zasilacz 50w-150w którego nie ma możliwości wymiany.
    Czy jest jakiś sposób aby oszukać zasilacz ?
    Do zasilacza dostępu brak a same oprawy miejsce też mają ograniczone ( oświetlenie podłogowe )
  • Level 16  
    mayones1 wrote:
    Witam wszystkich czytelników.
    Mam potrzebę podmienić halogeny 12v ( 4 sztuki) na Ledy 12v ( 4 sztuki ) , jest zasilacz 50w-150w którego nie ma możliwości wymiany.
    Czy jest jakiś sposób aby oszukać zasilacz ?
    Do zasilacza dostępu brak a same oprawy miejsce też mają ograniczone ( oświetlenie podłogowe )

Jeśli to jest zasilacz type "transformator elektroniczny" to zasilania halogenowego to podłączenie do niego diod LED jest bardzo złym pomysłem. On na wyjściu nie ma 12V, tylko przebieg w postaci wysokich szpilek o wartości skutecznej 12V. Dla żarówki to żadna różnica, dioda LED szybko padnie.
  • Level 10  
    Witam
    Większość czytających uznało iż problem jest mało interesujący aby......
    rozszerzę opis ;
    inwestor zażyczył sobie oświetlenie Led w miejscu halogenów , gorące oprawy i duża awaryjność często się palą , a jak padają 2 żarówki z 4 to pada całość . sufit jet niedemontowalny i dostęp do zasilacza jest w sumie wizualny (fotka telefonem przez otwór po oprawie ). jak już pisałem zasilacz impulsowy 50-150 , jak słabo napisałem obciążenie minimalne 50 wat 12v trzonek G5,3 - a ja chce 10 wat led.
    ! mnie temat pokonał !
  • Level 16  
    Bierzesz kasę za to sam myśl, odpowiedzi już dostałeś. Do LEDów trzeba zmienić zasilacz bo będą się paliły co chwilę i oczywiście zasilacz nie ruszy.