Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Livebox - Internet nie działa po odłączeniu prądu.. :/

28 Maj 2013 21:52 4020 6
  • Poziom 2  
    Cześć, chciałbym prosić o pomoc. Otóż od początku gdy kupiliśmy neostrade, razem z liveboxem po zainstalowaniu internet normalnie działa, nie mam żadnych do niego zarzutów. Niestety gdy np. jest burza i odłączą prąd (a to sie zdarza czesto, tym bardziej ze idzie lato) to jak włączę komputer, bądź telewizor z dekoderem TP pisze ze livebox nie jest podłączony, czy jakoś tak.. Dlaczego tak się dzieje? Instaluj już tak liveboxa od kilku lat :/ ale wyjezdzam teraz , a moja mama nie umie instalowac nic na komputerze. Czy to livebox jest do (4 liter) czy trzeba w jakichs opcjach przestawic, ze wraz z odlaczeniem liveboxa od zasilania, pozniej sam sie automatycznie konfigurowal i laczyl z internetem??
  • Poziom 33  
    Musisz za każdym razem ustawiać ruter ? Jaki masz system ?
  • Poziom 2  
    Miałem windows XP, pozniej Windows 7 teraz znow XP.. Ciagle to się dzieje, tzn jak np. nie ma prądu w mojej okolicy to po włączeniu komputera nie połączy mi się już livebox, tak samo nie mam wtedy tv. Ja tylko instaluje z płytki ten livebox, pozniej wchodze na strone liveboxa i ustawiam TV przez ADSL wylaczone, zeby moja mama mogla TV ogladac ;d o co chodzi panowie? moze gdzies trzeba jeszcze cos ustawiac? ze po odlaczeniu zasilacza byl internet?
  • Pomocny post
    Poziom 35  
    Jeżeli livebox gubi ustawienia po wyłączeniu zasilania to nadaje się do wymiany, tym bardziej, że ma coś z portem LAN, bo zarówno dekoder w wersji SAT jak i IPTV nie potrzebuje autoryzacji internetu w liveboksie.
  • Poziom 2  
    Ok dzieki za odpowiedzi, w najblizszym czasie udam się do salonu, w którym zamawiałem liveboxa. Czy wymiana, jeżeli coś nie tak jest z liveboxem jest darmowa?
  • Pomocny post
    Poziom 35  
    To własność operatora. Utrzymanie jest w ramach abonamentu.
  • Poziom 31  
    @offender

To co piszesz to częsta przypadłość liveboxa ver. 1.1 (kształrozłożona książka do góry grzbietem).
    Tu także trafiały się problemy z zasilaczami.

Sugeruję Ci wymianę na 2.0 (kształt grubej książki). Mniej nerwów.
    Należy zadzwonić na infolinię i poinformować konsultanta o tym fakcie.
    Wystawi Ci numer zgłoszenia i poinformuje, gdzie możesz wymienić.
    Jeśli nie będziesz miał kompletu do starego liveboxa to z nowego kompletu zostanie Ci to pobrane.

Druga rada:
    Nie instaluj liveboxa z płyty. Podłącz po kablu lan do karty sieciowej. Wejdź w przeglądarkę i tam sobie wszystko poustawiasz.

Radziłbym ci też sprawdzić instalację telefoniczną w domu. Być może masz problemy na linii i livebox potrzebuje dużo czasu na synchronizację.