Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

mitsubishi Lancer 2004-2006 - pytenie o felgi

rafall.nn 29 May 2013 00:06 1362 2
    rafall.nn
    Level 9  
    Witam wszystkich, być może temat się już przewinął przez forum lecz nie puki co jeszcze go nie znalazłem.
    Mam pytanie dotyczące felg stalowych do mitsubishi Lancera z 2004-2006 roku. Mianowicie chciałbym kupić stalowe felgi, firmowe parametry z felg są takie:
    Rozmiar: 6,00JJx15
    Rozstaw: 4x114.3
    Otwór centralny: 67,1
    Odsadzenie ET: 46,00

Moje pytanie brzmi, czy wszystkie te parametry muszą być identyczne, czy też mogą się różnić o jedną, bądź dwie jednostki (co często ma miejsce w przypadku ET, oraz otworu centrującego)?
    Oraz czy będzie to miało jakiś wpływ na jazdę, czy też trzymanie felg, albo na coś innego?
    Pozdrawiam.
    tkacki
    Level 11  
    Generalnie zmiana ET w granicach 10.. do 20 nie powinna mieć większego znaczenia nie licząc oczywistych spraw mechanicznych (ocieranie o nadkole i ew. zacisk hamulca). Jak nie ma kolizji, to będzie OK.

Co do otworu. Może w felgach być większy (dajesz wtedy pierścień centrujący kompensujący różnicę). Byle nie z tworzywa - lubią się stopić przy ostrzejszej jeździe (ciepło od hamulca).

Sprawdź też, gniazda pod śruby / nakrętki będą pasować - to najczęściej pomijany element a bywają z tym poważne problemy.