Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
TermopastyTermopasty
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

ML-2160 - Samsung ML-2165/W - fix i przerobienie chipa

sara2003 31 Sie 2018 16:54 119871 529
  • TermopastyTermopasty
    heaven992
    Poziom 8  
    Kupiłem do Samsunga ML-2165W zamiennik kadridż z wiecznym chipem. Tzn kaseta wygląda jak oryginał - logo SAMSUNG, ale to chyba zregenerowana kaseta z dosypanym proszkiem i zmienionym / odblokowanym chipem - tak miało być w naturze. Po instalacji kasety jak dobrze pamiętam (bo męczyłem się z tym pół roku temu ponad i tak zostawiłem) - drukarka dalej nie drukowała, i był z nią problem jakiś, drukowała strone testową i tyle. Przypadkiem zrobiłem upgrade firmewara'a albo/i przypadkiem możliwe że zainstalowałem jakiegoś niepoprawnego fixa. Aktualnie drukarka w ogóle nie reaguje, po włączeniu migają wszystkie diody, nic nie działa. Wyłączyć można ją tylko wyłączając z gniazdka. Tak samo reaguje z włożoną jak i wyjętą kasetą.

Co dalej? Da się ją jakoś odblokować?

@Edit:
    udało mi sie odblokować drukarę, ale mam problem dalej z tonerem. Kupiłem toner z wiecznym chipem.. (jest na nim znaczek Samsunga, nie wiem..). Wyskakuje mi 'niezgodność tonera'. Dlaczego? Co robię nie tak? Co zrobić?

wygląda na to że mam wersje (bo zaktualizowałem..) v3.00.02.05, nie mogę wydrkować configuration info z CRUM, nie wiem czemu. Czy da się to jakoś ogarnąć bez zabawy w lutowanie i zmianę MOBo?
    ecoprint
    Poziom 21  
    heaven992 napisał:
    Kupiłem do Samsunga ML-2165W zamiennik kadridż z wiecznym chipem. Tzn kaseta wygląda jak oryginał - logo SAMSUNG, ale to chyba zregenerowana kaseta z dosypanym proszkiem i zmienionym / odblokowanym chipem - tak miało być w naturze. Po instalacji kasety jak dobrze pamiętam (bo męczyłem się z tym pół roku temu ponad i tak zostawiłem) - drukarka dalej nie drukowała, i był z nią problem jakiś, drukowała strone testową i tyle. Przypadkiem zrobiłem upgrade firmewara'a albo/i przypadkiem możliwe że zainstalowałem jakiegoś niepoprawnego fixa. Aktualnie drukarka w ogóle nie reaguje, po włączeniu migają wszystkie diody, nic nie działa. Wyłączyć można ją tylko wyłączając z gniazdka. Tak samo reaguje z włożoną jak i wyjętą kasetą.

Co dalej? Da się ją jakoś odblokować?

@Edit:
    udało mi sie odblokować drukarę, ale mam problem dalej z tonerem. Kupiłem toner z wiecznym chipem.. (jest na nim znaczek Samsunga, nie wiem..). Wyskakuje mi 'niezgodność tonera'. Dlaczego? Co robię nie tak? Co zrobić?

wygląda na to że mam wersje (bo zaktualizowałem..) v3.00.02.05, nie mogę wydrkować configuration info z CRUM, nie wiem czemu. Czy da się to jakoś ogarnąć bez zabawy w lutowanie i zmianę MOBo?

witam, jelsi pan zuaktulizowal drukarka,firmoware na najnowsze v3.00.02.05, to bez lutowania i programatora NIEDASIE wgrac fixa!!!! tylko zamina czipa!!
    heaven992
    Poziom 8  
    Ale spokojnie przyjacielu, po co te nerwy i wykrzykniki?
    Po prostu nie wiedziałem tego, z automatu wleciała aktualizacja jak instalowałem sterowniki ze strony drukarki.

Dokonałem zakupu kadridża/tonera z wiecznym chipem -> dlaczego nie działa w takim razie?

Pytanie proste - co zrobić, żeby móc cholera drukować i nie lutować MOBo drukarki... ?
  • TermopastyTermopasty
    ecoprint
    Poziom 21  
    heaven992 napisał:
    Ale spokojnie przyjacielu, po co te nerwy i wykrzykniki?
    Po prostu nie wiedziałem tego, z automatu wleciała aktualizacja jak instalowałem sterowniki ze strony drukarki.

Dokonałem zakupu kadridża/tonera z wiecznym chipem -> dlaczego nie działa w takim razie?

Pytanie proste - co zrobić, żeby móc cholera drukować i nie lutować MOBo drukarki... ?

neidzial bo pan zaktulizowal drukara na najowsze firmoware, a na nego fixu niema, wieczny czip to i jest fix.

Odpowiec proste- kupowac oryginal. Bo jesli zmenik -to oni niezawsze dzialaju.
    rys57
    Moderator
    Może nasz Kolega Litwin niejasno sformułował odpowiedzi, spróbuję po polsku:
    heaven992 napisał:
    Bo najnowszy firmware jest między innymi po to, by wieczny chip nie działał. Wgrałeś, nie działa.
    heaven992 napisał:
    Nic nie zrobisz. Możesz próbować kupić sam chip. Może zadziała. Jeżeli nie, to pozostaje kupno oryginalnego wkładu.
    heaven992
    Poziom 8  
    Może nie do końca rozumiem. Drukarka ma swój chip? Czy chodzi o ten chip w kadridżu/tonerze? Kupiłem toner z wiecznym chipem - nie działał. Stąd zrobiłem aktualizacje firmware'a, myslałem że może to pomoże. Nie pomogło - zablokowało drukarkę. Zrobiłem to ponownie, drukarka się odblokowała, nie wariuje, moge wydrukować stronę testową raport z poziomu drukarki, ale miga mi kontrolka na czerwono i mam informacje w programie drukarki, że 'niewłaściwy toner'.
    ecoprint
    Poziom 21  
    heaven992 napisał:
    Może nie do końca rozumiem. Drukarka ma swój chip? Czy chodzi o ten chip w kadridżu/tonerze? Kupiłem toner z wiecznym chipem - nie działał. Stąd zrobiłem aktualizacje firmware'a, myslałem że może to pomoże. Nie pomogło - zablokowało drukarkę. Zrobiłem to ponownie, drukarka się odblokowała, nie wariuje, moge wydrukować stronę testową raport z poziomu drukarki, ale miga mi kontrolka na czerwono i mam informacje w programie drukarki, że 'niewłaściwy toner'.

Drukarka czipu niema. Chodzi o czip w kadridzu/tonerze. Jesli czip w kadrdzu/tonerze kiepski to kontrolka czerwona i informacija ze niewlastiwy toner.
    heaven992
    Poziom 8  
    Kupiłem go na alledrogo (toner z wiecznym chipem) jakiś czas temu i nie działa jak widać. Co zrobić w takim razie? Wyrzucić ja na śmietnik całą, czy kupować loteryjnie tonery z chipem i spr czy działają? Może jakiś rzetelny link do aukcji gdzie kupię coś co zadziała? :/
    ecoprint
    Poziom 21  
    heaven992 napisał:
    Kupiłem go na alledrogo (toner z wiecznym chipem) jakiś czas temu i nie działa jak widać. Co zrobić w takim razie? Wyrzucić ja na śmietnik całą, czy kupować loteryjnie tonery z chipem i spr czy działają? Może jakiś rzetelny link do aukcji gdzie kupię coś co zadziała? :/

witma, prosze zkontaktowacsie zemna pszez GG lub skype, zobaczymy co dasie zrobic

pozdrawiam
    zzssp
    Poziom 1  
    Witam,
    potrzebuje fix do chipa. Drukarka samsung ml 2165.

Model Name - ML-2160 Series
    SERIAL NUMBER: Z7CYBKDBC02272T
    CRUM-11121104340
    FIRMWARE: V1.20.01.05 11-15-2011
    SPL: V5.53 07-22-2011
    ojagooo
    Poziom 2  
    Witam
    Potrzebuję FiX i będę wdzięczny za pomoc :)
    V3.00.01.15
    CRUM-18030783191
    sn: Z7D3B8GD1B007DR
    heavi73
    Poziom 8  
    Witam
    Proszę o wygenerowanie fixa do drukarki Samsung ML-2165W:
    Machine Serial Number: Z7D3B8GCCB04DZY
    Firmware Version: V3.00.01.10 MAY-19-2012 (ML2165W)
    ML-2160 - Samsung ML-2165/W - fix i przerobienie chipa
    ecoprint
    Poziom 21  
    Witam, Jest jusz fix do samsung SL-M 2020 i 2020w.
    Cebulorz
    Poziom 2  
    Hej, mam samusnga ml-2165 który po zainstalowaniu chińskiego kartridża nie chce wydrukować nawet strony startowej - co robić?
    januszjh
    Poziom 17  
    Mam drukarkę ML2160, wydrukowanych ponad 1100 stron na oryginalnej kasecie, świeci się pomarańczowa dioda przy tonerze, pokazuje 0% w komputerze, ale drukuje. Czy tak będzie zawsze czy w końcu się zablokuje na amen?
    Falka
    Poziom 12  
    Witam serdecznie.

Czy istnieje jeszcze możliwość wygenerowania fix'a?

Model: ML-2160 series
    Machine S/N: Z7CYB8GC4C01WYV
    Firmware: V1.20.01.05 11-15-2011
    S/N: CRUM-12040757793

Z góry dziękuję za pomoc!