Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
TermopastyTermopasty
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

ML-2160 - Samsung ML-2165/W - fix i przerobienie chipa

29 Maj 2013 00:45 119892 529
  • Poziom 9  
    Witam,
    Posiadam drukarę Samsung ML-2165W, przeszukałem różne fora lecz niestety nie radzę sobie z jej odblokowaniem i przerobieniem oryginalnego tonera startowego w wieczny chip ;-(

Proszek w tonerze juz uzupełniłem, niestety zostało odblokowanie tego nieszczęsnego chipa. :cry:

Firmware Version: V3.00.01.10
    CRUM-12101780906

Proszę pomóżcie :!:

Dodano po 22 [minuty]:

wgrałem jakiś fix i teraz w samsung easy pokazuje mi "Kaseta z tonerem nie została zainstalowana. Zainstaluj kasetę." :/ masarka pomocy ;(
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • TermopastyTermopasty
  • Poziom 17  
    Mogę ci wygenerować fixa pod podany nr CRUM. Musisz go wgrać wchodząc w tryb wymuszony ponieważ wgrałeś jakiś fix niewiadomego pochodzenia.
    Niestety ale do jego wgrania potrzebny jest czynny, oryginalny kartridż Samsung. Twój jak piszesz już musiałeś regenerować, Jesli masz kogos kto ma taki model tonera i jest on oryginalny to może pożycz od niego.
  • Poziom 9  
    wymienilem plyte glowna i jest ok, teraz tylko odblokowac musze :)
  • Poziom 17  
    Nie rozumiem, co musisz odblokować?
    Aby odblokować drukarkę musisz mieć mieć oryginalny toner.
  • Poziom 9  
    no drukarke fixem bodajze zeby miec wiecznego chipa i tylko napelniac toner proszkiem :)
  • Poziom 17  
    Musisz mieć oryginalny toner Samsunga. Wtedy można wygenerowac fixa dla nr CRUM tego oryginalnego kartridża.
  • Poziom 9  
    no mam taki, drukarka normalnie drukuje mi informacje po nacisnieciu przycisku wifi przez ok 8sec
  • TermopastyTermopasty
  • Poziom 17  
    Ale czy to oryginalny Samsung nieregenerowany,czy zamiennik?
    Drukować możesz i na zamienniku a do wgrania fixa musi być oryginalny Samsung.
    Jeśli nie masz oryginału to nie ma możliwości wgrania fixa. Znając życie mało kto po zużyciu tonera startowego kupuje oryginalny toner więc masz problem - musisz albo kupić (nieopłacalne bo cena jak nowej drukrki) albo od kogoś pożyczyć.
    To co masz ten oryginał czy też nie?
  • Poziom 9  
    mam ten startowy wlasnie. Jedene co zrobilem to dosypalem proszku i tyle. nic wiecej nie bylo z nim robione
  • Poziom 17  
    Ale proszek dosypałeś bo zablokował się wydruk - czy tak?
    Tzn. że musiałeś wymienić chip. Chyba, że skończył się proszek a chip jeszcze działa.
  • Poziom 9  
    nie. bylo 2% tonera i dosypalem
  • Poziom 17  
    Ale chipa nie wymieniałeś? Zrób wydruk raportu i podaj ile stron wydrukowano na tym tonerze. Jeśli liczba wydruków jest mniejsza niż 700 tzn. że nie zablokował się chip i można toner użyć do wgrania fixa.
    Inaczej, jesli możesz na tym tonerze drukować tzn. że nie masz zablokowany chip oi można wgrać fixa pdo ten nr CRUM jaki podałeś.
  • Poziom 9  
    firmware v3.00.01.14
    22:50:29
    CRUM-12101780906

Dodano po 16 [sekundy]:

wydrukowalo 3 strony
  • Poziom 17  
    Masz zatem oryginalny toner startowy Samsunga więc mogę ci wygenerować fixa - wgrasz go i po 2 minutach masz drukarkę odblokowaną.
  • Poziom 9  
    ok to poprosze

Dodano po 5 [minuty]:

Widze że fixy są do softu z rozszerzeniem na końcu 13, a do 14 nie ma...
  • Poziom 17  
    Widzę, że musiałeś uaktualnić firmware do wersji 14 zatem moja oferta jest nieaktualna - dla V13 nie ma problemu. Sorki ale nie zwróciłem uwagi, na nowy wydruk jaki podałeś. Dla V14 nie mam możliwości wyhenerowania fixa.
  • Poziom 9  
    w serwisie uaktualnili jak wymieniali płytę główną.. :/
  • Poziom 17  
    sara2003 napisał:
    w serwisie uaktualnili jak wymieniali płytę główną.. :/

Obecnie nie dysponuję wersją fixa dla V14. Trzeba poczekać. Radzę abyś nie używał dalej tego oryginalnego kartridża tylko zachował do wgrania fixa.
  • Poziom 9  
    a moze da rade jakos w jakims trybie awaryjnym czy tam wymuszonym zrobić downgrade do softu v 13?
  • Poziom 17  
    sara2003 napisał:
    a moze da rade jakos w jakims trybie awaryjnym czy tam wymuszonym zrobić downgrade do softu v 13?

Jest taka możliwość. Wgrywa się najpierw oryginalne firmware dla wersji 14 pozwalajace na wgranie fixa w wersji 13 a nastepnie sam fix w wersji 13. Jest to tzw. metoda wgrywania przez zaniżenie wersji firmware.
  • Poziom 9  
    Już wszystko zrobione. Użytkownik ECOPRINT pomógł na priv i szybko się uporaliśmy bez zbędnych kosztów z drukarką.
    Szkoda że inni użytkownicy, np. AdamCw oferują także pomoc na priv, lecz za pieniądze....

Fakt faktem drukarka działa jak miała działać.
    Temat do zamknięcia.
    Wielkie podziękowania dla ECOPRINT!!
  • Poziom 2  
    Hello!

I have samsung ml-2165w printer. I would like to reset the page counter chip. Could someone explain what should i do? I' ve found descriptipons about ml-2165 but those did not work for me. I do not know how to switch it on in forced mod. I have original mlt d101s toner with the original chip. My frimware version is V3.00.01.15.

Greetings from Hungary.
  • Poziom 2  
    CRUM-130616B5575
    Machine Serial Number: Z7D3B8GD6E00VKV
  • Poziom 24  
    1. unzip all files (7zip)
    2. power on printing
    3. press download.bat
    4. when printing restarted then seal chip in toner

:D

Moderowany przez rys57:

UWAGA, plik wygenerowany dla: CRUM-130616B5575
    Machine Serial Number: Z7D3B8GD6E00VKV
    Nie używać w innych maszynach.

• Poziom 2  
    Thank You!

Its better then ever. :D
  • Poziom 2  
    witam
    mam pytanko
    kupiłem wczoraj drukarkę, wydrukowałem info
    V.00.01.14
    ale nr CRUM zawiera literę "S" 130517S5772
    proszę o pomoc
  • Poziom 17  
    Nie ma w tym nic dziwnego bowiem od wersji v14 w nr crum są wstawiane pojedyńcze litery.
  • Poziom 2  
    to czym wygenerować fix ???
  • Poziom 17  
    van_der_nc napisał:
    to czym wygenerować fix ???

Odpowiedź jest prosta - generatorem, ale dostęp do niego jest płatny.
    Od wersji V14 firmware f-ma Samsung wprowadziła taką modyfikację w numerze CRUM.
    UWAGA!
    Często można pomylić literę "O" z cyfrą "0" - co skutkuje wygenerowaniem złego fixa, który zablokuje drukarkę. Dlatego ogromnie ważne jest poprawne odczytanie nr CRUM - jeśli nie chce się uwalić drukarki.
    Proszę pamietać, że to właściciel drukarki odpowiada za podanie błędnych danych o swoim sprzęcie. Jeśli zrobi to bez zastanowienia i uwagi może potem za to słono zapłacić unieruchamiając swój sprzęt. Ja zawsze proszę o odczyt wersji drukarki z nalepki na tyle obudowy, gdyż w wydruku raportu jest czasami nie do końca poprawna nazwa. Podobnie z nr CRUM - trzeba dokladnie przyjżeć się jemu - jeśli wersja firmware w drukarce jest V14 to z pewnością nr crum zawiera w sobie literkę zamiast cyfry. Ja generując fixa bazuję na danych jaie mi podsyła zainteresowany - zakladam, że są one poprawne. Jeśli ktoś ma wątpliwości proszę o zalączanie skanu wydruku raportu, wtedy sam odczytam poprawny nr CRUM i wygeneruję fixa dla niego.
    Ponadto chciałbym dodać, że raz wykorzystany do wgrania kartridż nie może być ponownie użyty do kolejnej drukarki. Tak więc jeśli nawet ktoś posiada dwa identyczne modele to nie może za pomocą jednego kartridża i wygenerowanego dla niego fixa wgrać go do obu. Do pierwszej uda się do drugiej już nie - trzeba nowy fix. Tak to zrobili programiści tworzący fixy.
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=13687467#13687467