Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

N9 wyświetlacz po polerowaniu.

qwazarpl 29 May 2013 08:30 1938 6
    qwazarpl
    Level 20  
    Witam.

Otóż kupiłem N9 który posiadał rysy na wyświetlaczu.
    Oddałem w ręce fachowca który zapewniał, że będzie lśnił.
    Dziś odebrałem i ....... jest problem.
    Jak patrzę na ekran to powstaje efekt mikro kryształków i w obrazie widać mieniące się czerwono/żółto/czarne mikro plamki. (ciężko to dokładnie opisać)
    Lepszy obraz miałem przed polerowaniem, ale ...... fachowiec zapewniał, że będzie super.
    Mało tego zauważyłem, że fiksuje dotyk.
    Klikam na połączenia, pokazuje się na chwile ekran połączeń i wraca do ikonek.

Chyba sam sobie zrobiłem kuku !

I teraz pozostaje zakup nowego ekranu, ale znowu pojawia się problem.
    Na Allegro cena kształtuje się od 100 do ponad 200 zł za takie element, a niby obydwa to oryginały.
    Pytanie który kupić ?

Przeglądam aukcje i mój rozebrany wyświetlacz posiada dwa kabelki + plastikowa ramka do montażu, a te na Allegro są tylko z jedną taśmą bez plastiku ?
    Może nie muszę wszystkiego kupować a tylko samą szybkę bo i takie są w sprzedaży ?

Mój po demontażu wygląda tak jak na tym zdjęciu:

A tak wygląda jeden z oferowanych na Allegro:

krz2k
    Level 21  
    qwazarpl wrote:
    Przeglądam aukcje i mój rozebrany wyświetlacz posiada dwa kabelki + plastikowa ramka do montażu, a te na Allegro są tylko z jedną taśmą bez plastiku ?
    Jak mnie pamięć nie myli ramka jest przyklejana do zestawu z drugie zdjęcia więc to nie problem.
    Gorzej może być z czujnikiem zbliżeniowym bo te lubią "wariować" po dotknięciu a to chyba za niego odpowiadała druga taśma.

qwazarpl wrote:
    Może nie muszę wszystkiego kupować a tylko samą szybkę bo i takie są w sprzedaży ?
    Sama szybka to pic na wodę, wyświetlacz jest klejony z dotykiem.

Dodano po 1 [minuty]:

Telefon jest na gwarancji, ogólnie niepotrzebnie go rozbierałeś bo po samym polerowaniu byłby jeszcze szansę na wymianę gwarancyjną tego wyświetlacza.
    ksmalcuga
    Level 21  
    Dotyk, LCD oraz ramka są sklejone, jednak ramkę da radę odkleić bez jej uszkodzenia i przykleić do nowego LCD, a co do ceny, to napiszę Ci tyle, kiedyś kupiłem za 199 i LCD miał różowy kontrast, chyba jeszcze jest temat na elektrodzie.
    qwazarpl
    Level 20  
    Czyli nie da się uratować wyświetlacza ?
    Telefon nie ma już gwarancji.
    AB47
    Level 27  
    Wyświetlacza nie uratujesz, nie wiem wgl skąd pomysł polerowania...
    Pozostaje wymienić na nowy, najlepiej oryginalny link do sklepu masz wyżej.
    qwazarpl
    Level 20  
    Tak jak pisaliście wyświetlacz nie był do uratowania.

Podczas mechanicznego polerowania została uszkodzona warstwa dotykowa i tego odratować się nie da.
    Zakupiłem wyświetlacz z demontażu za 90zł, oryginalny Noki i komórka działa super.

Wielkie dzięki za pomoc i bezcenne rady.