Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Kopiowanie kontaktów z Samsunga solida II na Nokie 2730

koloxd1992 29 May 2013 13:28 6210 3
    koloxd1992
    Level 17  
    Witam. mam problem z kopiowaniem kontaktów z samsunga na nokie ( jak w temacie ). Nie było by problemu umieścić ich na karcie sim ale jest ich ponad 400. A jak każdy wie karta mieści zaledwie 220-250 przynajmniej takie spotkałem.
    Skopiowałem kontakty na kartę pamięci po czym przełożyłem ja do Noki .
    W galerii widać mój utworzony folder z kontaktami lecz gdy próbuje odpalić jaki kol wiek to pisze :
    - nie obsługiwany format pliku.
    to mnie najbardziej dziwi bo jak na samsungu czy Noki rozszerzenie pliku kontaktu tak samo jest czyli *.vcf
    a chciałem po prostu otwierać je i zapisywać (łatwiej tak niż wysyłać przez BT wizytówki)

czy ktoś ma jakiś inny pomysł ??
    koloxd1992
    Level 17  
    Czy jest możliwość skopiowania przez program do obsługi samsunga i skopiować to ?
    sszuwarek
    Level 10  
    koloxd1992 wrote:
    Witam. mam problem z kopiowaniem kontaktów z samsunga na nokie ( jak w temacie ). Nie było by problemu umieścić ich na karcie sim ale jest ich ponad 400. A jak każdy wie karta mieści zaledwie 220-250 przynajmniej takie spotkałem.
    //ciach//
    czy ktoś ma jakiś inny pomysł ??

Nie wiem czy aktualne, ale może ktoś będzie szukał. Z moich doświadczeń, przy kopiowaniu kontaktów między telefonami różnych producentów najlepiej skorzystać z pośrednictwa programu typu PIM np. Outlook.
    Trzeba zainstalować dwa programy ze strony producentów telefonów - dla Samsunga - program KIES, dla Nokii PC Suite.
    Najpierw zsynchonizować stary telefon z komputerem, a potem nowy.
    Koniecznie trzeba czytać komunikaty o kierunku synchronizacji, żeby nie wymazać sobie kontaktów.
    Przed synchonizacją dobrze jest zrobić kopię zawartości telefonu do komputera.
    koloxd1992
    Level 17  
    Na pewno kiedyś sprawdzę tą metodę gdy znów się pojawi taki problem :)