Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Bosch WFB 1604 - Brak synchronizacji wskaźnika podziałki z programatorem

Antoni1106 29 Maj 2013 13:58 1077 2
  • #1 29 Maj 2013 13:58
    Antoni1106
    Poziom 2  

Pralka Bosch WFB 1604 Brak synchronizacji pokrętła z programatorem.
    Po wymianie pokrętła programatora zauważyłem że wskazania na podziałce programatora są inne niż realizowany program. Przy zakładaniu pokrętła zauważyłem iż między kreska na pokrętle a kreską na obudowie jest litera B programu , moim zdaniem powinna być A. Wygląda to tak jakby zębatki programatora przeskoczyły o trzy ząbki stąd inne funkcje niż wybierane na wskaźniku pokrętła. Pytanie czy to jest możliwe jeżeli tak to jak można uporać się z tą usterką ?.

0 2
  • Pomocny post
    #2 30 Maj 2013 00:36
    machefi
    VIP Zasłużony dla elektroda

Oś programatora nie mogła przesunąć się względem bębenka z krzywkami , pokrętło też ma niezmienne , nieprzestawialne wycięcie http://agdczesci.otwarte24.pl/347,Pokretlo-programatora-kompletne-pralki-Bosch-WFB-1604 , może cały programator przykręciłeś nie na tych otworach , na ściance czołowej programatora jest kilka otworów i łatwo się pomylić .

0
  • #3 03 Cze 2013 14:47
    Antoni1106
    Poziom 2  

Nie odkręcałem programatora zdjąłem panel z pokrętłami i wymieniłem na nowe. Próbowałem uruchomiać programy i wychodzi tak że poszczególne programy są przesunięte o trzy ząbki. Np. program H włącza się po trzech ząbkach po literze H.
    Proszę o pomoc może tłumaczę niezrozumiale ale jestem laikiem w tym temacie.
    Pozdrawiam

1