Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Peugeot 306 1.8 benzyna kombi - Nie działa wentylator , klima Peugeot 306 kombi

icek82 29 May 2013 14:21 5523 6
    icek82
    Level 10  
    Witam poosiadam peugeota 306 kombi z 1999r silnik 1.8 benzyna VIN - vf37bkdx200668270
    Mam problem z temperaturą silnika szybko wzrasta i nie włącza się drugi wentylator.
    Ta wersja samochodu ma klimatyzację. Według vin ta wersja ma jeden wentylator o 2 prędkościach. Czy ja mogę mieć jakąś przekładkę że mam 2 wentylatory.
    U znajomego doszliśmy do tego że drugi wentylator działa jak wyjmie się czujnik z 2 końcówkami po około 2 sek.
    Czy jeżeli nie jest nabita klima to wpływa na włączanie się tego wentylatora.
    Czy urządzenie sterujące klimą może powodować brak reakcji 2 wentylatora.

Czy to może jakiś termostat ?

Z góry dziękuję za odpowiedzi.
    User removed account
    User removed account  
    icek82
    Level 10  
    Pomyliłem vin.
    Prawidłowy vin

vin peugeot 306 kombi vf37elfye32903048

Wydruk VIN

Tutaj Schemat 15,16,17są schematy z książki sam naprawiam peugeot 306.
    Nie wiem czy schemat 17 to schemat do mojego modelu.
    User removed account
    User removed account  
    icek82
    Level 10  
    Czy któś mi doradzi , czy mam się udać to elektryka czy nabić tą klimę i może wszystko zacznie działać.
    Jak wygląda sterownik do klimatyzacji i gdzie on się znajduje.
    liseczq
    Level 21  
    Siemka

Miałem takiego Puga tylko z 1,9 TD i miałem 2 wiatraki.

Elektryka odpowiedzialna za wiatraczki w tym aucie jest dość słaba.

Są 2 wentylatory i mogą one działać z połową mocy tj, podłączone w szereg bądź chodzić z pełną mocą tj. równolegle.

Przy temp. około 100 stopni miał się włączać pierwszy stopień prędkości, przy wyższej drugi.

Do sprawdzenia: czujnik temperatury, przekaźniki wentylatorów.
    icek82
    Level 10  
    w dalszym ciągu działa u mnie tylko jeden wentylator. Sprawdziłem na krótko , są sprawne obydwa. Podtrzymuje pytanie , gdzie jest sterownik od klimy oznaczenie 8010, chciałem sprawdzić czy podanie masy na zacisk 809 ze schematu 17 powyżej załączy wentylator.
    Gdzie znajdują się bezpieczniki BB10 i BF00 (dokładne miejsce , pod maską czy pod kierownicą) czy ma ktoś może opis bezpieczników do tego modelu 306 1.8 16V benzyna 1999.r. Na pokrywie pod maską są jakieś oznaczenia natomiast te w środku pod kierownica nie mają oznaczeń.