Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Peugeot 306 1.8 benzyna kombi - Nie działa wentylator , klima Peugeot 306 kombi

29 Maj 2013 14:21 4890 6
  • Poziom 10  
    Witam poosiadam peugeota 306 kombi z 1999r silnik 1.8 benzyna VIN - vf37bkdx200668270
    Mam problem z temperaturą silnika szybko wzrasta i nie włącza się drugi wentylator.
    Ta wersja samochodu ma klimatyzację. Według vin ta wersja ma jeden wentylator o 2 prędkościach. Czy ja mogę mieć jakąś przekładkę że mam 2 wentylatory.
    U znajomego doszliśmy do tego że drugi wentylator działa jak wyjmie się czujnik z 2 końcówkami po około 2 sek.
    Czy jeżeli nie jest nabita klima to wpływa na włączanie się tego wentylatora.
    Czy urządzenie sterujące klimą może powodować brak reakcji 2 wentylatora.

Czy to może jakiś termostat ?

Z góry dziękuję za odpowiedzi.
  • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
  • Użytkownik usunął konto  
  • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
  • Poziom 10  
    Pomyliłem vin.
    Prawidłowy vin

vin peugeot 306 kombi vf37elfye32903048

Wydruk VIN

Tutaj Schemat 15,16,17są schematy z książki sam naprawiam peugeot 306.
    Nie wiem czy schemat 17 to schemat do mojego modelu.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 10  
    Czy któś mi doradzi , czy mam się udać to elektryka czy nabić tą klimę i może wszystko zacznie działać.
    Jak wygląda sterownik do klimatyzacji i gdzie on się znajduje.
  • Poziom 21  
    Siemka

Miałem takiego Puga tylko z 1,9 TD i miałem 2 wiatraki.

Elektryka odpowiedzialna za wiatraczki w tym aucie jest dość słaba.

Są 2 wentylatory i mogą one działać z połową mocy tj, podłączone w szereg bądź chodzić z pełną mocą tj. równolegle.

Przy temp. około 100 stopni miał się włączać pierwszy stopień prędkości, przy wyższej drugi.

Do sprawdzenia: czujnik temperatury, przekaźniki wentylatorów.
  • Poziom 10  
    w dalszym ciągu działa u mnie tylko jeden wentylator. Sprawdziłem na krótko , są sprawne obydwa. Podtrzymuje pytanie , gdzie jest sterownik od klimy oznaczenie 8010, chciałem sprawdzić czy podanie masy na zacisk 809 ze schematu 17 powyżej załączy wentylator.
    Gdzie znajdują się bezpieczniki BB10 i BF00 (dokładne miejsce , pod maską czy pod kierownicą) czy ma ktoś może opis bezpieczników do tego modelu 306 1.8 16V benzyna 1999.r. Na pokrywie pod maską są jakieś oznaczenia natomiast te w środku pod kierownica nie mają oznaczeń.