Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Motorola 68HC11F1 - Jaki programator?

tygrysss 29 Maj 2013 14:39 3066 6
  • #1 29 Maj 2013 14:39
    tygrysss
    Poziom 21  

Witam serdecznie. Udało mi się uzyskać wsad do tego procesora. Znajduje się on w sterowniku Punto I. Chciał bym was się zapytać, jaki programator wykonać, aby się połączyć z w/w układem? Poszukałem trochę, googlowałem i znalazłem dwa schematy. Oto one:
    Motorola 68HC11F1 - Jaki programator? Motorola 68HC11F1 - Jaki programator? Motorola 68HC11F1 - Jaki programator?
    Chciałbym uniknąć wylutowania tego układu, jednak jeśli będzie to konieczne - wylutuję. Czy ktoś może robił programator do tego układu?
    Za wszelkie porady i wskazówki będę niezmiernie wdzięczny.

Pozdrawiam.

0 6
  • #3 29 Maj 2013 22:10
    tygrysss
    Poziom 21  

Kolego to jest chyba to czego szukam :) Mam jednak kilka pytań
    - wydaje mi się, że miejsce na procesor nie pasuje do procesora? Tak wizualnie przynajmniej mi się wydaje. Na schemacie jest po 2 piny w rzędzie, a ten procesor ma tylko jeden rząd. Chyba, że jest to miejsce pod podstawkę?
    - jakim programem mogę to obsłużyć?
    - czy mogę zrobić tak, że zostawiam procesor w sterowniku (nie wylutowuje go), rezygnuje z zasilania podanego w schemacie, a pozostałe piny podpinam odpowiednio do nóżek w sterowniku?

Pozdrawiam.

0
  • #5 29 Maj 2013 22:49
    tygrysss
    Poziom 21  

Nadgorliwość gorsza od...
    Najmocniej kolegę przepraszam, po prostu nie doczytałem, tzn nie odszukałem zakładek w których były odpowiedzi na moje pytania. Zgadza się, jest to miejsce na taką podstawkę.
    A czy ten programator "ruszy" przy jakimś innym (jakim?) oprogramowaniu w środowisku Windows?

No nic wylutuje go. Tak i tak, że jest schemat :)
    Z ciekawości - czy kolega go wykonywał?

0
  • #7 30 Maj 2013 17:28
    tygrysss
    Poziom 21  

Rozumiem. Wielkie dzięki za pomoc. :) Teraz tylko muszę zmajstrować ten programator.
    Dam znać w tym temacie jak poszło.
    Pozdrawiam.

0