Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nowy komputer jednopłytkowy upraszcza kontrolę urządzeń pomiarowych

Kubald 29 Maj 2013 16:50 2010 0
 • Nowy komputer jednopłytkowy upraszcza kontrolę urządzeń pomiarowych

  Nowy komputer jednopłytkowy upraszcza kontrolę urządzeń pomiarowychNowy komputer jednopłytkowy PDQ Lite jest niedrogim rozwiązaniem łączącym zalety komputera i płytki rozwojowej. Jego serce stanowi mikroprocesor HCS21/9S12 produkowany przez Freescale, a komputer pracuje pod kontrolą wbudowanego systemu operacyjnego czasu rzeczywistego. Kontroler peryferii, który można programować w języku C, jest przystosowany do akwizycji danych, sterowania PWM, obsługi czujników I2C, automatyzacji laboratorium, obsługi urządzeń laboratoryjnych i systemu SCADA, oprzyrządowania i automatyki.

  Na płytce drukowanej o niewielkich rozmiarach (2,5 x 4 cale, czyli ok. 6 x 10 cm) zostały wyprowadzone wszystkie porty we/wy procesora MC9S12A512, w tym port szeregowy RS-232 i dwa porty o poziomach logicznych, wejścia przetwornika analogowo-cyfrowego o rozdzielczości 10 bitów, magistralę I2C, dwa porty SPI, PWM i sterowane czasowo cyfrowe wejścia-wyjścia. Komputer PDQ zasilany jest napięciem +5 V przez jedno ze złącz we/wy lub przez typowy port micro USB, jaki wykorzystuje większość ładowarek telefonów komórkowych.

  Komputer wyposażono w system RTOS wbudowany w firmware procesora. Układ korzysta z języka programowania C i dostarczany jest z oprogramowaniem IDE. Program Mosaic IDE+ jest obszernym środowiskiem deweloperskim opartym na licencji GNU, który ułatwia pisanie wielozadaniowych aplikacji i pozwala użytkownikom na edycję, kompilowanie, pobieranie, interaktywne debugowanie i uruchamianie programów.

  Cena jednej sztuki komputera wynosi $99,00.

  Źródło


  Fajne! Ranking DIY