Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Thunderbird-imap nie kopiuje z pop3

30 Maj 2013 07:51 6825 31
  • Poziom 26  
    Chcę zmienić kilka kont thunderbirda pop3 na imap. Postępuję zgodnie z instrukcją:
    https://support.mozillamessaging.com/pl/kb/zmiana-konta-pop-na-imap
    i mam problem :cry: , nie mogę skopiować po utworzeniu kont imap katalogów z pop3. Część wiadomości kopiuje się sama, ale metodą przenieś i upuść niestety nie wychodzi.
    Czy można w inny sposób przekopiować te foldery, a może w ogóle da się zamienić konto pop3 na imap bezpośrednio, bez tworzenia nowego imap, przenoszenia katalogów z pop3 i na koniec usuwanie pop3?
    Z góry dzięki za pomoc.
  • Poziom 26  
    Minęło trochę czasu, podjąłem nową próbę. Usunąłem wcześniej konto imap. Od zera zacząłem postępować zgodnie z instrukcją jak w 1-szym poście.
    Teraz po każdym włączeniu thunderbirda następuje kopiowanie od 5 tys. wiadomości do katalogu imap z pop ( odebrane) a i tak katalogi na tych dwóch kontach nie są takie same :( .

Czy jest jakiś prosty zmiany pop3 na imap, aby nie trzeba było kopiować katalogów?

Wywaliłem dzisiaj konto imap, non stop kopiuje wiadomości do folderu odebrane w ilości kilka tysięcy a i tak ich tam nie ma :( .
  • Pomocny post
    Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 26  
    Marcin230 napisał:
    Skąd masz pocztę?

interia.
    Marcin230 napisał:
    Niedawno synchronizowałem pop3 <>imap na WP.

Wystarczy synchronizować?, nie trzeba tworzyć nowego konta z imap?
    Marcin230 napisał:

Zrób sobie kopię pliku poczty pop3

Nie bardzo wiem jak to zrobić :( .
  • Pomocny post
    Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 26  
    Marcin230 napisał:
    Lokalnie tworzysz nowe konto IMAP i go synchronizujesz poprzez przeciągnięcie wiadomości z poprzedniego konta POP3.

Tak robiłem już kilka razy i zawsze to samo- do nowego imap kopiuje z pop ( przeciągnij i upuść) i za każdym razem jak włączam thunderbirda on wykonuje kopiowanie do katalogu odebrane ( informacja na dole ) w ilości kilku tysięcy, raz nawet było ok. 27 tys. a pomimo tego w imap ( odebrane) mam tylko wiadomości od stycznia 2013r. , podczas gdy na starym pop mam od stycznia 2007r.
    Za którymś razem utworzył nawet drugi katalog "wysłane", a w nim tylko część wiadomości z tego pierwszego.
    Marcin230 napisał:
    W programie usuń wiadomości zostawiając tylko kilka i spróbuj synchronizacji przez przeciągnięcie ich na konto IMAP.

Nie bardzo rozumiem?, skoro mam usunąć 95-97%wiadomości to jak potem synchronizować skoro tych wiadomości już nie będzie?.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 26  
    Dzięki Marcin, może uda się Tobie?.
    Dziwna sprawa jak kopiuję folder "odebrane" z pop3 do "lokalnych folderów" to są przeniesione wszystkie wiadomości , natomiast jak z lokalnych ( albo z pop3) do imap to już tylko część wchodzi :( .
    Coś z tym "imap" jest nie tak. I na okrągło po każdym włączeniu thunderbirda informacja, że kopiuje kilka tysięcy wiadomości do folderu "odebrane" :( .
  • Pomocny post
    Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 26  
    Na serwerze interii mam teraz 3879 wiadomości w katalogu odebrane, natomiast na TB na pewno więcej ( chyba ilości nie da się określić? ), bo mam wszystkie wiadomości od zakupu komputera tj. od stycznia 2007r. i wydaje mi sie, że TB nie może z jakiś względów przekopiować wiadomości z katalogu odebrane pop3 do odebrane imap, kończy się na wiadomościach jedynie od czerwca 2010r. do chwili obecnej.
    Tylko ciekawe jest to, że TB kopiuje wszystkie wiadomości z pop3 do katalogu "odebrane" lokalnych folderów??? tj. od 2007 do 2012r.
    Próbowałem następnie przekopiować z lokalnych folderów do imap ale skończyło się na tym samym co wcześniej, wchodzą wiadomości tylko od 2010 do 2013r.

Dzisiaj pojawił się komunikat: ostrzeżenie dla konta .....interia.pl "too much data serwer transfered"- zbyt wiele danych....? oraz: "przekroczono limit czasu połączenia z serwerem"-?.
    Nie rozumiem jednej rzeczy, skoro kopiuję wiadomości w ramach TB z katalogu odebrane pop3 do katalogu odebrane imap, co do tego ma serwer?
  • Poziom 26  
    Marcin230 napisał:
    Nie wiem jak działa Interia, ale chyba przytną Ci transfer albo wstrzymają konto do wyjaśnień jeśli nie przystopujesz z transferami.

Jeżeli ja kopiuję wiadomości na TB pomiędzy pop3 i imap dla tego samego konta (nazwa@interia.pl) i tutaj jest zaangażowany serwer to o d^^^pę roztrzasnąć można taką innowacje imap. Moim zamiarem od początku bylo korzystanie z imap w pracy i w domu aby pewnych rzeczy nie powielać, skoro taki bajzel wyszedł przyjdzie chyba zlikwidować imap?.
    Z drugiej strony instrukcja na stronie mozilli do kopiowania wiadomości pomiędzy kontami pop3 i imap jest zła :( .
  • Pomocny post
    Poziom 34  
    MM2X napisał:
    Marcin230 napisał:
    Nie wiem jak działa Interia, ale chyba przytną Ci transfer albo wstrzymają konto do wyjaśnień jeśli nie przystopujesz z transferami.

Jeżeli ja kopiuję wiadomości na TB pomiędzy pop3 i imap dla tego samego konta (nazwa@interia.pl) i tutaj jest zaangażowany serwer to o d^^^pę roztrzasnąć można taką innowacje imap.

Czego Ty właściwie chcesz? Przecież IMAP z założenia działa na zasadzie całkowitej synchronizacji klienta z serwerem. Skoro musisz kopiować wiadomości w programie, gdyż ten nie pobrał ich z serwera, po dodaniu konta IMAP, to znaczy, że ich tam nie było, gdyż pobierając je przez POP usunąłeś wiadomości z serwera i teraz program musi wszystko wysyłać nań od nowa. IMAP służy do tego, by wszędzie (czy przez webmail, telefon, czy kilka klientów na różnych maszynach) mieć dostęp do tych samych informacji, odczytasz maila na jednym, wszystkie oznaczają wiadomość jako przeczytaną, usuniesz wiadomość w jednym miejscu, wszędzie się usuwa. Więc serwer musi mieć idealną kopię tego, co klient i vice versa. Tu nie ma tylko lokalnie, wszystko jest synchronizowane.
  • Poziom 26  
    DVDM14 napisał:
    Skoro musisz kopiować wiadomości w programie, gdyż ten nie pobrał ich z serwera, po dodaniu konta IMAP, to znaczy, że ich tam nie było, gdyż pobierając je przez POP usunąłeś wiadomości z serwera i teraz program musi wszystko wysyłać nań od nowa.

DVDM14 nie bez przyczyny określam się laikiem :) . Chyba częściowo kumam, wszystkie wiadomości na pop3, które chcę mieć na imap powinny z TB pop3 zostać przesłane na serwer,
    po to aby zaistniały na imap?
    DVDM14 napisał:
    IMAP służy do tego, by wszędzie (czy przez webmail, telefon, czy kilka klientów na różnych maszynach) mieć dostęp do tych samych informacji, odczytasz maila na jednym, wszystkie oznaczają wiadomość jako przeczytaną, usuniesz wiadomość w jednym miejscu, wszędzie się usuwa.

No i właśnie o to mi chodzi :) .
    DVDM14 napisał:
    Więc serwer musi mieć idealną kopię tego, co klient i vice versa. Tu nie ma tylko lokalnie, wszystko jest synchronizowane.

Więc wiadomości z konta imap będą tylko na serwerze? a nie u mnie w TB jak było w pop3?

Z góry sorry, ale pogubiłem się w tym.
  • Pomocny post
    Poziom 34  
    MM2X napisał:

Więc wiadomości z konta imap będą tylko na serwerze? a nie u mnie w TB jak było w pop3?

Zależy jak ustawisz program. Może pobierać wszystko z serwera i trzymać na HDD jego kopię, albo tylko same nagłówki, a resztę pobierać przy otwieraniu wiadomości nie zapisując treści na dysku. Domyślnie zdaje się jest pełna synchronizacji, czyli kopia wszystkiego na twardzielu.

MM2X napisał:
    Chyba częściowo kumam, wszystkie wiadomości na pop3, które chcę mieć na imap powinny z TB pop3 zostać przesłane na serwer,
    po to aby zaistniały na imap?

Tak. Musisz dać programowi czas. Do tego Interia zapewne ogranicza transfer, bądź ma podobne limitacje, nie jestem pewien, gdyż nigdy nie używałem tej poczty.
  • Poziom 26  
    Marcin dzięki fest, jednak łopatologicznie jest najlepiej :) .
    Marcin230 napisał:
    Na jednym komputerze skasujesz wszystkie wiadomości... to po synchronizacji - zgadnij

Jeżeli pełna synchronizacja to kasuje się na wszystkich??? :) .
    I to mnie trochę martwi, bo ja już kilkakrotnie instalowałem imap i kilka razy usuwałem w nim wiadomości "odebrane", aby katalog był pusty do ręcznego skopiowania wiadomości odebranych z pop3.

DVDM14 napisał:
    Tak. Musisz dać programowi czas. Do tego Interia zapewne ogranicza transfer, bądź ma podobne limitacje, nie jestem pewien, gdyż nigdy nie używałem tej poczty.

Zadzwoniłem do interii i faktycznie jest ograniczenie transferu, ale nie wiem do ilu?, Facet powiedział że mi zwolni limit i powinno być ok.

Jeszcze jedno pytanie ( myślę że już na koniec :) ), jak mam przekopiować wiadomości z pop3 ( czy raczej przenieść na serwer ) w ilości ponad 5 tys., po to aby z serwera przekopiować na imap, teraz na serwerze jest ponad 3750 wiadomości, - proszę o wyrozumiałość :( .

Po zwiększeniu tranasferu przez interię niestety nic się nie zmieniło :( .
    Podobnie jak wcześniej konto imap folder "odebrane" pobrał jedynie wiadomości od 2010r. do teraz ( tak samo było przed zwiększeniem transferu przez interię ), w dalszym ciągu brakuje wiadomości od 2007 do 2010. Na starym pop3 są wszystkie wiadomości od 2007 do 2013 :) .
    Wydaje mi się, że problem leży na drodze transferu z pop3 do serwera interii?.
    Po każdym włączeniu TB na dole ekranu jest zapis, że TB pobiera do katalogu imap "odebrane" np. pobrane 146 z 1684....340 z 1684 itd., ale w katalogu "odebrane" nic nie przybywa :( .
    Co trzeba zrobić, aby wszystkie wiadomości z pop3 znalazły się na serwerze?, wg tej instrukcji nie wychodzi:
    https://support.mozillamessaging.com/pl/kb/zm...nieau-lokalnie-zapisane-wiadomoauci-na-serwer
  • Poziom 26  
    Wychodzi na to, że nie ma możliwości przeniesienia wiadomości w ilości ok. 5 tys. z konta pop3 na imap, - wyjaśnienia konsultanta interii. Zaproponował mi przenoszenie ( a raczej wysyłanie do samego siebie poczty ) w paczkach po kilkadziesiąt dziennie (limit konta). Z jednej strony długo potrwa z drugiej zaś dojdzie do bałaganu, bo nie będzie wiadomo do końca, czy wszystkie zostały przeniesione.

Przyjdzie chyba zrezygnować z imap :( .
  • Pomocny post
    Poziom 34  
    Albo zmienić dostawcę e-mail. Interia jest prymitywna, większość normalnych dostawców nie ma takich ograniczeń. Ostatnio wysyłałem na swój serwer około 3000 zarchiwizowanych na dysku wiadomości, poszło w jednej paczce.

MM2X napisał:
    po to aby z serwera przekopiować na imap, teraz na serwerze jest ponad 3750 wiadomości, - proszę o wyrozumiałość :( .

Nie rozumiem frazy "przekopiować z serwera na IMAP", co chciałeś przez nią przekazać? Co jest na serwerze, jest dostępne przez IMAP.
  • Poziom 26  
    DVDM14 napisał:
    Nie rozumiem frazy "przekopiować z serwera na IMAP", co chciałeś przez nią przekazać? Co jest na serwerze, jest dostępne przez IMAP.

Na serwerze jest ok. 3750 wiadomości ( 2010r. -2013r.) i faktycznie są dostępne na koncie imap, natomiast na koncie pop3 mam kilka tysięcy więcej wiadomości ( od 2007-2013r.). Aby zostać przy imap chciałbym wcześniej wrzucić na serwer wszystko z pop3, po to aby później pop3 zlikwidować.

Myślałem nad zmianą dostawcy, ale wtedy muszę zmienić adres mailowy, trochę to kłopotliwe, zapomnę kogoś powiadomić o zmianie ...itd .
  • Poziom 26  
    Marcin dziękuję za poświęcony czas. Rozważam zmianę dostawcy, ale i tak problem z pocztą na okres 2007-2013r. na interii pozostanie :( .
    Przebiegło bez problemów to chyba dobrze :) , dlaczego niestety?
  • Poziom 34  
    MM2X napisał:
    Marcin dziękuję za poświęcony czas. Rozważam zmianę dostawcy, ale i tak problem z pocztą na okres 2007-2013r.

Pobierasz na kolejne konto POP i z niego przerzucasz na nowego dostawcę via IMAP. :D

Ja testowałem GMail, także działa bez problemu. Interia jest znana z ulubienia dziwacznych limitów.
  • Poziom 26  
    DVDM14 napisał:
    Pobierasz na kolejne konto POP i z niego przerzucasz na nowego dostawcę via IMAP.

Czy dobrze rozumiem?. Utworzę załóżmy nowe konto na Gmail i na serwer tego dostawcy ( imap ) przerzucę wiadomości ze starego pop3 z interii?

Marcin230 napisał:
    Nie wiem czy problem stanowi Interia. Trochę brakuje czasu na testy.

Problem polega na przepustowości łącza interii, jak jeszcze nie wiedziałem o co chodzi zadzwoniłem do nich i konsultant wyzerował moje konto (transfer) ponieważ "zapchałem" je zamiarem przerzucenia kilku tysięcy wiadomości :( .
  • Poziom 34  
    MM2X napisał:
    DVDM14 napisał:
    Pobierasz na kolejne konto POP i z niego przerzucasz na nowego dostawcę via IMAP.

Czy dobrze rozumiem?. Utworzę załóżmy nowe konto na Gmail i na serwer tego dostawcy ( imap ) przerzucę wiadomości ze starego pop3 z interii?

Dokładnie. Jeśli masz już te wiadomości w TB na POP nie musisz ich nawet od nowa pobierać, po prostu kopiujesz na IMAP Gmaila.
  • Pomocny post
    Poziom 35  
    Wiadomości z lat 2007-2010 są widoczne przez WWW czy tylko w TB w konfiguracji POP3?
  • Poziom 26  
    iagre napisał:
    Wiadomości z lat 2007-2010 są widoczne przez WWW czy tylko w TB w konfiguracji POP3?

Tylko w TB w POP3, gdyby były na serwerze wtedy spoko, bo te z serwera bez problemu są widoczne w IMAP tj. z okresu 2010-2013r.

Jeszcze jedno pisałem o tym wcześniej, ale może umknęło to uwadze większości z Was, bez problemu z konta POP3 wszystkie wiadomości z okresu 2007-2013r. skopiowały się do folderu "lokalne foldery-odebrane". Tenze folder nie jest chyba ani pop3 ani map?
  • Poziom 34  
    Widzę muszę trochę rozpisać architekturę tego wszystkiego,w uproszczeniu, czyli w warunkach domyślnych:

Foldery są przechowywane na dysku. Foldery lokalne, to foldery nie przypisane do żadnego konta. W tym ten, o którym wspomniałeś.

Dla POP3 wiadomości są pobierane z serwera do takiego folderu i w nim przechowywane, opcjonalnie zarazem kasowane z serwera.

Dla IMAP zawartość folderu na dysku jest synchronizowana dwustronnie z serwerem.

Więc kopiując z konta POP do "lokalne foldery-odebrane" skopiowałeś z dysku na inne miejsce na dysku. Kopiując na IMAP wpierw kopiujesz na inne miejsce na dysku, ale potem wysyła się na serwer i są widoczne dopiero, gdy zaistnieją na serwerze.
  • Poziom 26  
    DVDM14 napisał:
    Foldery lokalne, to foldery nie przypisane do żadnego konta.

DVDM14, dzięki fest, nie wiedziałem jak je przyporządkować :) , na marginesie to czemu one mają służyć?

DVDM14 napisał:
    Kopiując na IMAP wpierw kopiujesz na inne miejsce na dysku, ale potem wysyła się na serwer i są widoczne dopiero, gdy zaistnieją na serwerze.

To powinna być wiodąca myśl tego tematu, jakby kiedykolwiek trafił tutaj tak zielony laik jak ja :) trochę czasu minęło, abym do tego dojrzał :) .
    ..." i są widoczne dopiero , gdy zaistnieją na serwerze..." !!!