Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Berlingo III 1.6HDi - Samoczynne uruchamianie wycieraczek i świateł.

Pawel_MTECH 30 Maj 2013 08:59 1494 2
  • #1 30 Maj 2013 08:59
    Pawel_MTECH
    Poziom 8  

W samochodzie na postoju, jak i w czasie jazdy, uruchamiają się wycieraczki. W czasie jazdy wg. oświadczenia kierowcy wyłączają się po uruchomieniu innego urządzenia jak np. dmuchawy na 4 biegu lub świateł drogowych. Problemy zaczęły się po zamontowaniu w aucie lokalizatora GPS wraz z interfejsem CAN-UART, który to interfejs po przekręceniu kluczyka w pozycję zapłon na jednym z wyjść podaje napięcie. To wyjście zostało przez montera pomylone z wejściem "stacyjka" w interfejsie i połączone ze "stacyjką" w gnieździe OBDII. Gdy wczoraj odkryłem pomyłkę, poprawiłem wadliwą instalację, ale wyżej wymienione usterki nadal występują. Wczoraj zakupiłem Lexię 3 , jutro klient ma ściągnąć auto na bazę i spróbujemy poszukać przyczyny. Wszystkie bezpieczniki, wtyczki, wiązki i inne rzeczy widoczne gołym okiem sprawdzone. Zakładam awarię BSI. Rozumiem, że lepiej byłoby gdybym umieścił tego posta już po podpięciu się lexią, ale może podpowiecie czego szukać, może ktoś miał podobna przypadłość. Czy podobne objawy mogą zostać naprawione softwarowo czy jednak na pewno oznacza to fizyczne uszkodzenie BSI? Czy posiada ktoś z Was schemat wejśc/wyjśc BSi do tego modelu?

• #2 30 Maj 2013 10:09
    wloc
    Spec od samochodów

Sygnały idą z coma może i tam coś podpiął ale najpierw diagnoza bo tak to ciężko coś konkretnego podpowiedzieć

• #3 07 Lip 2013 08:17
    Pawel_MTECH
    Poziom 8  

Przyczyna był translator CAN, który siał coś po CANie i sterował urządzeniami. Można powiedzieć , że problem rozwiązany.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME