Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Liebherr - KGT 4031 termostat

30 Maj 2013 15:27 3864 9
  • Poziom 9  
    Witam!
    Lodówka przestała działać, światło w środku się pali, drugi agregat w zamrażarce pracuje. Pierwsze podejrzenie - termostat, ale po zwarciu nóżek termostatu lodówka uruchamia się, generuje ciche buczenie, po chwili jednak wyłącza się. Na termostacie w tym momencie nie ma napięcia. Podejrzewam więc, że jest on sprawny. Coż się mogło zdarzyć?
  • Poziom 9  
    Jednak po zwarciu termostatu lodowka zaczyna pracowac. Termostat to A11 0080 B321 - czy istnieją do niego zamienniki i gdzie można takie rzeczy od ręki dostać we wrocławiu?
  • Poziom 20  
    zabski71 napisał:
    Witam!
    Pierwsze podejrzenie - termostat, ale po zwarciu nóżek termostatu lodówka uruchamia się, generuje ciche buczenie, po chwili jednak wyłącza się

To w końcu uruchamia się czy nie ??

Myślę że, kolega niech wpisze sam sobie w google numer części i poszuka zamiennika.
    Skoro już się zakłada wątek na forum to należało by wszystko sprawdzić i wykorzystać wszystkie możliwości(a nie że coś nagle zaczęło działać choć nie działało) bo momentami niektóre wątki przypominają listy do "Kasi".
  • Poziom 18  
    K57-l 5818 do kupienia w firmie NORTH.pl pod nr. d321960 koszt 46zł
  • Poziom 9  
    pawel_konin: faktycznie, bylo male zamieszanie, lodowka po zwarciu termostatu chlodzi. Niewiem jednak dlaczego wczesniej startowala i po chwili sie wylaczala --> byc moze termostat byl ustawiony na maksymalna temperature, stad zamieszanie.
    Z numerem termostatu chodzilo o to, ze poszukalem zamiennika, niepokoily mnie tylko te cztery ostatnie znaki --> b321, niewiedzialem za co odpowiadaja, a zamiennika do tego konkretnego numeru nie moglem znalezc.
    january wietrzyk: dzieki, NORTH.PL nie pracowalo w piatek po czwartkowym swiecie, a wtedy potrzebowalem tego termostatu na gwalt!

Termostat finalnie zmieniony, lodowka dziala jak powinna, temat mozna zamknac. Dziekuje za podpowiedzi i komentarze.
  • Poziom 9  
    Witam
    Może ktoś podpowie jak wymontować termostat w KGT4031?
    Górny panel z termostatem udało mi się zdjąć, ale nie wiem czy sam termostat jest umocowany tylko na zatrzask w panelu, czy ma inne mocowanie (co z pokrętłem)?
    Kapilara od termostatu biegnie górą lodówki, wychodzi z tyłu i chowa się pod kratkę chłodzącą: czy trzeba odkręcić górne śruby mocujące czarną kratkę aby dostać się do otworu prowadzącego do wnętrza lodówki?
    Czy biały panel wewnątrz lodówki też trzeba odkręcić aby umocować kapilarę?

Pozdrawiam
  • Poziom 9  
    pokrętło jest nasadzane na wcisk, po podważeniu śrubokrętem powinno zejść. Trzeba odkręcić zarówno ściankę wewnętrzną jak i kratkę. Sam termostat jest chyba zamontowany na zatrzask z tego co pamiętam, a jeżeli jest śrubka to łatwo dostępna (widoczna).
  • Poziom 9  
    Dziękuję bardzo za podpowiedź. Wprawdzie przeczytałem ją już po rozebraniu lodówki, ale zapewne innym się też przyda.
    Ze swojej strony dodam, że:
    - demontując wewnętrzną ściankę (4 zatrzaski odkręcane monetą) nie wolno jej mocno szarpać - ma przymocowane elementy z układu chłodzącego, kapilara biegnie pod nią,
    - aby dobrać się do końcówki kapilary umocowanej do wewnętrznego panelu najlepiej zdjąć osłonę żarówki i żarówkę, wtedy panel można lekko odchylić,
    - kapilara od termostatu jest owinięta wokół plastikowej kształtki wsadzonej do otworu w wewnętrznym białym panelu; najlepiej przeciągnąć kapilarę przez otwór w panelu i dopiero potem owinąć na kształtce którą trzeba wepchnąć w otwór ('kieszonkę'),
    Na koniec mam pytanie do osób które zainstalowały zamiennik termostatu firmy Ranco (K57-L5818): czy tylko mój egzemplarz tak ma, czy jednak charakterystyka
    zamiennika odbiega od oryginału? Poprzednio nastawa 2,5 na termostacie odpowiadała ok 5C, obecnie musiałem nastawić na pokrętle 3,25 aby uzyskać podobną temperaturę.
    Ciekawe, ile nowy termostat-zamiennik wytrzyma, to już trzeci w tej lodówce: pierwszy oryginalny (ATEA A110080) padł 14dni po zakończeniu 2-letniej gwarancji, drugi - również oryginalny - chodził 11 lat.
  • Poziom 9  
    Tak, jest to obserwowalne, że trzeba ustawic okolo 25% wyższą wartość na pokrętle, żeby uzyskać podobną temperaturę. Mi padł pierwszy raz termostat w tej lodówce. Myślę ze z 10-12 lat pracował.
  • Poziom 11  
    Witam
    podłączam się do tematu
    mam taką samą lodówkę
    Zamrażalni działa, chłodziarka (agregat działa - słyszę buczenie) nie mrozi
    ma w chłodziarce 14 stopni mimo, że test termostat ustawiona na max
    Czy to wina gazu?
    Generalnie górna część wewnętrznej ścianki (płyty) tylnej mrozi w chłodziarce, na górze jest szron
    Lodówka ma ok 15-16 lat