Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

POMPA INOX - silnik MHI 1300SS

dyziowaty1 30 Maj 2013 16:31 2148 3
  • #1 30 Maj 2013 16:31
    dyziowaty1
    Poziom 12  

Witam. Posiadam pompę na wspólnym wale z silnikiem mhi 1300ss. Pompa posiada 5 wirników ze stali chromoniklowej. Wszystko byłoby w porządku gdyby nie własności wody która spowodowała przerdzewienie tulejek dystansowych na których osadzone są wirniki. Pytałem już w różnych miejscach żeby dostać takie tulejki bez powodzenia. Może ktoś miał podobny problem i zna wymiary tych tulejek lub miejsce skąd je wziąć. Gdybym znał wymiar dorobił bym je ze stali chromoniklowej i byłoby po problemie. Proszę o pomoc w tym temacie, jakieś rady. POZDRAWIAM.

1 3
  • #2 30 Maj 2013 21:01
    Krzysztof Reszka
    Moderator Elektrotechnika

Nie znam pomp tej firmy ale coś ci podpowiem ja eksploatuję pompy firmy VILLO MVI jest cała wewnątrz i na zewnątrz z nierdzewki pracują te pompy po kilka godzin dziennie w solance czyli żrącym środowisku wody i soli pracuje po kilka lat i nic z nim się nie dzieje .Po prostu wymień i lata bez kłopotu.
    http://www.wilo.pl/fileadmin/pl/Downloads/Download_shop/Instrukcja_MVI_1_2_4_8_16_6.pdf

0
  • #4 01 Cze 2013 11:50
    dyziowaty1
    Poziom 12  

Dzieki za podpowiedzi .Czesto jestem w Saczu to zapytam.Jak nie wypali z wymiana tulejek to pewnie zdecyduje sie na wymiane pompy ,propozycja kolegi jest kuszaca.Pozdrawiam.

0