Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

TP-Link TL-WA5210G - Konfiguracja TP-Link TL-WA5210G jako Repeatera.

matijas999995 30 May 2013 17:03 10785 39
    matijas999995
    Level 15  
    Witam serdecznie. Mam w domu po starym internecie radiowym taką oto antenę- Tp-Link TL-WA5210G. Na stronie producenta wyczytałem, że antena może służyć jako repeater. Mam neostradę, i router TENDA W150D. Router ma słaby zasięg i chciałbym wykorzystać tą antenę do zwiększenia zasięgu. Jak to zrobić ? Proszę o pomoc. Będę wdzięczny. Bardzo! :)
    voitek1
    Level 39  
    Musisz się do niego zalogować, ustawić tryb AP, ustawić LAN na tą sama podsieć w jakiej masz Tenda, skonfigurować WiFi (takie samo jak w Tenda, ale inny kanał radiowy) i już
    matijas999995
    Level 15  
    @voitek1 a możesz powiedzieć mi jak to zrobić? czy antena musi być z routerem polaczona przez kabelek? bo jak będzie zasilana?
    voitek1
    Level 39  
    Nie rozumiem pytania.... No, niestety, musi być podłączona - jak inaczej wyślesz sygnał?
    piterus99
    Level 43  
    Jak zwykle, wystarczy trochę poszukać.
    http://www.youtube.com/watch?v=zNEbBw3wAtA

Autor w filmie co prawda mówi o wyłączonym całkiem szyfrowaniu, ale on chyba tylko z WPA sobie nie radzi, więc będziesz musiał zejść do trybu WEP.
    matijas999995
    Level 15  
    no właśnie musisz mi powiedzieć jak mam się do niego " zalogować, ustawić tryb AP, ustawić LAN
    na tą sama podsieć w jakiej mam Tenda, skonfigurować WiFi
    (takie samo jak w Tenda, ale inny kanał radiowy) "

Dodano po 1 [godziny] 7 [minuty]:

znalazłem w necie coś takiego:
    http://www.tp-link.com.pl/article/?faqid=348
    czy to ma być tak jak w tym linku wszystko??
    matijas999995
    Level 15  
    @voitek możesz mi powiedzieć jak to zrobić?:)
    voitek1
    Level 39  
    voitek1 wrote:
    Musisz się do niego zalogować, ustawić tryb AP, ustawić LAN na tą sama podsieć w jakiej masz Tenda, skonfigurować WiFi (takie samo jak w Tenda, ale inny kanał radiowy) i już
    A co już zrobiłeś? Zalogowałeś się? Zmieniałeś ustawienia?
    matijas999995
    Level 15  
    ale mam się zablokować do anteny? i w niej to zmienić wszystko? bo nie wiem czy w antenie czy w routerze tylko. a zalogowac się do anteny to mam ją podłączyć do reutera i w przeglądarce wpisać jej ip i pozmieniac?:)
    voitek1
    Level 39  
    Najpierw sprawdzasz ustawienia LAN w Tenda i je spisujesz.
    Podłączasz TPlink do routera logując się do niego po jega IP. Ustawiasz j.w., SAVE i restart (nie reset!) prądowy.
    matijas999995
    Level 15  
    a w tym tp-linku (tej antenie) dobry jest zasięg? Chodzi mi o to, czy dobrze nadaje zasięg... :)
    matijas999995
    Level 15  
    chodzi mi o zasięg oczywiście. moja Tenda w przestrzeni otwartej teoretycznie powinna mieć zasięg 200 m. z tym, że tam jest antena 3 dB. a w domu router lezy na pietrze na korytarzu i na dworze nie mam zasięgu już. nie ma zadnych przeszkód czy ścian. jest to około 20 metrów. a ta antena ma podobno 12 dB no i chciałbym zapytać czy będzie to samo czy chociaż troszkę lepiej!:) i gdzie najlepiej taka antenę zamontować?
    voitek1
    Level 39  
    Nie ma jednej reguły i zasady. Ten sam router może odbierać przez trzy ściany, a w innych warunkach nawet przez jedną nie. To zależy od układu ścian, materiału, ich grubości, a nawet farby. Zależ od układu pokoi, a na zewnątrz od drzew, wilgotności, itd...
    Mocniejsza antena i lepsze wzmocnienie zawsze pomoże...
    matijas999995
    Level 15  
    ok już wszystko wiem ale powiedz mi gdzie ją zamontować? koło reutera czy dalej w jakiejś centralnej części domu? i obojętne w która stronę ją ustawie?
    voitek1
    Level 39  
    Jak nie sprawdzisz sam to się nie dowiesz...
    matijas999995
    Level 15  
    Dobra! Dziękuję Ci serdecznie za odpowiedź i wszystkie udzielone przez Ciebie rady. Niestety dziś już nie dam rady tego podłączyć bo zaraz idę do pracy na nocną zmianę ale jutro po południu dam znać co i jak :) Tylko jeszcze jedno. Mogę postąpić tak jak w tym linku co zamieściłem kilka postów wyżej? :)
    voitek1
    Level 39  
    Nie:
    voitek1 wrote:
    Najpierw sprawdzasz ustawienia LAN w Tenda i je spisujesz.
    Podłączasz TPlink do routera logując się do niego po jega IP. Ustawiasz j.w., SAVE i restart (nie reset!) prądowy.
    matijas999995
    Level 15  
    Witam ponownie. Gdy podłączam Tp-linka do routera nic się na nim nie świeci. Czy to usterka czy tak ma być?
    voitek1
    Level 39  
    Najpierw pokaż ustawienia z LAN z Tenda
    matijas999995
    Level 15  
    o to chodzi?

LAN
    MAC Address: c8:3a:35:53:30:40
    IP Address: 192.168.1.1
    Subnet Mask: 255.255.255.0
    matijas999995
    Level 15  
    a mozesz mi powiedziec gdzie to znalezc? :)
    matijas999995
    Level 15  
    takie coś? TP-Link TL-WA5210G - Konfiguracja TP-Link TL-WA5210G jako Repeatera.
    voitek1
    Level 39  
    No dobra, nie mam emulatora do tego, ale spróbujmy.
    Wyłączasz WiFi w kompie i podłączasz się po LAN do TPlinka.
    Powinieneś dostać IP (w cmd: wpisujesz IPconfig/all i na karcie LAN powinien być adres Gateway/brama) ten adres wpisujesz do przeglądarki. Jeśli zadziała, to podłącz się ponownie do neta i daj znać - wtedy prześlę Ci ustawienia
    matijas999995
    Level 15  
    takie coś wyskoczyło. Wpisywałem ten adres 00-1E....... i nic.
    TP-Link TL-WA5210G - Konfiguracja TP-Link TL-WA5210G jako Repeatera.

Dodano po 3 [minuty]:

dodam, że jak podłączam tego Tp-Linka to nic się na nim nie świeci. Ani power, ani lan ani signal.
    voitek1
    Level 39  
    Adres IP a nie MAC.
    Musi być podłączony przez zasilacz...
    matijas999995
    Level 15  
    przez zasilacz? Poszukam. Przepraszam, że nie pisałem, ale w mojej miejscowości była straszna burza a teraz deszcz i neo mi nie działała ;)
    voitek1
    Level 39  
    No - zasilanie przez zasilacz. A połączenie po LAN.
    Zasilacz może być in-line(?) czyli kabel ethernetowy "przechodzi" przez zasilacz, który trzeba podłączyć do prądu. Zwykłe domowe routery generalnie nie mają PoE (Power-over-Ethernet)