Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki tuner TV na USB zakupić do telewizji DVB-T oraz analogowej ?

skaktus 30 Maj 2013 19:03 5298 7
  • #1 30 Maj 2013 19:03
    skaktus
    Poziom 37  

Witam.

Posiadam już tuner Pinnacle 330E, niestety ma on pewne mankamenty.

1.Fabryczne sterowniki wraz z oprogramowaniem są bardzo ociężałe (C2D 2 GHz + 4 GB ramu nie dają mu rady)
    2.Tuner działa pod Windows Media Center, ale przeszukiwanie trwa przynajmniej 4 - 6 minut
    3.Tuner nie jest zbyt czuły

Szukam tunera, pozwalającego odbierać telewizję DVB-T oraz najlepiej analogową (przydaje mi się takie coś za granicą). Fajnie by było, gdyby tuner miał typowe wejście antenowe (jak obecny pinnacle) ewentualnie przeżyję przejściówkę. Tuner chcę wykorzystać w laptopie, więc wymagane jest gniazdo USB. Najważniejsza jednak w tym wypadku jest czułość jak i szybkość przszukiwania kanałów. Możecie coś polecić ? Na www jest sporo tunerów w mini rozmiarach po 20 - 30 zł, tylko nie wiem czy warto się w nie pchać...

Dzięki za każdą opinię :)

0 7
  • #3 30 Maj 2013 19:14
    MARCIN.SLASK
    Specjalista AGD

Zobacz: Not Only TV Hybrid USB HD lub AVerTV Volar HD PRO (brak analogu) ew. Avermedia TV Hybrid Volar HD ( ale cena wysoka).

0
  • #4 30 Maj 2013 19:32
    skaktus
    Poziom 37  

Avermedia TV Hybrid Volar HD - ciekawy, sporo opcji, wiele funkcji, cena, niestety bardzo wysoka...

Czy tuner Not Only TV Hybrid USB HD (patrząc po nazwie "hybrid") również radzi sobie z TV analogową ? Jak wygląda sprawa TV cyfrowej, szybkości przeszukiwania pasma? Czy współpracuje on z Windows Media Center czy tylko z własnym oprogramowaniem ?

Poza tym dzięki za pomoc !

0
  • #5 30 Maj 2013 20:52
    MARCIN.SLASK
    Specjalista AGD

Not Only TV Hybrid USB HD ma także tuner analogowy. Ale niestety obsługa na Total Media 3.5 nie przypadł mi do gustu (także hybryda, ale na PCIex - firma nie istnieje. Jak sobie przypomnę jej nazwę to napiszę).
    Tunery na USB zazwyczaj dłużej wyszukują sygnał, ale to się robi raz na jakiś czas. Na starszym modelu AVerMedia AVerTV Hybryd Volar HX, który miałem przez jakiś czas irytowało mnie przełączanie kanałów, które trwało 2-3s. Ale ogólnie to bardzo czuły był i obraz miał czysty.

Z WMC radzi sobie PCTV Hybrid Pro Stick, ale miał problemy z Win 7. Asus My Cinema U3000H ma plugina do obsługi WMC, ale akurat ten tuner do dobrych nie należy. I niestety Total Media 3.5.

Bez obsługi WMC jest jeszcze WinFast DTV Dongle H, ale czasem wiesza się.

0
  • #6 31 Maj 2013 16:31
    skaktus
    Poziom 37  

PCTV Hybrid Pro Stick właśnie mam, model 330E i niestety moim zdaniem jest fatalny. Wczoraj wykonałem prosty test. Na antenie pokojowej, aktywnej na tablecie Ferguson S3 odbierałem 6 kanałów TV cyfrowej, na tej samej antenie w tych samych warunkach tuner Pinnacle nie odbierał nic lub obraz był szczątkowy...

Myślicie że Not Only TV sprawdzi się lepiej ?

0
  • #7 31 Maj 2013 18:43
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

skaktus napisał:
    Wczoraj wykonałem prosty test. Na antenie pokojowej, aktywnej na tablecie Ferguson S3 odbierałem 6 kanałów TV cyfrowej, na tej samej antenie w tych samych warunkach tuner Pinnacle nie odbierał nic lub obraz był szczątkowy...

Tylko weż pod uwagę wielkość tego tabletu a wielkość tego tunera, a teraz pomyśl dlaczego w tablecie tv działa a w tym tunerze nie....., podpowiem Ci, tablet jest WIĘKSZY gabarytowo, a więc można zastosować lepsze wydajnościowo, jakościowo i czułościowo układy.
    skaktus napisał:
    Myślicie że Not Only TV sprawdzi się lepiej ?

Będzie działał jak każdy sprzęt tej wielkości.

0
  • #8 01 Cze 2013 00:42
    skaktus
    Poziom 37  

Myślę że bardzo się mylisz. Wielkość tutaj nie ma nic do rzeczy. Dla Twojej ciekawości prosty przykład - Ferguson S3 po rozebraniu z tyłu wygląda tak 2/3 to akumulator, 1/3 to elektronika, tuner do TV to jedna "mikro" kostka pod ekranem o rozmiarach 3 na 5 mm.

Drugi przykład - tuner w laptopie Hasee - fabrycznie montowany w gnieździe miniPCI, jednak działający w trybie USB, na płytce malutki układ i nic więcej, czas wyszukiwania kanałów - 27 sekund.

Wielkość nie ma tutaj znaczenia, tylko jakość.

Czy ktoś z was korzystał w praktyce i w dłuższym czasie z NotOnlyTV ? Cz może się podzielić wrazeniami ?

0