Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Polonez Caro plus - Łapie temperature

Stachu.G 30 Maj 2013 20:09 1515 9
  • #1 30 Maj 2013 20:09
    Stachu.G
    Poziom 10  

Polonez łapie temperaturę, po przejechaniu około 2km wszystko dosłownie się gotuje, węże syczą pękają, nie da rady odkręcić odrazu korka od zbiornika płynu chłodniczego bo kumuluje się tam nie opisane ciśnie ;)
    Żaden z wentylatorów się nie załącza mimo tego że są sprawne- sprawdzałem na krótko, chłodnica jest ciepła u góry a nie na dole gdzie są czujniki.
    Praktycznie wywaliłem termostat, rozbierałem pompę łopatki są całe. Pod korkiem od oleju nie ma "masełka"
    Samochód odpala w miarę normalnie.
    Ma ktoś jakiś pomysł ?

0 9
  • Pomocny post
    #2 30 Maj 2013 20:20
    bzorekak
    Poziom 13  

ja bym sprawdził głowicę objawy te co napisałeś to objawy pękniętej głowicy

1
  • #3 30 Maj 2013 20:31
    Stachu.G
    Poziom 10  

W sumie rozważałem uszczelkę. Jak ktoś ma jeszcze jakieś sugestie to proszę pisać.

0
  • #4 30 Maj 2013 20:36
    Sołtys_Elbląga
    Poziom 31  

Zrób sobie test na CO2. Oleju w wodzie nie ma? Albo odwrotnie? Termostat wywalony praktycznie to jak? Nie masz go wcale a i tak się gotuje? Pompy nie musiałeś rozbierać, wystarczy, że odpalasz auto i odkręcasz odpowietrznik, wtedy sika albo nie.

0
  • #5 30 Maj 2013 20:44
    Stachu.G
    Poziom 10  

Olej utrzymuje się na stałym poziomie, Z termostatu została sama skorupa\kółeczko z uszczelką po wyjęciu grzał się trochę mniej ale jednak. Nie wiedziałem że można ją sprawdzić po odpowietrznikach w branży samochodowej jestem "amatorem".
    Co do tego testu mógł byś coś więcej o tym powiedzieć ? Bo po wpisaniu w wyszukiwarkę wyskakuje mi coś z branży akwarystycznej a to chyba nie o to w tym chodzi :D

1
  • #7 30 Maj 2013 21:30
    balonika3
    Poziom 36  

Strumien swiadomosci swia napisał:
    Sprawdz czy drożna chłodnica załóż termostat, bo bez niego nie zamknięty jest mały obieg.
    Termostat zamyka mały obieg???

0
  • #8 30 Maj 2013 21:49
    tadek1003
    Poziom 7  

ja bym dobrze sprawdzil pompe wody.

0
  • #10 30 Maj 2013 23:05
    Sołtys_Elbląga
    Poziom 31  

Odpalasz silnik i jak masz odpowietrznik na małym obiegu to odkręcasz go i jak jest ciśnienie to oblejesz się wodą. Potem zajmij sie chlodnica. Przykładowo wlewasz 10 l wody i dołem ma ci wylecieć to wszystko zanim zdążysz wlac resztę. Tak amatorsko ale daje radę. Potem wróć tu i napisz co i jak. Tadek1003 oszczędź wstydu. Wyjdź.

Dodano po 1 [minuty]:

Sprawdź termostat w garnku. Zagotuj wodę i obserwuj czy się otwiera.

0
  Szukaj w 5mln produktów