Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

G17-00-Z12 - WYBUCHA PRZY ODALANIU

micho360 30 May 2013 21:49 2574 13
 • #1
  micho360
  Level 9  
  Witam wszystkich forumowiczów .Mam taki problem ,a mianowicie przy odpalaniu piecyk bucha ogniem. Wyczyściłem świeczke ponieważ świeciła ogniem o zabarwieniu żółtym i co się okazało było tam sporo kurzu,regulacja od łagodnego odpalania była wkręcona na maxa więc postanowiłem odkręcić pół obrotu ale nic to nie pomogło.Jutro kupie zestaw naprawczy i powymieniam wszystkie uszczelki oraz membranę.
  Co mogę jeszcze zrobić ,na co zwrócić uwagę -za wszelkie wskazówki będę wdzięczny .
  POZDRAWIAM.
 • #2
  W0jtek92
  Level 37  
  Nasmarować iglicę w zespole gazowym, ogólnie zrobić dokładne czyszczenie piecyka włącznie z czyszczeniem palnika i wężownicy.
 • #3
  micho360
  Level 9  
  Ok dzięki za odpowiedź jutro się za to wezmę
 • #4
  micho360
  Level 9  
  Witam ponownie .Wymieniłem wszystkie uszczelki wraz z membraną i było by wszystko super tylko z prawej strony przy mocowaniu układu zespołu wodnego jest taka dziurka i przez nią strasznie cieknie woda.Czy wie może ktoś czym to może być spowodowane?
 • #5
  W0jtek92
  Level 37  
  Zapewne kapie Ci zaślepka regulacji spowolnionego zapalacza, można to odkręcić, przewinąć teflonem lub włosem konopnym i wkręcić. O ile to ta część.
 • #6
  micho360
  Level 9  
  Dzięki za odpowiedź i za zainteresowanie ,ale nie chodziło o to stojąc przed piecem i mając przed sobą układ wodny są mocowania dwie śrubki,jedna z prawej a druga z lewejto nad śrubką z prawej strony jest jakiś otwór średnicy ok 6mm nie wiem do czego on służy ale przez niego właśnie leciała ciurkiem woda.Postanowiłem kupić nowy zestaw naprawczy i wymieniłem wszystko .Kurde jakieś czary popszedni mimo że nowy a szwankował a drugi cacy nic nie cieknie .

  Dodano po 5 [minuty]:

  Reasumując;wymieniłem wszystkie uszczelki,wyczyściłem świeczke i skierowałem ją ciut w kierunku palnika głównego,przepłukałem myjką ciśnieniową nagrzewnice,i wszystko działa.Za układ gazowy się nie biorę ponieważ się na tym nie znam i KOCHAM SWOJĄ RODZINE.Pozdrawiam i dziękuje za pomoc.
 • #7
  W0jtek92
  Level 37  
  No to zapewne oring iglicy przepuszczał wodę że lało się ciurkiem.
 • #8
  micho360
  Level 9  
  Zapewne tak ,ale wymieniłem wszystkie

  Dodano po 2 [minuty]:

  Ale do czego ten otwór ,czyżby po to że jak poleci ten oring to wtedy odprowadzi wodę?
 • #9
  W0jtek92
  Level 37  
  Tak, bo gdy by go nie było to woda leciała by do zespołu gazowego.
 • #10
  marek żebrowski
  Level 9  
  witam . podłącze się pod temat i zadam pytanie jak i czy jest możliwa regulacja ciśnienia wody przy jakiej zapala się gaz w piecyku
 • #11
  piracik
  Moderator of Heating systems
  im cieplejszą wodę ustawisz tym mniej będzie jej przepływać przez podgrzewacz i wcześniej będzie on odpalał (przy mniejszym przepływie)
 • #12
  Zbigniew Rusek
  Level 37  
  W0jtek92 wrote:
  Nasmarować iglicę w zespole gazowym, ogólnie zrobić dokładne czyszczenie piecyka włącznie z czyszczeniem palnika i wężownicy.

  Raczej w zespole wodnym!!! To w wodnym jest taka iglica, która jest unoszona przez membranę i popycha zawór w zespole gazowym. To trzeba dobrze oczyścić i zakonserwować (warto też wymienić membranę i oringi). Zespołu gazowego nie rozbierać!!! To może zrobić tylko wyspecjalizowany fachowiec (serwis), gdyż jakakolwiek niestaranność w ponownym montażu może spowodować ichodzenie gazu (nieraz w dużej ilości) i wybuch.
  przyczyną wybuchania piecyka podczas zapłonu może być też zbyt mały płomień świeczki (jeśli piecyk ma bimetal a nie termoparę czy jonizację) lub źle ustawiona.
 • #13
  marek żebrowski
  Level 9  
  a może ktoś posiada przekroje z opisem rzeczonego piecyka lub wie pod jakim adresem mozna je obejrzeć