Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Asus - Uszkodzony komputer po poradach z forum

30 Maj 2013 22:17 7260 53
  • Poziom 12  
    Kontynuuje temat bo niestety nikt mi nie odpowiedział w poprzednim:
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2564755.html

W tym momencie nie mam gadu gadu,po ponownej instalacji gg na następny dzień jest informacja Gadu Gadu uszkodzone.

Nie da się wyłączyć systemu,zawiesza się po wybraniu "wyłącz komputer"

Dochodzą problemy z internetem,część filmów z youtube w ogóle się nie odtwarza.

Pamieć nadal zabiera tak jak to było wcześniej.

Nie wiem czy odpowiedzi na moje pytania udzielały osoby kompetentne ale w tej chwili mam więcej awarii niż miałem przed napisaniem tego tematu,robiłem wszystko tak jak było napisane.
    Proszę o jakąś pomoc bo nie chcę wydawać pieniędzy teraz na informatyka.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 36  
    Podstawowa sprawa - podaj SMART dysku i zeskanuj na bad sektory. To nam odpowie czy to nie jest wina dysku i tego że dożywa swoich dni. Jak wyjdzie że dysk jest OK, poszukamy innych przyczyn.
  • Poziom 12  
    Przy pomocy programu HD Tune ?
  • Poziom 28  
    Możesz dać z programu crystal disk info.
  • Poziom 12  
    Co mam tam wybrać po kolei ?
  • Poziom 38  
    Tomasz948 napisał:

W tym momencie nie mam gadu gadu,po ponownej instalacji gg na następny dzień jest informacja Gadu Gadu uszkodzone.

Nie da się wyłączyć systemu,zawiesza się po wybraniu "wyłącz komputer"

Dochodzą problemy z internetem,część filmów z youtube w ogóle się nie odtwarza.

Pamieć nadal zabiera tak jak to było wcześniej.

Podaj SMART dysku, wykonaj MemTest.
    Zrób format dysku.

Jeżeli nie chcesz wydawać pieniędzy na informatyka to najprostsze rozwiązanie.
  • Poziom 12  
    Mam jedną prośbę, niech odpowiada jedna osoba w tym temacie, bo się będzie robił chaos, tak jak w tym poprzednim. Pobrałem program Crystal Disk, co mam tam wybrać ?
  • Poziom 38  
    Masz wysoką temperaturę dysku.

SMART wydaje się w porządku.

MrDoimer napisał:
    wykonaj MemTest.
  • Poziom 12  
    Bo już trochę godzin pracuje i leży na łóżku więc nie ma wentylacji

Dodano po 3 [minuty]:

Jak ten Mem test sie wykonuje ?
  • Poziom 33  
    Na lozku lezy...To okryj go jeszcze kocem, zeby cieplej mu bylo i dopiero bedzie lepiej pracowal.
    P.S. Czy jakis moderator obserwuje ten temat?
  • Poziom 12  
    Nie mam pendrive,wlożyłem karte pamieci i nie odczytuje przy uruchamianiu
  • Poziom 12  
    Nie mam płytki czystej,jutro poszukam pendrivea bo gdzies miałem takiego o pojemnosxi 200mb
    Z tym wylaczaniem systemu to jest tak ze zaraz po uruchomieniu systemu gdybym chciał zamknac to sie nie zacina,dopiero po jakims czasie gdy komputer pochodzi jak klikam "wyłącz komputer" to pojawia się tylko klepsydra że się ładuje i nic więcej,musze wylaczac z przycisku.Ma ktoś jakiś pomysł ? Co się mogło spieprzyć od tego momentu ?

Dzisiaj odpalam kompa i wiadomość na początek: przeglądarka chrome uległa awarii.
    Wczoraj zainstalowałem najnowsze gg mając nadzieje,że to problem gg i dzisiaj komunikat,że Gadu Gadu uległo awarii,zaloguj sie na swoje konto.

Nie wiem skąd bierzecie takie porady,ale teraz zamiast jednego problemu mam 5 problemów,a roiłem krok po kroku to co pisaliście.
  • Poziom 25  
    Atrybut ID 191 ( BF )
    G-sense error rate
    Częstotliwość błędów w wyniku oddziaływania przeciążenia. Atrybut ten informuje o błędach pracy dysku w wyniku drastycznego przeciążenia (np. Upadek).
    Krytyczny: Nie (Im niższa wartość tym lepiej)

Atrybut 199 ( C7 )
    UltraDMA CRC Error Count
    Łączna ilość błędów CRC w trybie UltraDMA. Wartość RAW atrybutu wskazuje ilość błędów wykrytych przez CRC podczas przesyłania danych w trybie UltraDMA. Najczęstszym powodem błędów są problemy z taśmą-kablem komunikacji danych. Czasami wina leży po stronie płyty głównej. Parametr ten nie zmniejsza się po usunięciu usterki kabla.
    Krytyczny: Nie (Im niższa wartość tym lepiej)

1. Nie możesz trzymać zbyt długo laptopa na łóżku..., przegrzewa się i to może być pierwszy powód takiego zachowania się laptopa.

2. Podaj jeszcze raz nowy (aktualny ) SMART dysku. Sprawdź czy zwiększa się liczba RAW dla parametru C7 - i to może być drugi powód takiego zachowania się laptopa.
    Teraz pytanie dlaczego masz tak dużo błędów w C7. Przegrzanie dysku, przegrzanie płyty głównej, sprawdź mocowanie dysku w laptopie, czy ostatnio coś się zdarzyło co mogło uszkodzić mocowanie dysku tj. wyciągałeś dysk z laptopa, laptop upadł. Najlepiej wyciąg dysk i zamontuj jeszcze raz. Czasami zdarza się że inne urządzenia SATA powoduje błędy na dysku np. dvd-rom

3. Przetestuj RAM
    4. Sprawdź temperatury w laptopie - program np. WHinfo, speedfan
    5. Ile czasu już masz tego laptopa, czy było czyszczone chłodzenie?
    6. Czy laptop głośno pracuje, czy słychać wentylatorek na chłodzeniu?

Teraz podaj SMART, zobaczymy czy liczba błędów C7 wzrosła.
  • Poziom 12  
    Zdarzyło się,że upadł na miękki dywan z niedużej odległości.Temperatura ponad 50 stopni jest przy kilku godzinnej pracy.Teraz przy krótszej pracy wynosi około 40.
    Zakupiłem czystą płytkę,zrobić MemTest ?
    Nic nie było czyszczone w środku,mogę zaraz go rozkręcić i zobaczyć co tam jest.
    Jak się troche przegrzeje to głośno pracuje.

Ale idziemy chyba nie w tym kierunku,trzeba się zastanowić co było spieprzone po zastosowaniu porad z poprzedniego tematu,bo wcześniej problemu nie było.Może zainstalowanie javy albo nowego oprogramowania ? Można zobaczyć w poprzednim temacie co było robione.
  • Poziom 25  
    W poprzednim temacie nie ma żadnych szkodliwych porad. Szkodliwe dla ciebie to właśnie miałeś już zainstalowane programy - świadomie lub nieświadomie. Usuwanie tych szkodliwych programów może, choć rzadko się to zdarza, powodować różne niepożądane efekty w systemie. Do tego dochodzi jeszcze niepewny stan komputera.

Jak dasz radę to wyczyść chłodzenie.
    Przetestuj RAM - jeden raz na razie wystarczy.
    Miałeś jeszcze pokazać temperaturę.
    Sprawdź i pokaż jakie masz błędy w Podglądzie Zdarzeń w Zarządzaniu komputerem.
    Odinstaluj Avasta na razie.
    Jeżeli nie pomoże, odinstaluj programy które aktualizowałeś.
    Sprawdzaj co jakiś czas SMART, czy nie zwiększa się ilość błędów.
    Jakie programy uruchamiają ci się z windowsem: START / uruchom / wpisz msconfig / uruchamianie - podaj tylko zaznaczone
  • Poziom 12  
    Z tą temperaturą jest tak,że zależy ile czasu pracuje laptop,teraz dopiero uruchomiłem więc powinna być niska.
    W wentylatorze nie było żadnych brudów,gorący jest dlatego tak jak mówiłem że chodziło najczęściej po około 7 godzin bez przerwy bo nie chcę mi się go wyłączać i włączać za każdym razem.
    Za chwilę zrobię ten test RAMU jeśli się uda,a później odinstaluję avasta.
    W aktualizacjach windows starałem się znaleźć to co mi ostatnio zaktualizowało i pokazało mi jedynie,że 11 maja zainstalowało "Narzędzie sprawdzania autentyczności Dodatki dla Oryginalnego Systemu Windows (KB892130)" ale nie da się tego odinstalować.

Załączam temperaturę z tego programu i błędy z podglądu zdarzeń.
    Aha laptopa mam trochę ponad dwóch lat.

Z pendrive ani karty mi w ogóle nie otwiera przy uruchamianiu systemu.Chciałem zgrać ten program mem test na płytke dvd ale nie wiem czemu nie widzi mi tej plyty i nie moge nagrać.
    Tylko w dniu dzisiejszym zjadło mi prawie 3GB na dysku C.

Czas chyba zrobić formatowanie,wygląda na to,że wszystko się spi**doliło po kolei w tym laptopie.
  • Poziom 25  
    Format zawsze jeszcze zdążysz zrobić.

W zarządzaniu komputerem pokaż SYSTEM i napisz albo pokaż co jest na czerwono.
    W URUCHAMIANIE odznacz wszystko oprócz AVASTUI i uruchom ponownie.
    W URUCHAMIANIE rozszerz jeszcze kolumnę POLECENIE ile się da.

Czy używałeś ccleaner, czy wykonałeś naprawianie?
    Skanowanie mbam robiłeś?
    Co to jest partycja E: ? Dlaczego niektóre programy które powinny być na partycji C: są na partycji E: ?
  • Poziom 12  
    Tam jest wszystko zamieszczane na tym zdjęciu,tylko trochę nieudolnie to posklejałem w paincie ale jest to co ma być.A co za różnica na której partycji jest zainstalowany dany program ? Żeby nie przeciążać dysku C niektóre programy ładuje na inne partycje.

Tak,używałem CCleander,nie robiłem naprawiania.
    Skanowania mbam nie robiłem.
    Zamieszczam screen z "zarządzaj komputerem>pokaż system "
    Zamieszczam tylko część bo jest tego dużo i musiałbym sporo się narobić żeby wszystko posklejać,ale te błędy się powtarzają,więc nie ma sensu tego kopiować.
    Odznaczyłem Avast i uruchomiłem ponownie.
  • Poziom 25  
    W screenie który dałeś wcześniej, Narzędzia konfiguracji systemu w URUCHAMIANIE rozszerz jeszcze kolumnę POLECENIE ile się da. Interesują mnie ścieżki do plików

Zrób pełne skanowanie mbam, pokaż log po skanowaniu. http://download.cnet.com/Malwarebytes-Anti-Ma...4572.html?part=dl-10804572&subj=dl&tag=button

Potem przeskanuj programem Dr.WEB CureIt http://www.freedrweb.com/cureit/?lng=pl

hey..... miałeś zostawić tylko Avast, a resztę odznaczyć. Ma zostać "ptaszek" tylko przy avast. Zobacz czy działa szybciej i czy nadal zapisuje log
  • Poziom 25  
    Nie musisz usuwać tego co znalazł Malwarebytes.
    Możesz jeszcze użyć ccleaner, ale to juz na własną odpowiedzialność - zakładka rejestr. Jeżeli jeszcze chcesz bardziej odświeżyć windowsa to zakładka cleaner, ale uwaga bo usunie ci ustawienia, historie itp rzeczy z różnych programów (zobacz zaznaczone elementy).
    Jak działa teraz komputer?
  • Poziom 12  
    Nie usuwać ?
    Bo mam jeszcze taką możliwość,okno mam otwarte.
    I to wszystko mogło pomóc ? Zobaczy się dopiero czy pomogło.
  • Poziom 25  
    Nie musisz usuwać tego, jeżeli chcesz wyczyścić komputer z cracków, które widzisz to usuń. Podaj dokładną ścieżkę do tego loga, który się zapisuje.