Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Lg swift l9 telefon zalany - potrzebuje informacji o naprawie.

aimer133 30 May 2013 23:09 4176 6
    aimer133
    Level 2  
    Mam problem z niedawno zakupionym telefonem lg swift l9. Kupiłam go dwa tygodnie temu, telefon został zalany, po dwu dniowym suszeniu włączylam go, okazalo sie ze telefon dziala jak nalezy, jednak ma ogromna plame na ekranie, grzeje sie i szybko sie rozladowuje szczególnie jak gram w jakąś grę, podczas ładowania. Telefon nie został przyjęty na gwarancji, więc zaniosłam go do naprawy, lecz stwierdzili, że części są "sklejone" i naprawa wyniesie spore koszty, wymoczyli go w jakims specjalnym plynie i plama z ekranu zeszla, ale zostal problem z grzaniem sie, rozładowywaniem i co najgorsze doszedł problem z zasiegiem, telefon gubi zasieg, np. w jednym pokoju mam normalnie w drugim juz calkowicie nie mam. Co robić? Co to oznacza? Jakie części są do wymiany i przede wszystkim ile wyniesie mnie naprawa go?
    luki56
    Level 39  
    Nic już z tym nie zrobisz. Jedynie wymiana płyty.
    aimer133
    Level 2  
    A wiesz może ile mnie to wyniesie?
    luki56
    Level 39  
    Zależy od źródła płyty. Poszukaj używanej płyty na serwisach aukcyjnych.
    andrzej53
    Level 10  
    no kolego ja mam cos podobnego ino że nie miałem zalanego telefonu ale w serwisie stwierdzili że miał kontakt z wodą a tylko nie miałem bluta powiedzieli że koszt wymiany płyty 1000 zł oczywiście zrezygnowałem z usługi a teraz jeszcze załączyły się słuchawki a wcale nie używałem słuchawek i telefon jest klapa a ma niecałe 6 miesięcy tak że zawiodłem się na tym telefonie .
    rtvkce
    Level 29  
    Macie zwarcie na płycie i trzeba je zlokalizować. Może nie będzie potrzebna wymiana płyty... trzeba przysiąść ze schematem i miernikiem... posprawdzać wszystko po kolei
    czarny244
    Level 27  
    Marne szanse powodzenia i nie wiadomo kiedy padnie dlatego na takie naprawy nie udziela się gwarancji trzeba podnieść układy i sprawdzić czy nie wystepuje zwarcie. Wątpie że autor ma odpowiedni sprzet oraz umiejętność lutowania smd i bga.