Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Z C11 na G 11 bez odbioru - Zmiana tzw.taryfy

zenon33_2008 18 Feb 2015 13:35 301461 288
Bosch
  • Bosch
    FRANZ37
    Level 1  
    WITAM
    JAKIEŚ DWA MIESIĄCE TEMU ZACZĄŁEM WALKĘ Z TAURON O TARYFĘ G11.
    SKLECIŁEM PISMO Z PISM ZAMIESZCZONYCH NA FORUM I WYSŁAŁEM MAILEM.PO PONAD CZTERNASTU DNIACH DOSTAŁEM ODPOWIEDZ ZE FAKTURY DO TEJ PORY BYŁY DOBRZE WYSTAWIONE ALE JAK PODPISZE I WYPEŁNIĘ PISMO O ZAWARCIE UMOWY TO NIEZWŁOCZNIE MI PRZEŁĄCZĄ NA G11. WYPEŁNIŁEM, W DRUKU KTÓRY WYPEŁNIAŁEM BYŁA KRATKA ZE TRZEBA ZAŁĄCZYĆ PISMO Z NADZORU BUDOWLANEGO O ODDANIU BUDYNKU DO UŻYTKOWANIA - OCZYWIŚCIE NIE DOŁĄCZYŁEM TEGO BO NIE MAM. ZANIOSŁEM DO BIURA OBSŁUGI KLIENTA OCZYWIŚCIE PANI POWIEDZIAŁA ZE POTRZEBUJE PISMO Z NADZORU POWIEDZIAŁEM ZE NIE MAM, ODPOWIEDZIAŁA ZE MUSZE MIEĆ, POWIEDZIAŁEM ZE NIE MUSZE I ZE PROSZĘ ŻEBY ODPOWIEDZIELI MI NA PIŚMIE. MINĄŁ PRAWIE MIESIĄC ZERO ODPOWIEDZI, ZADZWONIŁEM DO TAURON PANI POWIEDZIAŁA ZE TA SPRAWA POWINNA BYĆ JUŻ ZAŁATWIONA I WYSYŁA PONAGLENIE. NASTĘPNEGO DNIA BYŁ FACET DO LICZNIKA CHYBA ZMIENIĆ TARYFĘ BO DZISIAJ DOSTAŁEM UMOWĘ I MAM TARYFĘ ZMIENIONA NA G11.
    TAKŻE ZACHĘCAM DO ZADZIAŁANIA W SPRAWIE BO WBREW RÓŻNYM INFORMACJOM ZMIANA TARYFY JEST MOŻLIWA.
    smola23
    Level 10  
    Witam

wczoraj byłem w Tauron odział Bielsko-Biała w celu podpisania nowej umowy do mojej budowy, od razu otrzymałem taryfę G11 o prądzie budowlanym nie było mowy, widocznie szum na forach sprawił że Energetyka zmieniła podejście do klienta. Dzięki za porady na forum bo na pewno mi pomogły.

Tomek
    ciupa1983
    Level 2  
    Witam.
    Dzięki Waszym opiniom, zebrałem się i poszedłem do Taurona, aby dowiedzieć się jak zmienić z C11 na g11 i okazało się, że maja gotowe formularze, Pani nic nie pyta i następnego dnia miałem już gościa od nich i taryfę G11:)
    Dzięki i polecam odwiedzenie Taurona:)
    lexus26
    Level 11  
    Witam,
    ja natomiast przymierzam sie do walki z Energą w Kaliszu. Przyłącze mam juz w ogrodzeniu. Na pierwszy ogień poszła Pani z infolinii. Wypytałem czego chcą ode mnie przy podłączeniu nowego budynku do taryfy G11, Pani po konsultacjach z kims bardziej zorientowanym stwierdziła, że potrzebne jest wpis do księgi wieczystej o ujawnieniu budynku a jak tego brak to potwierdzenie z PINB o odbiorze budynku. Oczywiście na prośbę o podanie podstawy prawnej wymagania w/w dokumentów została zbyta jakimiś ogólnikami. Zamierzam podłączyć na razie prąd budowlany C11 i wtedy wystąpic dopiero na spokojnie o taryfę G11.
    Zastanawiam się tylko czy nie przyblokuję się jakoś bo zmiany taryfy można dokonywać raz na 12 miesięcy.
    marek12349
    Level 13  
    Zmiana nie częściej niż raz w roku dotyczy obrębu grupy taryfowej np. z G11 na G12n. Przejście do innej grupy taryfowej np z C11 do G11 można zrobić w każdej chwili.
    Na stronie Energi pisza bzdury:
    "Zastosowanie jednej z grup taryfowych G może nastąpić tylko i wyłącznie po dostarczeniu przez Klienta jednego z dokumentów: zawiadomienia o częściowym lub całkowitym zakończeniu budowy potwierdzonym przez właściwy organ Starostwa Powiatowego lub dokumentu wystawionego przez właściwy organ Starostwa Powiatowego zezwalający na użytkowanie obiektu. W celu zmiany grupy taryfowej z C1 na G należy zawrzeć nową umowę kompleksową."
    Organ starostwa nie wystawia zezwolenia na użytkowanie. Poza tym jest to dęta sprawa nie wynikająca z żadnych dokumentów, powinno wystarczyć oświadczenie użytkownika że prąd jest wykorzystywany do celów komunalnych tak jak to mówi taryfa.[/i]
  • Bosch
    tomek4321
    Level 16  
    lexus26 wrote:
    Witam,
    ja natomiast przymierzam sie do walki z Energą w Kaliszu.

Czekam na wieści. Sam miałem taryfę budowlaną, ale zrezygnowałem z niej z racji na brak korzystania z łącza i duże koszty miesięczne. Chciałbym podpisać umowę na normalną taryfę, ale oczywiście budowa w toku i brak w najbliższym okresie dokumentu odbioru.
    Chciałbym uzyskać informację, jak postępować w przypadku ENERGA, aby podpisać umowę docelową.

Za wszelkie uwagi będę bardzo wdzięczny.

Pozdrawiam,
    Tomek.
    retrofood
    VIP Meritorious for electroda.pl
    tomek4321 wrote:

Chciałbym uzyskać informację, jak postępować w przypadku ENERGA, aby podpisać umowę docelową.

Przeczytaj temat od początku.
    mariusz.s
    Conditionally unlocked
    Witam.
    W końcu ja się też przyłącze do dyskusji i szukam jednocześnie osoby będącej w odbiorcą z ENEA, która zmieniła taryfę z C na G przed odbiorem ,albo odrazy podpisała umowę z taryfą G11.Cały czas chcą odbioru budynku , i nic do nich nie trafia.
    kikidalekie
    Level 11  
    Witam serdecznie

W najbliższym czasie dzwonie do enea czy zmienia na g12w ,jak nie to szukam innego operatora co to zrobi walka o 1gr w ta czy w ta to nie warto operator jest mi zbędny byle taniej
    jak coś ustalę podpowiem jak poszło
    marek12349
    Level 13  
    Operatora sieci dystrybucyjnej nie zmienisz. Możesz co najwyżej zmienić podmiot sprzedający energię elektryczną. Przypominam że zmiana w ramach grupy np. G tylko raz do roku. Co do zmiany radzę się nie spieszyć tylko zrobić analizę co się będzie opłacało. U mnie minimalnie opłaciła się zmiana na taryfę niedzielną, weekendowa już się nie opłacała.
    kikidalekie
    Level 11  
    Wiem ze dystrybucji nie zmienię ale zmieni się przesyłowa taryfa i koszt samej energii tez spadnie ,no i spadną opłaty stałe miesięczne ,samych miesięcznych mam coś ok 50

Obecnie za prąd (c11) płace 0,3999 znalazłem co maja po ok 0,25 0,26 wiec siedziałem do nocy i z moich obliczeń co 2 msc. jakieś 150-200 zł mniej to chyba warto

zastanawiam się nad g12w sama enea ma g 11 po 0.2547 wiec u nich już na samej kwh jestem do przodu 0.1452 (600 kwh x 0,1452 = 87,12 ) a to się równa 107 zł +opłaty czyli jakieś 200 złoty zostaje na piwo co dwa miesiące

Pozdrawiam i do boju rodacy
    marek12349
    Level 13  
    Reasumując jeżeli uda Ci się uciec z grupy C do G do bezsprzecznie sporo zyskasz. Jeżeli zmianę taryfy chcesz zrobić w ramach np. C to na zmianie sprzedawcy niewiele zyskasz lub jak tego dokładnie nie przeanalizujesz to i można stracić. Uwaga na opłaty handlowe przy zmianie sprzedawcy nawet w taryfie G.
    Pozdrawiam
    kikidalekie
    Level 11  
    marek12349 wrote:
    Reasumując jeżeli uda Ci się uciec z grupy C do G do bezsprzecznie sporo zyskasz. Jeżeli zmianę taryfy chcesz zrobić w ramach np. C to na zmianie sprzedawcy niewiele zyskasz lub jak tego dokładnie nie przeanalizujesz to i można stracić. Uwaga na opłaty handlowe przy zmianie sprzedawcy nawet w taryfie G.
    Pozdrawiam

Jasne wiem o opłatach

Najlepsze teraz co zauważyłem w umowie z 2002 bo taka znalazłem mam taryfe c11
    licznik NEO 3 (rafal) pokazuje w okienku 0.2.2 G12 wiec chyba zaczną się jaja czekam na skan od rodziców faktur i jak są pobierane opłaty miesięczne
    Umowa już się nie sprawdza z tym co bieżące ..no to może będzie wojna
    kikidalekie
    Level 11  
    ciupa1983 wrote:
    Witam.
    Dzięki Waszym opiniom, zebrałem się i poszedłem do Taurona, aby dowiedzieć się jak zmienić z C11 na g11 i okazało się, że maja gotowe formularze, Pani nic nie pyta i następnego dnia miałem już gościa od nich i taryfę G11:)
    Dzięki i polecam odwiedzenie Taurona:)

Dzwonie na infolinie i pytam o zmianie taryfy odp.tak ale odbór i mówie ,że znajomy miał do wypełnienia formularz i zmienili mu
    Proszę poczekać babka mówi i po chwili tak proszę pana jest coś takiego nawet do pobrania z ich strony"zmiana charakteru użytkowania energii elektrycznej"...więc się da
    Pytam czy zmienić mi z C11 na G11 jestem w ENEA oczywiście proszę pana na tych samych zasadach
    Czekam na kontakt od przedstawiciela i do przodu

TAURON ZGC -- wniosek o zmianę (nie ma mowy o zakończeniu budowy)

ENEA uparta wiec zmieniam na tauron
    kikidalekie
    Level 11  
    Panie Panowie dobra wiadomość ENEA ma pismo odgórnę żeby bez problemu zmieniać z C11 na G11
    Byłem dziś nastawiony że zaczną się problemy ,a Pani (Należy się jej z dużej litery) oczywiście ,że zmienimy żaden problem pogadałem ,pośmiałem się pierdu pierdu i mam nową umowę na g11 ,bez odbioru .

Rejon POZNAŃ jeśli ktoś chce coś więcej widzieć proszę dzwonić w normalnych godzinach 507854775 i opowiem

Pozdrawiam i sam jestem w szoku ,że trwało to 20 min

stary rachunek 740 zł wg nowej będzie to już 430 więc jest o co walczyć
    mariusz.s
    Conditionally unlocked
    No nareszcie jakaś bardzo dobra wiadomość,jutro dzwonię do ENEI ,kiedy mogę podpisać nową umowę.Jak wspomniał przedmówca jest o co walczyć , bo teraz płacę grubo ponad 500pln
    kikidalekie
    Level 11  
    mariusz.s wrote:
    No nareszcie jakaś bardzo dobra wiadomość,jutro dzwonię do ENEI ,kiedy mogę podpisać nową umowę.Jak wspomniał przedmówca jest o co walczyć , bo teraz płacę grubo ponad 500pln

Nie dzwoń do ENEA bo powiedzą ,że się nie da jedź do elektrowni i złóż pismo o zmianę można wydrukować z ich strony i złóż oświadczenie krótkie na temat ,że ukończyłeś budowę i prąd używany będzie do celów mieszkaniowych .Jak się będą pluli to powiedz ,że inne odziały zmieniają bo jest odgórne pismo.
    normanp
    Level 1  
    Witam,

Dzisiaj byłem w Tauron Oleśnica z prośbą o zmianę taryfy z budowlanej C11 na zwykłą G11. Wypełniłem formularz i wniosek. Dałem dowód osobisty do potwierdzenia tożsamości. W formularzu wpisałem "instalacja wewnętrzna ukończona, dom gotowy do zamieszkania". Na dniach ma się zjawić człowiek od nich, poogląda licznik i dostanę nową umowę. Do końca okresu rozliczeniowego (mam co 6mcy) mam płacić wg prognoz a na następnej fakturze zbiorczej będę miał wyrównanie uwzględniające zmianę taryfy jeszcze w kwietniu.
    Podobno taka możliwość w Tauronie istnieje od października, szkoda że dopiero teraz się o tym dowiedziałem...
    pik_1
    Level 9  
    Czy instalacja w domu musi być zakończona w tym sensie że są zamontowane wszystkie gniazdka, oświetlenie, itp... czy też mogą sobie wisieć przewody z sufitu a zamiast gniazdek być zaślepione puszki podtynkowe.
    kosmos99
    Level 38  
    To nie ma wpływu na zmianę taryfy.
    Ma natomiast znaczenie przy odbiorze, do którego potrzebne są dokumenty od elektryka, który potwierdza, że instalacja jest bezpieczna i gotowa do użytku.
    szymi79
    Level 10  
    Witam Wszystkich!

Jakieś 3 lata temu zakupiłem działkę od rolnika i walczyłem o doprowadzenie prądu. Dopiero po dołączeniu sąsiada, który wybudował obok dom to się udało.

Na działce postawiłem domek letniskowy drewniany do 25 m2 powierzchni (na zgłoszenie) i okazało się, że planowana budowa domu docelowego "musi" zostać odroczona do niewiadomego czasu :(

Domek sobie stoi, elektryka profesjonalnie zrobiona. Niestety taryfa C11 i opłata za dwa miesiące to ok.170 PLN bez zużycia faktycznego energii.

W jaki sposób mogę zmienić taryfę?

Sprzedawca to ENEA Poznań, rejon Inowrocław.

Dzwoniłem do nich, ale cały czas twierdzą, że potrzeba papieru na "odbiór budynku", a jak mówię, ze był na zgłoszenie, to nie wiedzą co dalej.
    Pytali mnie, czy budynek będzie do celów mieszkaniowych?

Ogólnie to są niemili i niesympatyczni, więc chciałbym podeprzeć się informacjami zgodnymi z prawem.

Z góry dziękuję.

Pozdrawiam,

Szymon
    Grzech
    Level 17  
    Witam. Domek od dawna zamieszkany i oddany. Zakupiony z taryfą C. Przy próbie przejścia na G PGE Pruszków zażądało ode mnie dokument PD. Mam teraz wezwać elektryka i on mi takowy wystawi. Pierwsze słyszę o takim czymś - wiecie co to za dokument?
    Już wiem :) Dokument PD wystawia PGE na podstawie oświadczenia elektryka.

Teraz najciekawsze :)
    Zapytałem dlaczego tego żądacie skoro w innych oddziałach można zmienić taryfę na podstawie własnego oświadczenia.
    Pan w PGE powiedział że tamte oddziały łamią prawo :o
    malenkaxxxxx
    Level 2  
    Witam,

również jak wielu, wielu innych, czuję się oszukiwana przez Taurona. W związku z tym chciałabym się tylko upewnić, czy dobrze myślę.
    Mamy dom w stanie surowym zamkniętym /bez drzwi/. Doprowadzona elektryka do budynku, rozciągnięte kable itp., aczkolwiek nie ma gniazdek, lamp itd. to wiadomo. Czy mimo to, możemy wnioskować o zmianę taryfy? Co to za taryfa budowlana, skoro nie zużywamy praktycznie w ogóle prądu?

Czy ktoś z forum może toczył batalie w Wadowicach z Tauronem?

Dodano po 2 [minuty]:

Acha, zapomniałam dodać, że czekaliśmy dwa tygodnie na ustalenie terminu aż ktoś z Taurona się u nas pojawi, później dwa tygodnie aż przyjdą, następnie miesiąc na aneks, żeby się dowiedzieć, że ponoć zmieniły się przepisy i trzeba teraz złożyć dokument potwierdzający zgłoszenie o zakończeniu budowy i że muszą być gniazdka itp. itd....
    retrofood
    malenkaxxxxx wrote:
    Czy mimo to, możemy wnioskować o zmianę taryfy?

A możesz osobiście zapoznać się z treścią wątku czy czytanie sprawia Ci trudność?
    malenkaxxxxx
    Level 2  
    A możesz mnie nie obrażać na dzień dobry? Funkcja moderatora chyba nie na tym polega...

Przeczytałam wątek, ale jest sporo postów starszych, więc chciałam się upewnić, bo prawo w naszym kraju zmienia się co dnia.
    retrofood
    malenkaxxxxx wrote:
    A możesz mnie nie obrażać na dzień dobry? Funkcja moderatora chyba nie na tym polega...

Przeczytałam wątek, ale jest sporo postów starszych, więc chciałam się upewnić, bo prawo w naszym kraju zmienia się co dnia.

Nie miałem zamiaru Cię obrażać, sądziłem że nie znasz treści wątku, skoro pytasz o to, co w nim pisze wcześniej. Jeśli jednak ją znasz, czego oczekujesz? Po co piszesz o jakimś "toczeniu batalii", jeśli wniosku nie składałaś? Złóż po prostu papiery wg zasad Tauronu i pisz, jeśli będziesz miała jakieś trudności. Wtedy możesz liczyć na podpowiedzi. Ale pierwszego kroku nikt za Ciebie nie zrobi. Zapoznaj się z obowiązującymi terminami na odpowiedź i pilnuj ich. Załóż teczkę i trzymaj skrupulatnie w niej wszystkie dokumenty tej sprawy.
    malenkaxxxxx
    Level 2  
    A czy Pan przeczytał moje dwa posty? Napisałam, że czekaliśmy na termin, na wizytę na aneks, po czym dostaliśmy ustną informację, że zmieniły się przepisy.
    Więc chciałam się dowiedzieć, czy faktycznie.

Poza tym zawsze inaczej się działa, gdy się wie, że ktoś w okolicy coś osiągnął, a nie toczyć walkę z wiatrakami na darmo..
    retrofood
    Jak mogłaś się przekonać, nie ma tutaj walki na darmo. Wręcz pokazano krok po kroku jak postępować, aby nie było "na darmo".

Dodano po 1 [minuty]:

malenkaxxxxx wrote:
    A czy Pan przeczytał moje dwa posty? Napisałam, że czekaliśmy na termin, na wizytę na aneks, po czym dostaliśmy ustną informację, że zmieniły się przepisy.

Więc zażądaj na piśmie z podaniem podstawy prawnej! Ustnie to można wysłać całusa.
    marek12349
    Level 13  
    Instalacja musi być skończona, gotowa do eksploatacji i powinny być wystawione przez osobę uprawnioną (wykonawcę) obowiązujące w ZE dokumenty zgłoszeniowe. Zasilanie budowlane jest układem tymczasowym, zatem podlega demontażowi na rzecz instalacji elektrycznej docelowej. Tak jak pisaliśmy we wcześniejszych wątkach raczej nie mają podstawy prawnej żądać dokumentów od innych organów. (chyba że mają stosowny zapis w zatwierdzonej taryfie lub zmieniły się zapisy w Prawie Energetycznym). Tak jak kolega moderator sugerował proszę się jeszcze raz wczytać w poprzednie wątki. A tak swoją drogą to zapierają się rękami i nogami bo kasa im ucieka pomiędzy palcami.