Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sony Vaio VGN-FW51JF - Sony Vaio VGN-FW51JF dysk :(

31 Maj 2013 10:16 3414 22
  • Poziom 10  
    Cześć mam laptopa wymienionego w tytule. Od pewnego czasu mam z nim problem. Pewnego dnia laptop po prostu nie chciał wejść do windowsa i coś świrował postanowiłem zrobić formata. Zainstalowałem win 7 niestety laptop strasznie się zcinał praktycznie nie dało się z niego korzystać. Dorwałem więc windows 8 ale to samo. Podejrzewam ,że to wina dysku. Niestety nie odpalę na tym laptopie żadnego programu np. HDDhealth bo to graniczyło by z cudem. Postanowiłem więc od razu wziąć się za zerowanie dysku. Odpaliłem program MHDD niestety nie wykrywa on wgl dysku. Problem w tym ,że wchodząc do biosu nie mam żadnych możliwości zmiany ustawień oprócz kolejności bootowania. Wie ktoś z was może dlaczego MHDD nie wykrywa dysku i jak to naprawić lub jakiego innego programu użyć nie wchodząc do windowsa aby wyzerować dysk i aby był on wgl wykrywalny. Z góry dzięki pozdro ;)
  • Poziom 10  
    Muszę jechać kupić puste płyty także info będzie wieczorem dzięki za pomoc ;)
  • Poziom 39  
    Nie musisz mieć płyty, możesz wgrać na pendrive za pomocą usb universal installer :)
  • Poziom 10  
    Właśnie nie wiem jak to zrobić :( próbowałem programem ISO to USB ale nie zadziałało.
  • Poziom 39  
    gersiu napisał:
    Właśnie nie wiem jak to zrobić :(

Za pomocą usb universal installer w pierwszym kroku wybierasz z listy co chcesz wgrywać na pendrive czyli wybierasz PartedMagic.
    W kroku 2 wskazujesz lokalizację pliku iso z PartedMagic, który pobierasz wcześniej z tej strony:
    http://sourceforge.net/projects/partedmagic/f...c%202013_05_01/pmagic_2013_05_01.iso/download
    W kroku 3 wybierasz z listy swojego pendrive, zaznaczasz żeby sformatowało i tyle wszystko potwierdzasz, czekasz aż się zgra.

Dodano po 2 [minuty]:

gersiu napisał:
    róbowałem programem ISO to USB

A tego programu nie znam to ci nie dam dokładnej instrukcji, ja zawsze używam usb universal installer.

Oczywiście w biosie trzeba ustawić rozruch z pendrive na 1 miejscu :)
  • Spec od komputerów
    Dysk trwale uszkodzony i kwalifikuje się do wymiany.
  • Poziom 10  
    Nie ma szans go chodź troszkę podreperować ? czy ten problem wgl oferuje coś takiego jak naprawa dysku ? a jeśli nie jaki dysk proponujecie aby kupić w miarę tanio ?
  • Spec od komputerów
    Realokowanych sektorów nie da się usunąć. Możesz jedynie ominąć uszkodzone sektory partycjami.
    Na początek jednak, ze względu na C5 i C6 wykonaj to: https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1550200.html
    Uwaga! Wszystkie dane zostaną usunięte z dysku!
    Po wykonaniu powyższej procedury wstaw ponownie obrazek ze SMART-em.
  • Poziom 10  
    Tak jak pisałem wyżej chciałem już użyć tego programu niestety nie wyszukuje on dysku :(
  • Spec od komputerów
    Masz możliwość zmiany w BIOS trybu pracy kontrolera AHCI na IDE?
    Jeśli nie, to zerowanie możesz wykonać pod linuxem.
  • Poziom 10  
    Niestety nie w biosie mogę zmienić tylko bootowanie a reszta opcji jest szara i nie można ich zmieniać lub wgl ich nie ma :(
  • Poziom 10  
    Czyli wpisuje :
    ddrescue /dev/zero /dev/sda

czy coś zamiast "sda" ?

Dodano po 3 [godziny] 47 [minuty]:

Mam problem gdy dochodzi do 500107 MB wywala błąd:
    ddrescue: write error: No space left on device
    Jak to naprawić ?
  • Spec od komputerów
    No niestety - błędy C6 pozostały. Dysk będzie się sypał coraz bardziej. Jedyna sensowna opcja to wymiana dysku.
  • Poziom 10  
    Ok :( dzięki za pomoc a jakiś dysk do 100 złotych znajdę? i czy wgl opłaca się kupować używki ? nie wysypią się po kilku tygodniach ? możesz coś zaproponować ?
  • Spec od komputerów
    Takie pytania zadajemy w dziale "Co kupić?" :)
  • Poziom 10  
    No dobra także dzięki bo już chyba nic więcej żeby ten dysk uratować zrobić nie mogę ?