Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Poszukuję lutownicy transformatorowej

31 May 2013 12:17 1155 4
  • Level 12  
    Witajcie.
    Przed chwilką spaliłem swojego tandetnego odziedziczonego Topex'a i zacząłem szukać jakiejś nowej lutownicy transformatorowej.
    Lutuję średnio coś raz na 3 miesiące, więc nie musi to być sprzęt profesjonalny ale nigdy w życiu nie chcę badziewia z jakim musiałem się użerać. Do tego mój skill w lutowaniu jest raczej niewielki.
    Chciał bym jakiś sprzęt za który nie zapłacę fortuny ale też starczy mi na bardzo długo. Znalazłem na allegro takie coś: Lutownica z walizką i dodatkowym osprzętem za rozsądną cenę.
    Mam jednak wątpliwości co do firmy, bo pierwszy raz ją widzę.

Moje pytania:
    jakie parametry są optymalne na przykład moc grzewcza tutaj jest 100W a gdzieś po drodze trafiłem na lutownicę 200W, czy 100W to mało czy dużo jak na lutownicę?

czy są jeszcze jakieś inne parametry na które trzeba zwrócić uwagę?

jakie firmy możecie polecić, a jakich należy unikać? np. topex

co jeszcze trzeba wiedzieć na ten temat, żeby nie przepłacić a dostać solidny sprzęt.
    [Szkolenie 22.06.2021, g.9.30] Zabezpieczenia Internetu Rzeczy (IoT) programowe i sprzętowe. Zarejestruj się za darmo

• Level 32  
    Co lutujesz?
    Lutola, ZDZ...

A może stacja jakaś?
  • Level 23  
    Stacja na lutowanie raz na 3 miesiące to wydatek zbędny. Mam lutownice ZDZ od ponad 6 lat używam jej sporo i nic się z nią nie dzieje.
  • Level 28  
    Do zostawań amatorskich i nie tylko wystarczy lutownica 45/75 W. Ważne: grot przykręcany do wyprowadzonych z lutownicy płaskowników miedzianych.
    Używam takiej do elektroniki i sprzętu AGD, gdzie trzeba polutować grubsze przewody, od ponad 10 lat używam LT 75/45.
  • Level 12  
    Dziękuję wam za pomoc

wybrałem 100W lutownicę ZDZ głównie dla tego, że to firma z łodzi. Pierwszy lut wyszedł idealnie. Nagrzewa się też super szybko jedyna wada była taka, że żaróweczka nie świeciła. Wypięła się z gniazda czy coś lekko ją szturchnąłem i wskoczyła na swoje miejsce i śmiga.

Cena około 78zł w Zgierzu.

Dodano po 4 [minuty]:

Czy w tym dziale nie można zamknąć tematu? I jak podziękować za pomoc? Bo przycisków nie widzę.