Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kino domowe Thomson - Jak podłączyć kino dom. do TV aby dźwięk leciał przez kino

andrzejtrawka 31 Maj 2013 14:54 8763 19
  • #1 31 Maj 2013 14:54
    andrzejtrawka
    Poziom 6  

Witam,chciałbym podłączyć kino domowe do tv i tunera tak aby gdy oglądam tv i włączam na pilocie od kina Aux 1 albo Aux 2 głos z tv a dokładniej z dekodera DVB-T leciał w kinie domowym. Wejścia w dekoderze: https://obrazki.elektroda.pl/2233378800_1370005512.jpg hdmi,COAXIAL,SCART(EURO). Wejścia w telewizorze: 2xSCART(EURO). Wejścia w kinie: https://obrazki.elektroda.pl/2033369300_1370005506.jpg https://obrazki.elektroda.pl/3902193400_1370005509.jpg 2x Chinche L/R, SCART, S-VIDEO,VIDEO. Jakie kable zastosować i jak je popodłączać? Za odp. z góry dzięki

P.S. Wiem że takich postów jest dużo na forum ale nie mogłem znaleźć odpowiedzi dla mojego przypadku. Jeśli w złym dziale to proszę o przeniesienie.

0 19
  • Pomocny post
    #2 31 Maj 2013 15:10
    egon42
    Poziom 36  

Potrzebny jest kabel euro na chinch ale z wyjściem audio. Taki kablem może być dośc trudny do kupienia ale można przerobić zwykły kabel euro na chinch. Proszę też sobie poczytać o sposobie zamieszczania zdjęć na forum.

0
  • #3 31 Maj 2013 20:38
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

Dźwięk będzie oczywiście tylko stereofoniczny, o dźwięku prawdziwego kina możesz zapomnieć.

0
  • #4 31 Maj 2013 20:50
    Przemmeekk
    Poziom 17  

Coś lipne to kino, jak nawet wejścia Coaxial nie ma. Niestety musisz się nacieszyć dźwiękiem stereo :/

0
  • #5 01 Cze 2013 11:21
    andrzejtrawka
    Poziom 6  

egon42 napisał:
    Potrzebny jest kabel euro na chinch ale z wyjściem audio. Taki kablem może być dośc trudny do kupienia ale można przerobić zwykły kabel euro na chinch. Proszę też sobie poczytać o sposobie zamieszczania zdjęć na forum.

Sorry ale jestem pierwszy raz na forum :/ Znalazłem w szafce coś takiego:Kino domowe Thomson - Jak podłączyć kino dom. do TV aby dźwięk leciał przez kino Tylko że są urwane dwa kabelki:Kino domowe Thomson - Jak podłączyć kino dom. do TV aby dźwięk leciał przez kino Który kabelek gdzie przylutować?

Dodano po 8 [minuty]:

Przemmeekk napisał:
    Coś lipne to kino, jak nawet wejścia Coaxial nie ma. Niestety musisz się nacieszyć dźwiękiem stereo :/

A no lipne lipne bo stare. :P

0
  • #6 01 Cze 2013 11:45
    egon42
    Poziom 36  

Jak by kolega chciał to już by znalazł wystarczy w google wpisać scart i już się znajdzie opis złącza i może tego kabelka też.

0
  • Pomocny post
    #7 01 Cze 2013 13:03
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

Może to pomoże:
    Kino domowe Thomson - Jak podłączyć kino dom. do TV aby dźwięk leciał przez kino
    I lutuje kolega tak:
    czerwony kabel do pinu 1,
    czarny kabel do pinu 3

0
  • #8 01 Cze 2013 13:14
    andrzejtrawka
    Poziom 6  

Dobra to jeszcze jedno pytanko. Jak to teraz właściwie połączyć? Chinche do czego? Euro do czego? Już wcześniej podałem co chce osiągnąć. Proszę o dokładne instrukcje jak dla dziecka bo jestem kompletnie zielony. :P

0
  • #9 01 Cze 2013 13:27
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

andrzejtrawka napisał:
    Jak to teraz właściwie połączyć? Chinche do czego? Euro do czego?

:)
    Chinche do kina domowego pod audio in np. aux 1,
    czerwony pod czerwony R, czarny pod białe L,
    a euro w gniazdo euro w telewizorze.

0
  • #10 01 Cze 2013 15:14
    andrzejtrawka
    Poziom 6  

Kolego ale ja mam jeszcze dekoder i z niego leci dopiero obraz do tv. Jeszcze coś trzeba podłączyć chyba do dekodera. (przynajmniej ja tak myślę)

Dodano po 2 [minuty]:

Miałem już kiedyś coś w tym stylu jak teraz, ale to było z dekoderem od niemieckiej telewizj i nie pamiętam jak to było podłączone

Dodano po 17 [minuty]:

Dobra mam głos ale obrazu nie. Podłączyłem do dekodera i kina ten kabel który lutowałem (euro do dekodera a chinch do kina). A z kina kablem euro do tv. Teraz jak zrobić aby był obraz? :?:

Dodano po 16 [minuty]:

Acha,koledzy wspominali że będę miał stereo. A ja mam normalnie na wszystkich głośnikach 5.1. Bo czytałem że mam podobno jakąś funkcję dolby digital pro logic II czy jakoś tak.

0
  • #11 01 Cze 2013 15:23
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

andrzejtrawka napisał:
    Kolego ale ja mam jeszcze dekoder i z niego leci dopiero obraz do tv. Jeszcze coś trzeba podłączyć chyba do dekodera. (przynajmniej ja tak myślę)

A tv ma ile gniazd euro, jedno, dwa czy więcej?.
    andrzejtrawka napisał:
    Dobra mam głos ale obrazu nie. Podłączyłem do dekodera i kina ten kabel który lutowałem (euro do dekodera a chinch do kina). A z kina kablem euro do tv. Teraz jak zrobić aby był obraz?

Dekoder też ma tylko jedno euro?.
    A kino domowe ile ma euro, też tylko jedno, czy więcej?.
    andrzejtrawka napisał:
    Acha,koledzy wspominali że będę miał stereo. A ja mam normalnie na wszystkich głośnikach 5.1. Bo czytałem że mam podobno jakąś funkcję dolby digital pro logic II czy jakoś tak.

Nawet gdybyś miał i 500 głośników to i tak będziesz miał TYLKO stereo, tylko będzie to naprawdę mono bo w głośnikach będziesz miał tak pomieszane, że się nie pokapujesz gdzie lewy kanał, a gdzie prawy.

0
  • #12 01 Cze 2013 15:28
    andrzejtrawka
    Poziom 6  

KOCUREK1970 napisał:
    A tv ma ile gniazd euro, jedno, dwa czy więcej?
    TV ma 2 gniazda euro (juz pisalem)
    KOCUREK1970 napisał:
    Dekoder też ma tylko jedno euro?
    Dekoder ma akurat tylko 1 wejscie euro i 1 COAXIAL (czy jakoś tak) (to też już pisałem)

Dodano po 1 [minuty]:

KOCUREK1970 napisał:
    A kino domowe ile ma euro, też tylko jedno, czy więcej?.
    Kino ma jedno wyjscie. jeszcze jakieś żołte wejście VIDEO i S-Video

0
  • #13 01 Cze 2013 16:01
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

Nic proste być nie może...,
    niestety by to podłączyć będziesz jednak potrzebował czegoś innego, to:
    i dodatkowo coś takiego:
    Tą wtyczkę wpinasz w tv do tego gniazda gdzie masz teraz dekoder podpięty, do niej podpinasz kabel euro-euro idący właśnie z dekodera, a do tych gniazd na górze tej wtyczki podpinasz ten kabel co Ci go pokazałem chinch-chinch i ustawiasz przełącznik na IN, a drugi koniec tych chinch podpinasz pod kino domowe, tak jak już napisałem wcześniej.

0
  • #14 01 Cze 2013 16:10
    andrzejtrawka
    Poziom 6  

Jak się zwie to coś? No a te chinche do kina tak?
    A innego rozwiązania nie ma? :/
    Ile to może kosztować?

0
  • Pomocny post
    #15 01 Cze 2013 16:19
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

andrzejtrawka napisał:
    Jak się zwie to coś?

Wtyczka-gniazdo euro/euro chinch.
    jeśli możesz zrób sobie zdjęcie tego i tak najszybciej facetowi w sklepie wytłumaczysz.
    andrzejtrawka napisał:
    No a te chinche do kina tak?

Jedne końce w tą wtyczkę a drugie do kina.
    andrzejtrawka napisał:
    A innego rozwiązania nie ma? :/

Oczywiście, że jest..., musisz kupić nowy sprzęt w sklepie ;).
    andrzejtrawka napisał:
    Ile to może kosztować?

Wszystko zależy od sklepu i producenta tych części, ale wszystko razem nie powinno kosztować więcej niż 20/25 zł.

0
  • #16 01 Cze 2013 21:35
    andrzejtrawka
    Poziom 6  

Dziekuje za odpowiedzi i fachowe porady :p. Kolego a wiesz moze jak podlacza sie to moje lipne kino do pc? I czy wgl sie da? :p

0
  • Pomocny post
    #17 01 Cze 2013 23:16
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

andrzejtrawka napisał:
    Kolego a wiesz moze jak podlacza sie to moje lipne kino do pc?

Dźwięk też będziesz miał TYLKO stereo, a jeśli dobrze myślę, to będziesz potrzebował taki kabel:
    i podłączasz to pod aux 2 w kinie.

1
  • #18 02 Cze 2013 13:31
    andrzejtrawka
    Poziom 6  

Acha czyli chinch na mini jack? Czyli nie opłaca się wgl podłączać jeśli tylko stereo?

0
  • #19 02 Cze 2013 13:46
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

andrzejtrawka napisał:
    Acha czyli chinch na mini jack?

Tak.
    andrzejtrawka napisał:
    Czyli nie opłaca się wgl podłączać jeśli tylko stereo?

Kino domowe które masz nie ma innych wejść dźwięku jak tylko zwykłe stereo,
    decyzję pozostawiam Tobie czy warto to podłączyć.

0
  • #20 02 Cze 2013 19:35
    andrzejtrawka
    Poziom 6  

Dziekuje za odpowiedzi :) Temat do zamkniecia

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo