Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

HTC WILDFIRE S - Samodzielna naprawa po odrzuceniu gwarancji

neverbf 31 May 2013 16:14 1554 2
    neverbf
    Level 2  
    Witam, oddałem swojego Wildfire S na gwarancji - przestał działać przycisk odblokowujący, zacinał się wcześniej dotyk. Po rozładowaniu baterii brak reakcji po podpięciu do ładowarki lub usb.

Gwarancja odrzucona - ingerencja cieczy (uzytkowanie podczas deszczu musiało być powodem). Kosztorys 250zł, wymiana digitizera i baterii, reszta w ramach gwarancji (do sierpnia)

Tu pojawia się moje pytanie: Czy samemu wymienić te elementy (na allegro digitizer z obudową fabryczie łączony 107pln z wysyłką? bateria to już mniejszy problem.

Dam radę to zmienić, tylko obawy mam co do ewentualnej kalibracji (trochę tu poczytałem) no i najważniejsze - jeżeli zacinał się przycisk 'budzenia' ekranu, to czy płyta główna też może być do wymiany? Kupno digitizera i baterii to ~100zł w przypadku digitizera bez obudowy (tylko trzeba trafić w egzemplarz) i baterii, a wypaśniejsza wersja - 150zł z obudową, bez klejenia itd. czyli w tym przypadku oszczędność 100pln.

Warto próbować w tym grzebać, czy dać 250 i olać? Tu pojawia się jeszcze jedna wątpliwość:

Czy serwis regenersis po przedstawieniu takiego kosztorysu może potem dodatkowo zaśpiewać za płytę główną też ze względu na ciecz? Pytałem i teraz nie mogą niczego zrobić, jeśli nie wyrażam zgody, a nie chcę być w plecy z taką kasą, bo za to mogę mieć nowy taki telefon.
    OlekMTG
    Level 34  
    Jśłi wystawili kosztorys i go zaakceptujesz to juz nic się nie zmieni. Jeśli później coś innego się pojawi to już ich problem - wymienią gwarancyjnie. To co masz na zdjęciu to ślady cieczy na wyświetlaczu a nie na panelu dotykowym (to dwa różne elementy w tym modelu). Tak czy siak nie maja one związku z przyciskiem i ładowaniem. Przycisk jest na taśmie klejonej do płyty głównej - sam nie wymienisz. Zapewne skorodowało pole stykowe. Jeśli delikatnie to są szanse na wyczyszczenie, jeśli nie to trzeba będzie kombinować. Ładowanie to inna bajka, bez obejrzenia płyty nic nie da się powiedzieć.
    Podsunowując - jeśli zgodzisz się na kosztorys dostaniesz w sumie (gwarancyjnie i odpłatnie) nowy dotyk z ramką, lcd, baterię i zapewne płytę główną i słuchawkę, czyli prawie cały nowy telefon. Jeśli się nie zgodzisz to może wyjdzie taniej a może i drożej, w zależności jak wygląda temat z płytą główną. Pytanie też czy się opłaca tyle inwestować w ten telefon skoro zapewnewne już za chwilę będziesz mógł wziąść kolejny w abonamencie (jeśli takowy posiadsz).

Swoją drogą odważni są wystawiając kosztorys bez rozkręcania telefonu ;)
    neverbf
    Level 2  
    Nie chciałem wymieniać tego przycisku- wiem, że jest to fragment płyty głównej, tylko nie wiem, czy jego wadliwe działanie było związane z usterką płyty, czy z tym, że nawaliły inne podzespoły (w zasadzie to logika wskazujejednak na płytę...)
    Umowa jeszcze będzie rok, więc myślę, że warto. Oddawałem taki telefon z zacinającym dotykiem i wymienili płytę i digitizer, sprzedałem taki telefon (na półrocznej gwarancji) za 300zł, więc może opłaca się go zrobić i sprzedać...
    Zwłaszcza, jeśli rzeczywiście nie mogą niczego doliczyć.

Telefon oddałem jednak do serwisu, temat do zamknięcia.