Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

TV 37-40" ~1500 zł bez bajerów

mufffasa 31 Maj 2013 17:25 2370 12
  • #1 31 Maj 2013 17:25
    mufffasa
    Poziom 6  

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? 4,5 m x 5 m = 22,5 m2.
    2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? Jedna osoba 2 m, druga 3 m, więcej na kanapie z tyłu 3,5-4 m.
    3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 2 na fotelach zazwyczaj to maks, więcej, jak coś, na kanapie z tyłu.
    4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? Głowy na wprost, lekko skręcone
    5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? Stać.
    6. Jak słońce świeci w pokoju? Z prawej strony telewizora, który jest w rogu pokoju, okno od zachodu, czasami przeszkadza i prześwietla.
    7. Jaki masz obecnie telewizor? Sony KV-29X1D, 29 CRT - miga kineskop, dlatego potrzebuję kupić nowy tv.
    8. Co chcemy aby telewizor posiadał? Dobrą matrycę, matową o ile da się. Jak najlepsze skalowanie obrazu.
    9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? Naziemna telewizja cyfrowa i rzadko HDMI.
    10 .Jakie urządzenia? Komputer, może USB, ale rzadko. Głównie normalna telewizja.
    11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? 4-6h.
    12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą? Matową o ile są takie dostępne w przedziale cenowym.
    13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? 20 kanałów cyfrowej telewizji naziemnej.
    14. Czy zamierzasz serfować po internecie? Nie.
    15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? Nie zamierzam.
    16. Preferencje co do marki? Sharp, LG, Toshiba, ale teraz to wszystkie sobie warte;)
    17. Preferencje co do wielkości? 37"-40" FullHD.
    18. Co Cię denerwuje w telewizorach? Błyszczące powierzchnie, bajery, 3D.
    19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? Tyle samo.
    20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? 1650 zł, ale im taniej tym lepiej, 1500 to taki miękki max.
    21. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie, pasywne czy aktywne? Niepotrzebne dla mnie w ogóle.

Głośniki nie muszą być dobre, ważne, żeby było wyjście słuchawkowe z tyłu, mam jakieś głośniki 2.1 pewnie będą lepsze do tych codziennych zastosowań.

Telewizor dla mojego taty, do domu, dlatego bez zbędnych bajerów. Czy potrzeba odświeżania 100Hz do tego?

Czy jedynym wyborem będzie Toshiba 40HL933, czy może jakiś Sharp, bo czytałem, że lepiej skalują obraz od innych.

Dziękuję za pomoc.

• #3 31 Maj 2013 23:31
    mufffasa
    Poziom 6  

Dziękuję za wskazówki, ale niestety oba grubo przekraczają założony budżet.

Jeśli musielibyście wybierać spośród:
    Toshiba 40HL933 - z tego co czytałem ma błyszczącą matrycę;/
    Philips 39PFL3008H
    Philips 40PFL3107H
    SAMSUNG UE40EH5020
    SAMSUNG UE39EH5003
    LG 39LN5400 - ten chyba nie ma wyjścia słuchawkowego, to jakaś kpina?
    Sharp LC-40LE510E
    Sharp LC-40LE340E

Wszystkie są do kupienia w akceptowalnej przeze mnie cenie. Czy któryś z nich posiada matową matrycę? Bo ze 100Hz będę chyba musiał zrezygnować.

Jeśli nie ma nic sensownego w tej cenie, czy warto zjechać z matrycą do 32 cali na te odległości co mam?

EDIT: Przepraszam, znalazłem tego Philipsa za 1700 zł. Czy posiada on matową matrycę? I czy z tych podanych wyżej, w cenie o 200 zł niższej może z nim coś konkurować?

Dziękuję za pomoc.

• #5 25 Maj 2014 14:03
    mufffasa
    Poziom 6  

Minął rok z przejściowym tv, poszerzył się wybór, pojawiło się kilka nowych modeli, świat poszedł naprzód...
    Wymagania się nie zmieniły znacząco.
    Wpadł mi w oko Philips 40PFL4358/12, którego można znaleźć za około 1350 złotych. Niestety trudno znaleźć coś na jego temat, na jakimś forum czytałem tylko, że ma niski input lag i podobno natywne odświeżanie 100 Hz, czy to prawda?
    3D nie będzie używane, ale jeśli inne parametry mają być przez to lepsze to lepiej dla mnie:)
    Czy natywne odświeżanie na poziomie 100 Hz będzie dostępne, a raczej widoczne w połączeniu z naziemną telewizją cyfrową i jej 24-ma programami? I czy ogólnie będzie to dobrze wyglądać? W stacjonarnym sklepie na M widziałem, bodajże, 40PFL3088H i w porównaniu z innymi na tym samym materiale filmowym miał takie ostre krawędzie, jakby brak antyaliasingu.
    Smart TV nie ma, ale nawet nie byłoby używane, od czasu do czasu jakiś film z pendrive'a w 1080p, powinno być dobrze, tak?:)
    Czy menu i przełączanie kanałów działa na odpowiednim i zadowalającym poziomie?
    I jak zawsze, czy za tę cenę, 1350 zł, można dostać "coś lepszego"? Warto go porównywać z 3088H, 3188H, czy choćby 40PFH4109? Które są w podobnej cenie, może lekko tańsze.
    Aha, i jeszcze jedno. Co znaczy dodatek "/12" w nazewnictwie Philipsa? Ten z jest lepszy/nowszy od tego bez tego dopisku?

Dziękuję za pomoc.

• #6 25 Maj 2014 18:51
    Mariano11
    Poziom 26  

Też bym obstawiał tego Philipsa. W takiej cenie nic lepszego nie znajdziesz w tym momencie na rynku. Philipsy mają bardzo dobry obraz, więc będziesz z niego zadowolony.

• #7 25 Maj 2014 21:35
    astw
    Poziom 17  

Wymogiem był matowy ekran. Zatem np. SHARP LC-40LE730EVNET

• #8 25 Maj 2014 22:50
    mufffasa
    Poziom 6  

Najtańszy SHARP LC-40LE730EVNET jaki znalazłem kosztuje 1900 zł, więc nie widzę sensu dopłacania 500 zł do matowego ekranu. "Miłość" do matowych paneli wyniosłem z notebooków, gdzie nie potrafię patrzeć na to lustro.
    Ale jeśli pójdę do sklepu i obejrzę 40PFL3088H albo 3188H, które są dość powszechne, to będę miał porównanie "błyszczenia" ekranu do 4358H? Zawsze można zmienić lekko preferencje.
    Czy 4358H ma natywne odświeżanie na poziomie 100 Hz? Wszędzie tylko o tym, że PMR 200 Hz zastosowano...

• #9 25 Maj 2014 23:26
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant
  • #10 26 Maj 2014 00:33
    mufffasa
    Poziom 6  

No nic, 39LE752 też za 1700+ zł, więc zostanę przy Philipsie i tyle. Jeszcze się przejdę do sklepu i zobaczę jak bardzo błyszcząca jest matryca, bo już nie pamiętam.
    A z czystej ciekawości to 100 Hz Sharpa, a 60 Hz Philipsa będzie mocno widać na podłączonej naziemnej telewizji cyfrowej czy tylko jak podłączę film z USB?

Dzięki za pomoc.

• #12 28 Maj 2014 23:31
    mufffasa
    Poziom 6  

Byłem w sklepie, popatrzyłem na Philipsy. 40 calowe 3188H albo 3088H(nie pamiętam już) strasznie ciemny obraz, poszukałem w internecie, wyszło że ma 300cd/m2. Odstawał przygaszeniem bardzo znacznie na ścianie. Były jeszcze modele 4508H ze smart tv, w-fi i okularami, jasność 350cd/m2, więc tyle ile 4358H, podobało mi się. Ogólnie za drogi i za dużo "bajerów", ale przyjemnie się go oglądało. Był jeszcze 4509H, bez bajerów i z 250cd/m2, więc też odpada.
    Ogólnie wybór jest prosty i oczywisty. Pixel Plus HD, Micro Dimming i 350 cd/m2 powinno być lepsze.

A tak na boku pytanie to czy taki model jak 4358H, ale z tunerem DVB-S/S2, żeby się w dwa piloty kiedyś w przyszłości nie bawić, w tej cenie się znajdzie? Czy to domena większy kolegów?

Dzięki za pomoc.

EDIT:
    Znalazłem LG 39LN575S za 100 zł drożej od Philipsa. Wiem, że zmieniam wymagania, ale myślę, że można dopłacić tyle, za spokój w przyszłości:)
    Jak ma się ten LG pod względem jakości obrazu do Philipsa? W sumie ma wszystko co jest na rynku włącznie z wbudowaną kartą wi-fi i dekoderem S2 dla modułu CI+.

EDIT2:
    Poczytałem trochę i ten LG jakiś wybitny nie jest niestety. A jeśli miałbym porównywać Philipsa do Panasonica TX-L39BL6E? Cenowo mieści się poniżej 1500 zł, nie ma tunera S2, ale ma wifi. Myślę, że zamiast Cyfrowego Polsatu można kupić abonament ipli, zawsze mniej zobowiązań, bo bez umowy...
    Czyli jeśli porównywać jakość obrazu Philipsa z Panasonikiem z naziemnej telewizji cyfrowej, to który będzie lepszy? Bo smart tv to wartość dodana.
    I czy BL6E bardzo odstaje od E6E? Polecacie E6E niby, ale on już raczej za dużo kosztuje.

• #13 29 Maj 2014 10:38
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

To zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest Nowy Panasonic.
    Albo 39A400 albo za dopłatą extra model 39AS500!!!
    W tej klasie to będzie hit lata.
    Takiej czerni nigdzie nie uświadczysz, a i kasa super i jeszcze prezenty na MŚ w piłce.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME