Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

acer nplify 802.11 Windows 7 - Laptop nie uruchamia się nawet w trybie awaryjnym

qamyk 31 Maj 2013 17:42 2517 2
  • #1 31 Maj 2013 17:42
    qamyk
    Poziom 10  

Przepraszam z góry jeśli ten temat jest w złej kategorii ale sprawa jest dosyć pilna, gdyż bardzo potrzebuje dostępu do tego laptopa ze względu na pracę.

Nie mogę w tej chwili podać pełnej specyfikacji laptopa gdyż nie mogę go uruchomić ale zdam się na naklejkę przymocowaną koło laptopowej klawiatury

Model:Acer nplify 802.11b/g/n

Windows 7

AMD Athlon II X2 M320 (2,1Ghz, 1MB L2 cache)
    Ati Mobility Radeon HD 4570 Up to 1280Mb HyperMemory
    15,6 Hd LCD
    2GB Memory
    320 Gb HDD

Dzisiaj przy włączaniu systemy wyskoczyła na czarnym tle następująca informacja ,,Uruchamianie systemu Windows nie powiodło się.Przyczyną może być niedawna zmiana sprzętu lub oprogramowania. Jeśli pliki systemy windows zostały uszkodzone lub niepoprawnie skonfigurowane, narzędzie do naprawy systemu podczas uruchomienia może pomóc w zdiagnozowaniu i rozwiązaniu problemu. Jeśli podczas uruchamiania wystąpiła przerwa w zasilaniu, wybierz opcję uruchom system Windows normalnie."
    Do wyboru mam dwie opcje
    1.,,Uruchom narzędzie do naprawy systemu podczas uruchamiania (zalecane)
    2. Uruchom system Windows normalnie

Po wybraniu drugiej opcji, nic się nie dzieje tylko odsyła mnie do tego menu z powrotem i mogę wybrać co najwyżej tylko 1 opcję.
    Po wybraniu opcji pierwszej, wyskakuje ekran ładowania systemy a po tym pojawia się jedynie kursor i ekran startowy ( niebieskie tło ). Mimo czekania nic dalej się nie dzieje.

Próbowałem uruchomić system w trybie awaryjnym. Ale jedyne co mi się po tej próbie pokazało to przez chwilę logo ACER i znowu odesłało mnie do wspomnianego wyżej menu wyboru dwóch opcji.

Myślałem też o naprawie systemu z płyty, ale niestety nie posiadam jej gdyż przy zakupie panowie ze sklepu wgrali mi go za opłatą.

Nic ostatnio na nim nie instalowałem, żadnych nowych programów ani nic.

Co do pradopodobieństwa zawirusowania to wczoraj chciałem coś pobrać z takiej jednej strony (nie pamiętam dokładnie nazwy ale było to coś w stylu ,,file exe") ale zamiast tego ściągnął się jakiś plik .exe. Uruchomiłem go i wyskoczył zapytanie ,,Czy pozwolić mu dokonać zmian w systemie" ( czy jakoś tak) odmówiłem i zaraz go usunęłem.

Jakiekolwiek próby restartu czy poczekanie na automatyczne uruchomienie nie skutkują.

Komputer nie był w żaden sposób podkręcany ani modyfikowany od czasu zakupu.

Laptopa mam od dwóch lat.

Docenię każdą odpowiedź i pomoc, nie wiem już co mógłbym zrobić. :cry:

• Ups
  • #2 31 Maj 2013 18:27
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

To masz 2 opcje do wyboru:
    Zdobyć dokładnie taka samą wersję systemu z tego sklepu co Ci go instalowali na płycie cd(inaczej opcja odzyskania systemu nie zadziała), ale też nikt Ci nie zagwarantuje, że coś się jeszcze w systemie nie posypało dalej..., albo, że to w ogóle zadziała, bo czasem "odzyskanie systemu" nie zadziała wcale,
    albo "zdobyć" kopię windowsa, sformatować dysk (na partycji c stracisz wszystkie dane) i zainstalować system od nowa samemu.

• Ups
 Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME