Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kosiarka z napędem - Naciąg paska klinowego

31 Maj 2013 17:58 64347 15
  • Poziom 9  
    Witam,
    w kosiarce mam luźny pasek podający na sprzęgło napędu tylnych kółek. Nie mam pojęcia jak go utrzymać w naciągniętym stanie. Wypadła spod osłony nieduża mocna sprężyna ale nigdzie nie widzę miejsca w którym można by ją zaczepić i naciągnąć pasek.

W załączeniu widok małego kółka na osi silnika i sprzęgła z kółkiem odbierającym. Żadnych innych "gratów" poza wspomnianą sprężynką nie ma.

Kosiarka z napędem - Naciąg paska klinowego Kosiarka z napędem - Naciąg paska klinowego
  • Pomocny post
    Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 14  
    Witaj zaznaczyłem ci na zdjeciu czerwonym kolorem gdzie masz zamocować tą sprezyne. Jedna połowa wchodzi w obudowe a druga w miejscu czerwonego koloru.

• Poziom 9  
    tak na logikę to powinno być tak jak napisaliście, sprężyna ciągnąca we wskazanym miejscu sprzęgło "do góry" naciągnie pasek - ale w obudowie nie ma żadnego punktu zaczepienia dla drugiego końca sprężyny, żadnego oczka etc. Może jeszcze jakiś element powinien tam być??
  • Poziom 14  
    A jak wyglada sprężyna która wypadła?
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 9  
    w obudowie nie ma żadnego mocowania. Zrobiłem tak jak fotce poniżej. Ciekawe czy tak było oryginalne mocowanie. Pasek niby napięty.

• Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 10  
    Jaka jest to dokładnie sprężyna? Jaki ma wymiar? Zgubiłem taką niestety. :(
  • Poziom 25  
    xaver_compz napisał:
    Jaka jest to dokładnie sprężyna? Jaki ma wymiar? Zgubiłem taką niestety. :(

Witam.
    Mam taki sam napęd w kosiarce z silnikiem tucumesha. Sprężyna z tego co pamiętam to ma długość około 3cm i jest możliwie mocna (grubości 1cm) lecz nie myśl, że taką znajdziesz bo to zależy od tego w którym miejscu jest mocowana. Napędy w wielu kosiarkach są takie same ale mocowania sprężyn inne. Mój kolega ma takie same mocowanie spreżyny co widać na zdjęciu a ja już mam dłuższą sprężynę i mocowaną u góry przez prostokątną dziurę w obudowie.
  • Poziom 10  
    Ok, w takim razie doprecyzuję, chodzi o Vikinga 448TX.
  • Poziom 16  
    Witam. A spróbuj stary zdjąć i dokupić jakiś trochę mniejszy ale nowy żeby nie był wyciągnięty i wtedy zobacz co będzie. A na tym pasku co masz to nie działa dobrze napęd tzn. ślizga się????
  • Poziom 10  
    Pasek luźny, sprężyna w trawie, nie do odnalezienia. Trzeba nowej.
  • Poziom 10  
    a u mnie wszystko jest na miejscu, tylko mam luźną linkę od napędu, a napęd działa cały czas i nie można go odłączyć wajchą podczas koszenia.
    W sumie można kosić i napęd działa cały czas, ale na dłuższą metę męczące, zwłaszcza jak trzeba nawrócić itp.
    Myślałem, że linka się zerwała albo spadła, ale wszystko z nią o.k. tylko przy tym metalowym pudełeczku, gdzie dochodzi linka wszystko luźne....
    dostałem się do tego, i dalej nie wiem

z góry dzięki za info,
    pzdr
    mteusz
  • Poziom 10  
    Witam
    Mteusz jeżeli masz napęd jak widoczny na pierwszym zdjęciu autora tematu, to pod kołem napędowym przekładni widoczna jest dźwignia do której przyłączone jest cięgno załączania napędu. Z drugiej strony tej dźwigni jest zaczepiona sprężyna mająca wyłączać napęd po zwolnieniu dźwigni. Tak wygląda napęd w hondzie Izy. U mnie pękła sprężyna i dźwignia nie wracała i napęd działał cały czas. Jeżeli masz podobną konstrukcje napędu, to może być Twoją usterka.
  • Poziom 5  
    Witam.
    Może tu ktoś mi pomoże. Mam problem z napędem w kosiarce Makita PLM 4618. Chodzi o to jak powinny być, albo jak powinna być założona lub założone sprężyna / sprężyny?
    Dziękuję.
    Do widzenia.